Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
24-25 aug, 2013
Arrangør: Sparta
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter2000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast
1000 meter • Finale • Piger 11 år • Søndag kl. 11:40
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 3.31.60 | Anna Enevoldsen -02 | Amager AC |
2 | 3.32.69 | Nikoline H. Ørum-Nielsen -02 | Sparta |
3 | 3.33.25 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA |
4 | 3.34.73 | Helena Ring -02 | Amager AC |
5 | 3.36.65 | Agnes Rold -02 | Helsingør IF |
6 | 3.36.91 | Maja Hurup Felby -02 | Køge Atletik |
7 | 3.42.04 | Laura H. Weichmann -02 | Københavns IF |
8 | 4.00.20 | Liva J. Vilhelmsen -02 | Sparta |
9 | 4.04.14 | Leonora Minet Ricks -02 | Sparta |
10 | 4.27.03 | Regitze Friis -02 | Amager AC |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
6 | 2.36.30 | Helena Ring -02 | Amager AC | 278 | |
7 | 3.33.18 | Anna Enevoldsen -02 | Amager AC | 270 | |
8 | 3.34.00 | Nikoline H. Ørum-Nielsen -02 | Sparta | 150 | |
9 | 3.39.00 | Agnes Rold -02 | Helsingør IF | 202 | |
10 | 3.45.50 | Laura H. Weichmann -02 | Københavns IF | 493 | |
11 | 4.39.00 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 298 | |
12 | Leonora Minet Ricks -02 | Sparta | 178 | ||
13 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | 317 | ||
14 | Liva J. Vilhelmsen -02 | Sparta | 169 | ||
15 | DNS | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 171 | |
16 | Maja Hurup Felby -02 | Køge Atletik | 381 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2.36.30 | Helena Ring -02 | Amager AC | 278 | |
2 | 3.33.18 | Anna Enevoldsen -02 | Amager AC | 270 | |
3 | 3.34.00 | Nikoline H. Ørum-Nielsen -02 | Sparta | 150 | |
4 | 3.39.00 | Agnes Rold -02 | Helsingør IF | 202 | |
5 | 3.45.50 | Laura H. Weichmann -02 | Københavns IF | 493 | |
6 | 4.39.00 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 298 | |
7 | Maja Hurup Felby -02 | Køge Atletik | 381 | ||
8 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | 317 | ||
9 | Leonora Minet Ricks -02 | Sparta | 178 | ||
10 | Liva J. Vilhelmsen -02 | Sparta | 169 | ||
11 | DNS | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 171 |