DMU inde • 2019 Feb 23 - Feb 24 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 13.22 Laura Zilstorff (2002) DEN-Greve Atletik 13.19 13.22 X 12.50 X 12.31
2 PB 12.84 Sofie Froberg (2002) DEN-Aarhus 1900 12.71 X X X 12.84 12.50
3 12.63 Josefine Skifter Andersen (2003) DEN-Slagelse Atletik DELTA X 12.63 12.47 10.97 12.43 11.78
4 PB 12.00 Mathilde Kreiberg Skou (2002) DEN-Aarhus 1900 12.00 11.34 11.56 11.53 11.51 X
5 11.62 Rebecca Spigelhauer (2002) DEN-Ballerup AK 11.49 11.18 11.62 11.15 X 11.54
6 PB 11.48 Nanna Tveen Høgsberg (2003) DEN-Skive AM 10.93 11.48 10.26 10.78 10.84 10.96
7 11.45 Sara Kjær Andersen (2002) DEN-Vejle IF X 11.45 10.12 11.08 X 11.04
8 SB 10.69 Annika G Truelsen (2003) DEN-Sparta 10.20 10.00 10.17 9.74 10.36 10.69
9 PB 10.09 Augusta Bendsen (2003) DEN-IK Olympia 9.25 9.82 10.09
10 10.04 Liv Nedergaard (2002) DEN-Sparta 10.04 9.40 9.95
11 PB 10.01 Josephine Idriss Kise (2003) DEN-SAK 77 10.01 9.19 9.37
12 9.79 Margaret Darkwa (2002) DEN-Ballerup AK 9.79 X X
13 9.60 Alberte Brogaard Jensen (2003) DEN-Aalborg AM 8.95 9.36 9.60
14 9.57 Frederikke Fløjgaard (2002) DEN-SAK 77 8.75 9.54 9.57
15 9.35 Josefine Bromerholm (2003) DEN-Viborg AM 9.35 9.22 9.06
16 9.31 Anna Katrine Larsen (2003) DEN-FIF Hillerød 9.09 9.17 9.31
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 11.71 Rebecca Spigelhauer (2002) DEN-Ballerup AK 54 11.71
2 9.96 Frederikke Fløjgaard (2002) DEN-SAK 77 253 10.21 9.96
3 10.20 Margaret Darkwa (2002) DEN-Ballerup AK 46 10.20
4 11.68 Mathilde Kreiberg Skou (2002) DEN-Aarhus 1900 479 11.68 11.68
5 12.14 Sofie Froberg (2002) DEN-Aarhus 1900 487 12.14 12.14
6 10.53 Annika G Truelsen (2003) DEN-Sparta 297 10.76 10.53
7 10.69 Liv Nedergaard (2002) DEN-Sparta 339 10.69 10.69
8 9.77 Augusta Bendsen (2003) DEN-IK Olympia 177 9.77 9.77
9 9.97 Anna Katrine Larsen (2003) DEN-FIF Hillerød 66 9.97 9.97
10 10.17 Alberte Brogaard Jensen (2003) DEN-Aalborg AM 413 10.17 10.17
11 11.26 Nanna Tveen Høgsberg (2003) DEN-Skive AM 282 11.26 11.26
12 10.67 Josefine Bromerholm (2003) DEN-Viborg AM 393 10.67 10.67
13 9.32 Josephine Idriss Kise (2003) DEN-SAK 77 256 9.32 9.32
14 12.42 Sara Kjær Andersen (2002) DEN-Vejle IF 384 12.90 12.42
15 14.01 Laura Zilstorff (2002) DEN-Greve Atletik 109 14.01 14.01
16 12.76 Josefine Skifter Andersen (2003) DEN-Slagelse Atletik DELTA 289 12.76 12.76