DMU inde • 2019 Feb 23 - Feb 24 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 14:10
Planke
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 8
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 DUR 5.92 Josefine Skifter Andersen (2003) DEN-Slagelse Atletik DELTA 5.78 X 5.67 5.92 5.69 X
2 PB 5.77 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 5.72 5.77 5.48 5.62 5.75 4.09
3 PB 5.60 Aranya Kanakalingam (2003) DEN-Aalborg AM 5.23 5.37 5.34 X 5.40 5.60
4 PB 5.55 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta 5.44 X 5.34 X 5.33 5.55
5 SB 5.36 Victoria Lee Lendal (2002) DEN-Sparta 5.18 X 4.75 5.36 5.20 5.20
6 5.33 Martha Danneskjold Rasmussen (2002) DEN-Aarhus 1900 X 5.06 5.30 5.02 5.33 5.16
7 5.26 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta 3.38 4.91 5.15 4.06 5.26 5.21
8 5.20 Mathilde Kreiberg Skou (2002) DEN-Aarhus 1900 5.20 5.18 5.18 5.19 5.07 5.03
9 5.07 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK 4.99 5.04 5.07
10 PB 5.00 Anna Katrine Larsen (2003) DEN-FIF Hillerød 5.00 X 4.87
11 4.94 Bjørk Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 4.73 4.94 4.75
12 =SB 4.89 Klara Lind Toustrup (2003) DEN-Aarhus 1900 4.71 4.89 4.76
13 4.81 Freja Jensen (2003) DEN-SAK 77 4.81 4.69 4.26
14 4.80 Amalie Rudrasingam (2003) DEN-HGF AM 4.79 4.60 4.80
15 4.80 Solveig M Johannsen (2003) DEN-AAIG Atletik,Tri & Motion 4.63 4.80 4.68
16 4.77 Maja Hjorth Antvorskov (2002) DEN-Frederiksberg IF 4.40 4.77 X
17 4.73 Amalie Thrane (2003) DEN-Bagsværd AC 4.73 4.73 3.46
18 4.57 Mette Klausen (2003) DEN-SAK 77 4.56 4.57 4.41
19 4.54 Sara Olsson (2002) DEN-Greve Atletik 4.52 4.44 4.54
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 4.89 Klara Lind Toustrup (2003) DEN-Aarhus 1900 469 4.95 4.89
2 5.44 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta 330 5.44 5.44
3 5.67 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 107 5.67 5.67
4 4.99 Bjørk Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 156 5.09 4.99
5 4.87 Amalie Rudrasingam (2003) DEN-HGF AM 131 4.87 4.87
6 4.83 Freja Jensen (2003) DEN-SAK 77 254 4.83 4.83
7 5.27 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta 349 5.48 5.27
8 5.33 Victoria Lee Lendal (2002) DEN-Sparta 369 5.39 5.33
9 4.90 Anna Katrine Larsen (2003) DEN-FIF Hillerød 66 4.90 4.90
10 5.18 Amalie Thrane (2003) DEN-Bagsværd AC 26 5.18 5.18
11 4.96 Mette Klausen (2003) DEN-SAK 77 264 4.96 4.96
12 5.17 Maja Hjorth Antvorskov (2002) DEN-Frederiksberg IF 85 5.17 5.17
13 5.13 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK 37 5.13
14 5.35 Martha Danneskjold Rasmussen (2002) DEN-Aarhus 1900 474 5.35 5.35
15 4.83 Solveig M Johannsen (2003) DEN-AAIG Atletik,Tri & Motion 412 4.83 4.83
16 5.74 Josefine Skifter Andersen (2003) DEN-Slagelse Atletik DELTA 289 5.85 5.74
17 5.58 Mathilde Kreiberg Skou (2002) DEN-Aarhus 1900 479 5.73 5.58
18 5.21 Aranya Kanakalingam (2003) DEN-Aalborg AM 416 5.21 5.21
19 4.84 Sara Olsson (2002) DEN-Greve Atletik 113 4.84 4.84
SCRATCHES
1 5.09 DNS Carla Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 157 5.26 5.09
2 5.05 DNS Ellen Lawaetz (2002) DEN-Sparta 311 5.22 5.05