VEST ungdom • Spar Nord Arena • Skive
15-16 jun, 2013
Arrangør: Skive AM
Alle øvelser
80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Kuglestød • Finale • Drenge 14-15 år • Lørdag kl. 15:30
4.0 kg
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PB | 16.56 | Marcus Thomsen -98 | Aarhus 1900 | 16.17 | 16.56 | 15.26 | X | 15.85 | X |
2 | 11.58 | Jacob Guldager -98 | Aabenraa IG | X | X | 10.41 | 10.63 | 11.58 | X | |
3 | 10.82 | Esben Poulsen -98 | Vejle IF | 8.10 | 10.04 | X | 9.26 | 10.10 | 10.82 | |
4 | PB | 10.64 | Troels Toft -98 | SAK 77 | 9.18 | 10.14 | 9.57 | 9.80 | 10.64 | 10.13 |
5 | PB | 10.10 | Mathias Hansen -99 | Randers Atletik Freja | 9.60 | 9.09 | 9.55 | 10.10 | 9.93 | 9.96 |
6 | 9.50 | Malte Strunge -98 | SIK 80 Sæby | 8.90 | 8.78 | 9.50 | 8.95 | 9.12 | 9.28 | |
7 | 8.84 | Andreas Mathiesen -98 | Odense Atletik / OGF | 8.64 | 8.84 | 8.39 | ||||
8 | 8.75 | Hans Barrett -99 | Stoholm IF | 8.75 | 7.91 | 8.44 | ||||
9 | PB | 8.51 | Axel Steinarsson -99 | Aalborg AM | 8.30 | 8.51 | 7.25 | |||
10 | 8.15 | Bjarke Meyer Pedersen -99 | Skive AM | 8.04 | 8.01 | 8.15 | ||||
11 | 6.96 | Karl Danielsen -98 | Stoholm IF | 6.96 | 6.76 | 6.95 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bjarke Meyer Pedersen -99 | Skive AM | 3 | |||
2 | 6.77 | Karl Danielsen -98 | Stoholm IF | 108 | ||
3 | 7.97 | Axel Steinarsson -99 | Aalborg AM | 341 | 7.97 | |
4 | 8.33 | DNS | Rene Ager -99 | Herning GF A/M | 68 | 8.33 |
5 | 8.71 | Hans Barrett -99 | Stoholm IF | 107 | ||
6 | 8.76 | Andreas Mathiesen -98 | Odense Atletik / OGF | 139 | ||
7 | 9.69 | Malte Strunge -98 | SIK 80 Sæby | 114 | ||
8 | 10.06 | Mathias Hansen -99 | Randers Atletik Freja | 261 | 10.06 | |
9 | 10.10 | Troels Toft -98 | SAK 77 | 246 | 10.10 | |
10 | 10.64 | DNS | Anders Haagerup -98 | SAK 77 | 245 | 10.92 |
11 | 10.89 | Esben Poulsen -98 | Vejle IF | 179 | ||
12 | 12.39 | Jacob Guldager -98 | Aabenraa IG | 162 | 13.55 | |
13 | 16.03 | Marcus Thomsen -98 | Aarhus 1900 | 357 | 16.03 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 16.03 | Marcus Thomsen -98 | Aarhus 1900 | 357 | 16.03 | |
2 | 12.39 | Jacob Guldager -98 | Aabenraa IG | 162 | 13.55 | |
3 | 10.89 | Esben Poulsen -98 | Vejle IF | 179 | ||
4 | 10.10 | Troels Toft -98 | SAK 77 | 246 | 10.10 | |
5 | 10.06 | Mathias Hansen -99 | Randers Atletik Freja | 261 | 10.06 | |
6 | 9.69 | Malte Strunge -98 | SIK 80 Sæby | 114 | ||
7 | 8.76 | Andreas Mathiesen -98 | Odense Atletik / OGF | 139 | ||
8 | 8.71 | Hans Barrett -99 | Stoholm IF | 107 | ||
9 | 7.97 | Axel Steinarsson -99 | Aalborg AM | 341 | 7.97 | |
10 | 6.77 | Karl Danielsen -98 | Stoholm IF | 108 | ||
11 | Bjarke Meyer Pedersen -99 | Skive AM | 3 | |||
12 | 10.64 | DNS | Anders Haagerup -98 | SAK 77 | 245 | 10.92 |
13 | 8.33 | DNS | Rene Ager -99 | Herning GF A/M | 68 | 8.33 |