Kronborg Games - afdeling 3 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
11 mar, 2017
Arrangør: Helsingør IF
60 meter • Indl. • Drenge 12-13 år • Lørdag kl. 12:35
Antal heats: 8 • Til næste runde: 5 • Q: 0 • q: 5
# | Q | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:X | |||||
17 | 9.39 | 6 | Sebastian Frovst Schneide -04 | Holte Atletik | |
19 | 9.45 | 4 | Mads Elver Mørk -05 | Allerød AM | |
21 | 9.53 | 2 | Bjørn Lund -04 | Fredensborg AK | |
34 | 11.17 | 1 | Hussein Ali -04 | Amager AC | |
HEAT 2 • w:X | |||||
26 | 9.83 | 1 | Nikolaj Dibbern Aage -05 | Trongårdens IF | |
28 | 9.99 | 1 | Tue Agger Maarbjerg -05 | Frederiksberg IF | |
35 | 11.66 | 1 | Maximillian Henriksen -05 | Greve Atletik | |
HEAT 3 • w:X | |||||
5 | f | 8.89 | 18 | Inuk Lipski Torsheim -05 | Holte Atletik |
12 | 9.12 | 11 | Jeppe Skærlund Svendsen -04 | Helsingør IF | |
23 | 9.67 | 1 | Mathias Overgaard Clausen -04 | Holte Atletik | |
HEAT 4 • w:X | |||||
15 | 9.18 | 8 | Asbjørn Hedebo Boye -04 | Bagsværd AC | |
17 | 9.39 | 6 | Hassan Abu-Daya -05 | Frederiksberg IF | |
27 | 9.86 | 1 | Peter Grevy Ejstrup -04 | Sparta | |
32 | 10.72 | 1 | Sebastian Thulstrup -04 | Sparta | |
33 | 10.82 | 1 | Alfred Lif -04 | FIF Hillerød | |
HEAT 5 • w:X | |||||
22 | 9.62 | 1 | Gustav Herold -05 | Sparta | |
25 | 9.77 | 1 | Toby Johnson -05 | Allerød AM | |
29 | 10.07 | 1 | Kristoffer Vesten Pederse -04 | Bagsværd AC | |
30 | 10.18 | 1 | Anton Nielsen -05 | FIF Hillerød | |
31 | 10.24 | 1 | Zakaria Aoulad Si Ahmed -05 | Ballerup AK | |
HEAT 6 • w:X | |||||
10 | 9.05 | 13 | Asger Pape Liboriussen -05 | Sparta | |
14 | 9.16 | 9 | Andreas Bossow Hinrichsen -05 | Ballerup AK | |
16 | 9.37 | 7 | Ole Hornbæk -05 | Hvidovre AM | |
20 | 9.52 | 3 | Leon Hamann -05 | Københavns IF | |
24 | 9.69 | 1 | Clifton Benjamin -05 | Københavns IF | |
HEAT 7 • w:X | |||||
4 | f | 8.87 | 19 | Christian Mersebach -04 | Gentofte IK |
6 | 8.91 | 17 | Noah Kosack -04 | Allerød AM | |
8 | 9.03 | 15 | Johannes Rolin Steenberg -07 | Allerød AM | |
11 | 9.10 | 12 | Timoleon Rescan -05 | Frederiksberg IF | |
13 | 9.15 | 10 | Nikolai Christensen -04 | Helsingør IF | |
HEAT 8 • w:X | |||||
1 | f | 8.05 | 30 | Benjamin Leth Rosenkilde -04 | Holte Atletik |
2 | f | 8.17 | 25 | Frederik Thorup Sørensen -04 | Sparta |
3 | f | 8.73 | 20 | Hakeem Ali -05 | Sparta |
7 | 9.02 | 16 | Zacharias A Gustafsen -04 | Helsingør IF | |
8 | 9.03 | 15 | Gustav Stetkær Bohr -05 | Holte Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | Mads Elver Mørk -05 | Allerød AM | 444 | ||
3 | Hussein Ali -04 | Amager AC | 153 | ||
4 | Sebastian Frovst Schneide -04 | Holte Atletik | 432 | ||
5 | Bjørn Lund -04 | Fredensborg AK | 396 | ||
HEAT 2 | |||||
2 | Maximillian Henriksen -05 | Greve Atletik | 447 | ||
3 | Nikolaj Dibbern Aage -05 | Trongårdens IF | 363 | ||
4 | Tue Agger Maarbjerg -05 | Frederiksberg IF | 359 | ||
5 | DNS | Albert Casselgreen -05 | Gentofte IK | 315 | |
HEAT 3 | |||||
2 | DNS | Filip Francke Ravn -04 | Greve Atletik | 446 | |
3 | Jeppe Skærlund Svendsen -04 | Helsingør IF | 342 | ||
4 | Mathias Overgaard Clausen -04 | Holte Atletik | 433 | ||
5 | Inuk Lipski Torsheim -05 | Holte Atletik | 425 | ||
HEAT 4 | |||||
1 | Hassan Abu-Daya -05 | Frederiksberg IF | 355 | ||
2 | 10.87 | Alfred Lif -04 | FIF Hillerød | 320 | |
3 | 10.14 | Peter Grevy Ejstrup -04 | Sparta | 93 | |
4 | 10.19 | Asbjørn Hedebo Boye -04 | Bagsværd AC | 387 | |
5 | 10.90 | Sebastian Thulstrup -04 | Sparta | 42 | |
HEAT 5 | |||||
1 | 10.13 | Zakaria Aoulad Si Ahmed -05 | Ballerup AK | 454 | |
2 | 9.91 | Toby Johnson -05 | Allerød AM | 284 | |
3 | 9.69 | Gustav Herold -05 | Sparta | 376 | |
4 | 9.87 | Kristoffer Vesten Pederse -04 | Bagsværd AC | 171 | |
5 | 10.11 | Anton Nielsen -05 | FIF Hillerød | 244 | |
HEAT 6 | |||||
1 | 9.64 | Clifton Benjamin -05 | Københavns IF | 400 | |
2 | 9.25 | Leon Hamann -05 | Københavns IF | 132 | |
3 | 9.17 | Andreas Bossow Hinrichsen -05 | Ballerup AK | 184 | |
4 | 9.22 | Ole Hornbæk -05 | Hvidovre AM | 215 | |
5 | 9.32 | Asger Pape Liboriussen -05 | Sparta | 368 | |
HEAT 7 | |||||
1 | 9.05 | Nikolai Christensen -04 | Helsingør IF | 196 | |
2 | 9.00 | Christian Mersebach -04 | Gentofte IK | 99 | |
3 | 8.95 | Noah Kosack -04 | Allerød AM | 283 | |
4 | 9.00 | Johannes Rolin Steenberg -07 | Allerød AM | 282 | |
5 | 9.03 | Timoleon Rescan -05 | Frederiksberg IF | 225 | |
HEAT 8 | |||||
DNS | Emil Germann Wiberg -05 | Sparta | 372 | ||
1 | 8.95 | Gustav Stetkær Bohr -05 | Holte Atletik | 424 | |
2 | 8.69 | Hakeem Ali -05 | Sparta | 36 | |
3 | 8.06 | Benjamin Leth Rosenkilde -04 | Holte Atletik | 250 | |
4 | 8.27 | Frederik Thorup Sørensen -04 | Sparta | 38 | |
5 | 8.87 | Zacharias A Gustafsen -04 | Helsingør IF | 203 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 8.06 | Benjamin Leth Rosenkilde -04 | Holte Atletik | 250 | |
2 | 8.27 | Frederik Thorup Sørensen -04 | Sparta | 38 | |
3 | 8.69 | Hakeem Ali -05 | Sparta | 36 | |
4 | 8.87 | Zacharias A Gustafsen -04 | Helsingør IF | 203 | |
5 | 8.95 | Noah Kosack -04 | Allerød AM | 283 | |
6 | 8.95 | Gustav Stetkær Bohr -05 | Holte Atletik | 424 | |
7 | 9.00 | Johannes Rolin Steenberg -07 | Allerød AM | 282 | |
8 | 9.00 | Christian Mersebach -04 | Gentofte IK | 99 | |
9 | 9.03 | Timoleon Rescan -05 | Frederiksberg IF | 225 | |
10 | 9.05 | Nikolai Christensen -04 | Helsingør IF | 196 | |
11 | 9.17 | Andreas Bossow Hinrichsen -05 | Ballerup AK | 184 | |
12 | 9.22 | Ole Hornbæk -05 | Hvidovre AM | 215 | |
13 | 9.25 | Leon Hamann -05 | Københavns IF | 132 | |
14 | 9.32 | Asger Pape Liboriussen -05 | Sparta | 368 | |
15 | 9.64 | Clifton Benjamin -05 | Københavns IF | 400 | |
16 | 9.69 | Gustav Herold -05 | Sparta | 376 | |
17 | 9.87 | Kristoffer Vesten Pederse -04 | Bagsværd AC | 171 | |
18 | 9.91 | Toby Johnson -05 | Allerød AM | 284 | |
19 | 10.11 | Anton Nielsen -05 | FIF Hillerød | 244 | |
20 | 10.13 | Zakaria Aoulad Si Ahmed -05 | Ballerup AK | 454 | |
21 | 10.14 | Peter Grevy Ejstrup -04 | Sparta | 93 | |
22 | 10.19 | Asbjørn Hedebo Boye -04 | Bagsværd AC | 387 | |
23 | 10.87 | Alfred Lif -04 | FIF Hillerød | 320 | |
24 | 10.90 | Sebastian Thulstrup -04 | Sparta | 42 | |
25 | Mads Elver Mørk -05 | Allerød AM | 444 | ||
26 | Hussein Ali -04 | Amager AC | 153 | ||
27 | Bjørn Lund -04 | Fredensborg AK | 396 | ||
28 | Hassan Abu-Daya -05 | Frederiksberg IF | 355 | ||
29 | Tue Agger Maarbjerg -05 | Frederiksberg IF | 359 | ||
30 | Maximillian Henriksen -05 | Greve Atletik | 447 | ||
31 | Jeppe Skærlund Svendsen -04 | Helsingør IF | 342 | ||
32 | Sebastian Frovst Schneide -04 | Holte Atletik | 432 | ||
33 | Inuk Lipski Torsheim -05 | Holte Atletik | 425 | ||
34 | Mathias Overgaard Clausen -04 | Holte Atletik | 433 | ||
35 | Nikolaj Dibbern Aage -05 | Trongårdens IF | 363 | ||
36 | DNS | Albert Casselgreen -05 | Gentofte IK | 315 | |
37 | DNS | Filip Francke Ravn -04 | Greve Atletik | 446 | |
38 | DNS | Emil Germann Wiberg -05 | Sparta | 372 |