Kronborg Games - afdeling 3 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
11 mar, 2017
Arrangør: Helsingør IF
Kuglestød • Finale • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 15:30
3.0 kg
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.39 | 30 | Sofia Lange -02 | Sparta | 9.94 | 10.39 | 10.31 | 9.99 |
2 | 10.10 | 25 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 10.07 | 9.64 | 10.10 | 9.59 |
3 | 10.03 | 20 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 10.03 | 8.64 | 8.52 | 9.33 |
4 | 9.03 | 19 | Emilie Bank -02 | Sparta | 7.63 | 8.91 | 9.03 | 7.76 |
5 | 8.71 | 18 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Hvidovre AM | 8.39 | 7.98 | 8.71 | 8.57 |
6 | 8.16 | 17 | Flora Chalmer -03 | Sparta | 7.80 | 6.98 | 8.16 | 7.95 |
7 | 7.15 | 16 | Sata Flindt Grønning -03 | Sparta | 6.15 | 7.15 | 6.46 | 6.55 |
8 | 6.93 | 15 | Sheila Juel Petersen -03 | Fredensborg AK | 6.58 | 6.85 | 6.79 | 6.93 |
9 | 6.71 | 14 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Sparta | 6.45 | 6.14 | 6.43 | 6.71 |
10 | 6.29 | 13 | Marie Meyer Have -03 | Frederiksberg IF | 5.71 | 6.21 | 5.05 | 6.29 |
11 | 6.11 | 12 | Caroline Bischoff -03 | FIF Hillerød | 5.63 | 5.86 | 6.11 | 5.79 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | DNS | Olivia Helleskov Batko -03 | Sparta | 66 | |
2 | 6.58 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Sparta | 374 | |
3 | 6.79 | DNS | Rie Oreskov -03 | Frederiksberg IF | 239 |
4 | 6.88 | Sheila Juel Petersen -03 | Fredensborg AK | 258 | |
5 | 6.97 | Caroline Bischoff -03 | FIF Hillerød | 322 | |
6 | 7.35 | Flora Chalmer -03 | Sparta | 63 | |
7 | 8.75 | Sata Flindt Grønning -03 | Sparta | 455 | |
8 | 8.95 | Emilie Bank -02 | Sparta | 61 | |
9 | 8.96 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Hvidovre AM | 398 | |
10 | 9.94 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 377 | |
11 | 10.24 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 409 | |
12 | 10.42 | Sofia Lange -02 | Sparta | 62 | |
13 | Marie Meyer Have -03 | Frederiksberg IF | 238 | ||
14 | 11.53 | DNS | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 452 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 10.42 | Sofia Lange -02 | Sparta | 62 | |
2 | 10.24 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 409 | |
3 | 9.94 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 377 | |
4 | 8.96 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Hvidovre AM | 398 | |
5 | 8.95 | Emilie Bank -02 | Sparta | 61 | |
6 | 8.75 | Sata Flindt Grønning -03 | Sparta | 455 | |
7 | 7.35 | Flora Chalmer -03 | Sparta | 63 | |
8 | 6.97 | Caroline Bischoff -03 | FIF Hillerød | 322 | |
9 | 6.88 | Sheila Juel Petersen -03 | Fredensborg AK | 258 | |
10 | 6.58 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Sparta | 374 | |
11 | Marie Meyer Have -03 | Frederiksberg IF | 238 | ||
12 | 11.53 | DNS | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 452 |
13 | 6.79 | DNS | Rie Oreskov -03 | Frederiksberg IF | 239 |
14 | DNS | Olivia Helleskov Batko -03 | Sparta | 66 |