DMU inde • 2019 Feb 23 - Feb 24 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - 60 meter - Round 1 - Day 1 at 17:15
Heats: 3 • To next round: 8 • Q: 1 • q: 5
RESULTS - Official
# Result Name Team Reaction
HEAT 1 / 3
1 Q 7.18 Thomas Mølgaard (2003) DEN-Randers Freja Atletik 0.169
2 PB q 7.41 Dhruv Mehrotra (2003) DEN-Sparta 0.120
3 PB q 7.46 Kilian M David (2002) DEN-AAIG Atletik,Tri & Motion 0.164
4 q 7.47 Ali Basim Al-Timimi (2003) DEN-Skive AM 0.175
5 =PB 7.73 Viktor Krejberg (2002) DEN-SAK 77 0.157
6 7.80 Alexander Brixner (2003) DEN-Odense Atletik 0.122
7 PB 7.89 Rasmus Ingemann (2003) DEN-Aarhus 1900 0.164
HEAT 2 / 3
1 PB Q 7.32 Bertram Costa (2002) DEN-Sparta 0.117
2 q 7.38 Tobias Andersson (2002) DEN-Greve Atletik 0.179
3 PB 7.61 Lukas Medina Sørensen (2003) DEN-Københavns IF 0.142
4 7.63 Hans Erland Thomsen (2003) DEN-Hvidovre AM 0.173
5 PB 7.79 Malte Hansen (2002) DEN-ROAR Atletik 0.135
5 PB 7.79 Sofus Ingemann Harmsen (2003) DEN-Aarhus 1900 0.159
HEAT 3 / 3
1 PB Q 7.37 Mikkel Linnemand (2002) DEN-Aalborg AM 0.146
2 q 7.39 Andreas B. Antoft (2002) DEN-Vejle IF 0.135
3 7.69 Ala Alfred Mikkelsen (2002) DEN-Skive AM 0.179
4 7.77 Anton Juhl Seitzberg (2003) DEN-Fremad Holbæk 0.162
5 PB 7.79 Christoffer Erritsø (2003) DEN-Aarhus 1900 0.174
6 7.85 Magnus Bedsted Tobiasen (2003) DEN-Odense Atletik 0.141
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 3
2 Ali Basim Al-Timimi (2003) DEN-Skive AM 498
3 7.93 Rasmus Ingemann (2003) DEN-Aarhus 1900 482 7.93 7.93
4 7.16 Thomas Mølgaard (2003) DEN-Randers Freja Atletik 239 7.16 7.16
5 7.52 Kilian M David (2002) DEN-AAIG Atletik,Tri & Motion 409 7.52 7.52
6 7.73 Viktor Krejberg (2002) DEN-SAK 77 268 7.73 7.73
7 7.54 Dhruv Mehrotra (2003) DEN-Sparta 307 7.54 7.54
8 7.79 Alexander Brixner (2003) DEN-Odense Atletik 218 7.79 7.79
HEAT 2 / 3
2 7.58 Lukas Medina Sørensen (2003) DEN-Københavns IF 208 7.68 7.58
3 7.35 Bertram Costa (2002) DEN-Sparta 300 7.35 7.35
4 7.62 Hans Erland Thomsen (2003) DEN-Hvidovre AM 160 7.62 7.62
5 7.83 Malte Hansen (2002) DEN-ROAR Atletik 244 7.83 7.83
6 7.81 Sofus Ingemann Harmsen (2003) DEN-Aarhus 1900 489 7.81 7.81
7 7.36 Tobias Andersson (2002) DEN-Greve Atletik 114 7.36 7.36
HEAT 3 / 3
2 7.45 Mikkel Linnemand (2002) DEN-Aalborg AM 434 7.45 7.45
3 7.81 Magnus Bedsted Tobiasen (2003) DEN-Odense Atletik 227 7.81 7.81
4 7.55 Ala Alfred Mikkelsen (2002) DEN-Skive AM 273 7.54 7.55
5 7.72 Anton Juhl Seitzberg (2003) DEN-Fremad Holbæk 93 7.72 7.72
6 7.34 Andreas B. Antoft (2002) DEN-Vejle IF 373 7.34 7.34
7 7.92 Christoffer Erritsø (2003) DEN-Aarhus 1900 450 7.92 7.92
SCRATCHES
1 DNS Max Kørner Andersen (2003) DEN-Randers Freja Atletik 238 7.28
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 18:45
RESULTS - Official
# Result Name Team Reaction
1 7.19 Thomas Mølgaard (2003) DEN-Randers Freja Atletik 0.171
2 PB 7.30 Tobias Andersson (2002) DEN-Greve Atletik 0.168
3 PB 7.34 Mikkel Linnemand (2002) DEN-Aalborg AM 0.148
4 7.38 Bertram Costa (2002) DEN-Sparta 0.121
5 7.38 Andreas B. Antoft (2002) DEN-Vejle IF 0.127
6 PB 7.41 Kilian M David (2002) DEN-AAIG Atletik,Tri & Motion 0.147
7 7.43 Dhruv Mehrotra (2003) DEN-Sparta 0.137
8 7.44 Ali Basim Al-Timimi (2003) DEN-Skive AM 0.146
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 7.47 Ali Basim Al-Timimi (2003) DEN-Skive AM 498
2 7.46 Kilian M David (2002) DEN-AAIG Atletik,Tri & Motion 409 7.46 7.46
3 7.18 Thomas Mølgaard (2003) DEN-Randers Freja Atletik 239 7.16 7.16
4 7.38 Tobias Andersson (2002) DEN-Greve Atletik 114 7.36 7.36
5 7.37 Mikkel Linnemand (2002) DEN-Aalborg AM 434 7.37 7.37
6 7.32 Bertram Costa (2002) DEN-Sparta 300 7.32 7.32
7 7.41 Dhruv Mehrotra (2003) DEN-Sparta 307 7.41 7.41
8 7.39 Andreas B. Antoft (2002) DEN-Vejle IF 373 7.34 7.34