Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
14-15 jun, 2014
Arrangør: Hvidovre AM
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast3-kamp4 x 40 meter stafet4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet
Spydkast • Finale • Drenge 12 år • Lørdag kl. 13:15
400 gram
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 36.74 | Nikolaj Grønbech -02 | Slagelse Atletik Delta | 36.74 | 31.29 | 32.85 | 31.79 | 31.71 | 33.93 | |
2 | 35.09 | Aleksander Holm -02 | Greve Atletik | 35.09 | X | 30.01 | 30.85 | X | X | |
3 | 33.05 | Max Andersson -03 | SWE - Eslövs AI | 29.39 | 29.74 | 30.51 | 32.34 | 31.34 | 33.05 | |
4 | 30.21 | Rasmus Skovgaard Nickelse -03 | Hvidovre AM | 27.32 | 26.71 | 29.98 | 28.77 | 26.36 | 30.21 | |
5 | 29.33 | Andreas Henriksson -02 | SWE - Eslövs AI | 27.55 | X | X | 28.82 | 27.61 | 29.33 | |
6 | 23.88 | Marius Greve Barslev -02 | Hvidovre AM | 22.23 | 22.28 | 23.88 | 20.69 | 20.71 | 21.25 | |
7 | 21.84 | Johan Hannegård -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 21.09 | 19.19 | 17.72 | 21.84 | X | 20.27 | |
8 | 21.05 | Oscar Taha -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 17.84 | 16.61 | 21.05 | X | 19.24 | 16.74 | |
9 | 19.61 | Edvard Bilk -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 15.63 | 19.61 | 18.89 | ||||
10 | PB | 19.34 | Marcus Winzenberg -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 16.11 | 19.13 | 19.34 | |||
11 | 16.50 | Willliam Hjelt -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 11.89 | 16.50 | 8.59 | ||||
12 | 16.45 | Christian Holst Lindgreen -02 | Sparta | 16.45 | X | X | ||||
13 | 14.36 | Gustav Andersson -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 7.06 | 9.44 | 14.36 | ||||
14 | 12.94 | Jens Vitved Bruhn -02 | Glostrup IC | 10.43 | 12.35 | 12.94 | ||||
15 | 12.06 | August Hagdahl -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | X | 12.06 | 11.31 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marius Greve Barslev -02 | Hvidovre AM | 224 | |||
2 | Aleksander Holm -02 | Greve Atletik | 672 | |||
3 | DNS | Jonathan Johansson -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 674 | ||
4 | Gustav Andersson -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 623 | |||
5 | Johan Hannegård -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 627 | |||
6 | Rasmus Skovgaard Nickelse -03 | Hvidovre AM | 235 | |||
7 | Edvard Bilk -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 620 | |||
8 | August Hagdahl -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 619 | |||
9 | DNS | William Lee Meyrick -02 | IK Hellas | 261 | ||
10 | Oscar Taha -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 639 | |||
11 | 7.46 | Marcus Winzenberg -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 634 | 7.46 | |
12 | 14.92 | Jens Vitved Bruhn -02 | Glostrup IC | 110 | ||
13 | 24.20 | Andreas Henriksson -02 | SWE - Eslövs AI | 576 | ||
14 | 24.52 | Christian Holst Lindgreen -02 | Sparta | 389 | ||
15 | 36.29 | Max Andersson -03 | SWE - Eslövs AI | 579 | ||
16 | 37.18 | Nikolaj Grønbech -02 | Slagelse Atletik Delta | 353 | ||
17 | Willliam Hjelt -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 641 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 37.18 | Nikolaj Grønbech -02 | Slagelse Atletik Delta | 353 | ||
2 | 36.29 | Max Andersson -03 | SWE - Eslövs AI | 579 | ||
3 | 24.52 | Christian Holst Lindgreen -02 | Sparta | 389 | ||
4 | 24.20 | Andreas Henriksson -02 | SWE - Eslövs AI | 576 | ||
5 | 14.92 | Jens Vitved Bruhn -02 | Glostrup IC | 110 | ||
6 | 7.46 | Marcus Winzenberg -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 634 | 7.46 | |
7 | Aleksander Holm -02 | Greve Atletik | 672 | |||
8 | Marius Greve Barslev -02 | Hvidovre AM | 224 | |||
9 | Rasmus Skovgaard Nickelse -03 | Hvidovre AM | 235 | |||
10 | August Hagdahl -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 619 | |||
11 | Johan Hannegård -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 627 | |||
12 | Oscar Taha -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 639 | |||
13 | Willliam Hjelt -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 641 | |||
14 | Gustav Andersson -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 623 | |||
15 | Edvard Bilk -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 620 | |||
16 | DNS | William Lee Meyrick -02 | IK Hellas | 261 | ||
17 | DNS | Jonathan Johansson -02 | SWE- IFK Lidingö Friidrot | 674 |