ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
16-17 jun, 2018
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Kuglestød • Finale • Piger 14-15 år • Søndag kl. 11:15
3.0 kg
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.16 | Søs Sühler -04 | IK Olympia | 10.15 | 11.01 | 10.55 | 10.53 | 11.00 | 11.16 |
2 | 10.59 | Emilie Kirst -04 | Sparta | 9.42 | 9.47 | 9.59 | 10.37 | 10.59 | 9.93 |
3 | 10.08 | Klara Thers-sonne -04 | Sparta | 8.98 | 9.61 | 9.68 | 9.79 | 10.08 | 9.89 |
4 | 9.78 | Anna Katrine Larsen -03 | FIF Hillerød | 9.78 | 8.98 | X | 8.91 | 9.50 | 8.97 |
5 | 9.59 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 9.58 | 9.31 | 9.07 | X | 8.53 | 9.59 |
6 | 9.29 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Sparta | 9.27 | 9.29 | X | 9.02 | 8.92 | 8.79 |
7 | 8.98 | Ida Hother le Fevre -04 | Bagsværd AC | 8.22 | 8.37 | 8.66 | 8.98 | 8.70 | 8.52 |
8 | 8.30 | Asta Borggaard -04 | IK Olympia | 8.07 | 8.30 | 7.62 | 7.74 | X | X |
9 | 8.18 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | 7.82 | 7.69 | 8.18 | |||
10 | 8.03 | Johanne Vilsen -04 | Holte Atletik | 7.41 | 7.48 | 8.03 | |||
11 | 7.16 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | 7.11 | X | 7.16 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Asta Borggaard -04 | IK Olympia | 290 | ||
2 | 9.38 | Anna Katrine Larsen -03 | FIF Hillerød | 124 | |
3 | 8.88 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Sparta | 361 | |
4 | Søs Sühler -04 | IK Olympia | 299 | ||
5 | 9.58 | Ida Hother le Fevre -04 | Bagsværd AC | 35 | |
6 | 9.89 | Emilie Kirst -04 | Sparta | 389 | |
7 | 8.89 | Johanne Vilsen -04 | Holte Atletik | 246 | |
8 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 291 | ||
9 | 8.89 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | 460 | |
10 | 9.84 | Klara Thers-sonne -04 | Sparta | 417 | |
11 | 11.71 | DNS | Karla Schärfe -03 | Sparta | 414 |
12 | 10.48 | DNS | Annika G Truelsen -03 | Sparta | 356 |
13 | 8.18 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | 320 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 9.89 | Emilie Kirst -04 | Sparta | 389 | |
2 | 9.84 | Klara Thers-sonne -04 | Sparta | 417 | |
3 | 9.58 | Ida Hother le Fevre -04 | Bagsværd AC | 35 | |
4 | 9.38 | Anna Katrine Larsen -03 | FIF Hillerød | 124 | |
5 | 8.89 | Johanne Vilsen -04 | Holte Atletik | 246 | |
6 | 8.89 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | 460 | |
7 | 8.88 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Sparta | 361 | |
8 | 8.18 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | 320 | |
9 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 291 | ||
10 | Asta Borggaard -04 | IK Olympia | 290 | ||
11 | Søs Sühler -04 | IK Olympia | 299 | ||
12 | 11.71 | DNS | Karla Schärfe -03 | Sparta | 414 |
13 | 10.48 | DNS | Annika G Truelsen -03 | Sparta | 356 |