VEST ungdom • Spar Nord Arena • Skive
15-16 jun, 2013
Arrangør: Skive AM
80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
80 meter • Indl. • Piger 12 år • Lørdag kl. 10:00
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-2.1 | ||||
1 | F | 11.81 | Iris Trollehave -01 | Aarhus 1900 |
2 | f | 11.97 | Ursula Weiglin -01 | AGF Atletik |
3 | f | 12.30 | Amalie Holmelund Jørgense -01 | Kolding KFUM |
4 | f | 12.48 | Nina Lund -01 | Vejen AF |
5 | f | 12.58 | Anna Mosby Nielsen -01 | Aarhus 1900 |
6 | f | 13.14 | Katrine F. Olsen -01 | Skive AM |
HEAT 2 • w:-2.1 | ||||
1 | F | 12.06 | Camilla Nielsen -01 | Viborg AM |
2 | f | 13.03 | Anna Kjeldahl -01 | Vejen AF |
3 | 13.17 | Emma Guldager -01 | Aarhus 1900 | |
4 | 13.18 | Line Bjørn Larsen -01 | AK Holstebro | |
5 | 13.33 | Amalie Holmark Andersen -01 | Aarhus 1900 | |
6 | 13.67 | Dina Karlsen -01 | Randers Atletik Freja |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
1 | Ursula Weiglin -01 | AGF Atletik | 439 | |||
2 | 12.01 | Iris Trollehave -01 | Aarhus 1900 | 386 | 12.01 | |
3 | 12.36 | Nina Lund -01 | Vejen AF | 210 | 12.36 | |
4 | 12.74 | Anna Mosby Nielsen -01 | Aarhus 1900 | 384 | 12.74 | |
5 | 12.00 | Amalie Holmelund Jørgense -01 | Kolding KFUM | 96 | 12.00 | |
6 | Katrine F. Olsen -01 | Skive AM | 412 | |||
HEAT 2 | ||||||
DNS | Julie Bols -01 | Aalborg AM | 335 | |||
DNS | Nanna Murholm -01 | Aalborg AM | 338 | |||
DNS | Sandra Reimer Bagger Jens -01 | Aalborg AM | 339 | |||
DNS | Mathilde Dausel Nielsen -01 | Aalborg AM | 337 | |||
1 | Dina Karlsen -01 | Randers Atletik Freja | 266 | |||
2 | 12.17 | Anna Kjeldahl -01 | Vejen AF | 209 | 12.17 | |
3 | 11.70 | Camilla Nielsen -01 | Viborg AM | 187 | 11.70 | |
4 | 13.09 | Amalie Holmark Andersen -01 | Aarhus 1900 | 383 | 13.09 | |
5 | 12.20 | Emma Guldager -01 | Aarhus 1900 | 385 | 12.20 | |
6 | DNS | Synnøve Stabrand Hansen -01 | SIK 80 Sæby | 124 | ||
7 | Line Bjørn Larsen -01 | AK Holstebro | 31 | 13.10 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.70 | Camilla Nielsen -01 | Viborg AM | 187 | 11.70 | |
2 | 12.00 | Amalie Holmelund Jørgense -01 | Kolding KFUM | 96 | 12.00 | |
3 | 12.01 | Iris Trollehave -01 | Aarhus 1900 | 386 | 12.01 | |
4 | 12.17 | Anna Kjeldahl -01 | Vejen AF | 209 | 12.17 | |
5 | 12.20 | Emma Guldager -01 | Aarhus 1900 | 385 | 12.20 | |
6 | 12.36 | Nina Lund -01 | Vejen AF | 210 | 12.36 | |
7 | 12.74 | Anna Mosby Nielsen -01 | Aarhus 1900 | 384 | 12.74 | |
8 | 13.09 | Amalie Holmark Andersen -01 | Aarhus 1900 | 383 | 13.09 | |
9 | Ursula Weiglin -01 | AGF Atletik | 439 | |||
10 | Line Bjørn Larsen -01 | AK Holstebro | 31 | 13.10 | ||
11 | Dina Karlsen -01 | Randers Atletik Freja | 266 | |||
12 | Katrine F. Olsen -01 | Skive AM | 412 | |||
13 | DNS | Synnøve Stabrand Hansen -01 | SIK 80 Sæby | 124 | ||
14 | DNS | Julie Bols -01 | Aalborg AM | 335 | ||
15 | DNS | Nanna Murholm -01 | Aalborg AM | 338 | ||
16 | DNS | Sandra Reimer Bagger Jens -01 | Aalborg AM | 339 | ||
17 | DNS | Mathilde Dausel Nielsen -01 | Aalborg AM | 337 |