ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
16-17 jun, 2018
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
100 meter • Indl. • Piger 16-17 år • Lørdag kl. 12:15
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-2.0 | ||||
1 | Q | 12.54 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | Roar Atletik |
2 | q | 12.63 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK |
3 | q | 13.33 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Hvidovre AM |
4 | q | 13.60 | Emilie Fayl von Hentaller -02 | Sparta |
5 | q | 13.63 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik |
6 | 13.87 | Victoria Lendal -02 | Sparta | |
7 | 13.92 | Carla Nørremark -02 | Hvidovre AM | |
HEAT 2 • w:-2.9 | ||||
1 | Q | 13.25 | Sofie Spigelhauer -02 | Sparta |
2 | q | 13.41 | Maria Skov Kragh -01 | Sparta |
3 | q | 13.63 | Ida Lyngby -02 | Sparta |
4 | 13.77 | Louise Bach Moore -01 | Sparta | |
5 | 14.18 | Annika Eppers -02 | Sparta | |
6 | 14.33 | Natalie Vaabengaard -02 | HG ATM |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | 12.35 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | Roar Atletik | 337 | |
3 | 12.56 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 82 | |
4 | 13.18 | Emilie Fayl von Hentaller -02 | Sparta | 387 | |
5 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Hvidovre AM | 256 | ||
6 | 13.13 | Carla Nørremark -02 | Hvidovre AM | 261 | |
7 | 13.51 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 195 | |
8 | 13.10 | Victoria Lendal -02 | Sparta | 474 | |
HEAT 2 | |||||
2 | 12.14 | Ida Lyngby -02 | Sparta | 400 | |
3 | 14.55 | Natalie Vaabengaard -02 | HG ATM | 230 | |
4 | 12.82 | Maria Skov Kragh -01 | Sparta | 436 | |
5 | 12.93 | Sofie Spigelhauer -02 | Sparta | 463 | |
6 | 13.13 | Louise Bach Moore -01 | Sparta | 424 | |
7 | 13.55 | Annika Eppers -02 | Sparta | 355 | |
8 | 13.17 | DNS | Bjørk Nørremark -02 | Hvidovre AM | 260 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 12.14 | Ida Lyngby -02 | Sparta | 400 | |
2 | 12.35 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | Roar Atletik | 337 | |
3 | 12.56 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 82 | |
4 | 12.82 | Maria Skov Kragh -01 | Sparta | 436 | |
5 | 12.93 | Sofie Spigelhauer -02 | Sparta | 463 | |
6 | 13.10 | Victoria Lendal -02 | Sparta | 474 | |
7 | 13.13 | Carla Nørremark -02 | Hvidovre AM | 261 | |
8 | 13.13 | Louise Bach Moore -01 | Sparta | 424 | |
9 | 13.18 | Emilie Fayl von Hentaller -02 | Sparta | 387 | |
10 | 13.51 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 195 | |
11 | 13.55 | Annika Eppers -02 | Sparta | 355 | |
12 | 14.55 | Natalie Vaabengaard -02 | HG ATM | 230 | |
13 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Hvidovre AM | 256 | ||
14 | 13.17 | DNS | Bjørk Nørremark -02 | Hvidovre AM | 260 |
15 | 13.31 | DNS | Freja Koerrstz Madsen -02 | Ballerup AK | 73 |
16 | 13.49 | DNS | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 409 |
17 | 14.01 | DNS | Mathilda Gertz -02 | Sparta | 440 |