DT master, Sjælland Nord, 2. runde • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
16 jun, 2021
Arrangør: Ballerup AK
Diskoskast • Finale • Mænd + Kvinder • Onsdag kl. 20:00
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 23.32 | 795 | Finn Ankerstjerne -36 | Glostrup IC/IK Hellas | 23.32 | X | 22.81 | 23.29 |
2 | 26.02 | 751 | Dorte Maria Ramlov -60 | FIF Hillerød/Helsingør IF | 25.00 | 23.70 | 26.02 | X |
3 | 33.34 | 672 | Steen Fleigh Mortensen -63 | Bagsværd AC | X | 33.34 | 33.18 | X |
4 | 34.36 | 644 | Knud Erik Pedersen -60 | FIF Hillerød/Helsingør IF | 33.07 | 33.50 | 34.36 | X |
5 | 27.29 | 606 | Wojciech Bielenca -72 | Glostrup IC/IK Hellas | 27.29 | 27.13 | 27.12 | 26.70 |
6 | 18.97 | 456 | Anne Brandt -68 | Ben-Hur | X | X | 18.97 | X |
7 | 18.13 | 452 | Anke Hagen -66 | Glostrup IC/IK Hellas | 16.54 | X | 18.08 | 18.13 |
8 | 18.45 | 448 | Flemming Aanaes -46 | FIF Hillerød/Helsingør IF | X | 17.20 | 18.45 | 18.07 |
9 | 20.56 | 437 | Kaare Knudsen -52 | Ben-Hur | X | 17.93 | 20.56 | 19.04 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | DNS | Kaj Hammergren -64 🔗 | Ben-Hur | |
2 | Finn Ankerstjerne -36 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
3 | Flemming Aanaes -46 🔗 | FIF Hillerød/Helsingør IF | ||
4 | DNS | Kirsten Kôster -43 🔗 | Ballerup AK | |
5 | 18.42 | Anke Hagen -66 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | |
7 | Knud Erik Pedersen -60 🔗 | FIF Hillerød/Helsingør IF | ||
8 | Kaare Knudsen -52 🔗 | Ben-Hur | ||
9 | Wojciech Bielenca -72 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
10 | Steen Fleigh Mortensen -63 🔗 | Bagsværd AC | ||
11 | 17.36 | DNS | Ulla V. Nielsen -51 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas |
12 | Dorte Maria Ramlov -60 🔗 | FIF Hillerød/Helsingør IF | ||
13 | Anne Brandt -68 🔗 | Ben-Hur |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 18.42 | Anke Hagen -66 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | |
2 | Steen Fleigh Mortensen -63 🔗 | Bagsværd AC | ||
3 | Kaare Knudsen -52 🔗 | Ben-Hur | ||
4 | Anne Brandt -68 🔗 | Ben-Hur | ||
5 | Flemming Aanaes -46 🔗 | FIF Hillerød/Helsingør IF | ||
6 | Knud Erik Pedersen -60 🔗 | FIF Hillerød/Helsingør IF | ||
7 | Dorte Maria Ramlov -60 🔗 | FIF Hillerød/Helsingør IF | ||
8 | Wojciech Bielenca -72 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
9 | Finn Ankerstjerne -36 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
10 | 17.36 | DNS | Ulla V. Nielsen -51 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas |
11 | DNS | Kirsten Kôster -43 🔗 | Ballerup AK | |
12 | DNS | Kaj Hammergren -64 🔗 | Ben-Hur |