Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
24-25 aug, 2013
Arrangør: Sparta
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter2000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast
60 meter • Indl. • Piger 10 år • Lørdag kl. 9:50
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-3.1 | ||||
1 | F | 9.39 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA |
2 | f | 9.69 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK |
3 | f | 9.71 | Annika Haldbo -03 | Sparta |
4 | f | 10.53 | Rebecka Wennesz -03 | Københavns IF |
5 | 11.10 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | |
HEAT 2 • w:-2.2 | ||||
1 | F | 9.44 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta |
2 | f | 9.99 | Amina Dyfan -03 | Københavns IF |
3 | f | 10.33 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta |
4 | f | 11.03 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | Sparta |
5 | 11.04 | Tamara Nazarov -03 | Københavns IF |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
1 | 10.37 | Rebecka Wennesz -03 | Københavns IF | 490 | |
2 | 9.80 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 152 | |
3 | DNS | Julie Nielsen -03 | Københavns IF | 487 | |
4 | 9.26 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 452 | |
5 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 391 | ||
6 | 9.23 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 316 | |
HEAT 2 | |||||
11.67 | DNS | Cathrine Brandt -03 | Gentofte IK | 259 | |
1 | 9.30 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta | 151 | |
2 | 9.73 | Amina Dyfan -03 | Københavns IF | 489 | |
3 | 11.08 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | Sparta | 161 | |
4 | 8.97 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta | 172 | |
5 | 10.98 | Tamara Nazarov -03 | Københavns IF | 492 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 8.97 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta | 172 | |
2 | 9.23 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 316 | |
3 | 9.26 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 452 | |
4 | 9.30 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta | 151 | |
5 | 9.73 | Amina Dyfan -03 | Københavns IF | 489 | |
6 | 9.80 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 152 | |
7 | 10.37 | Rebecka Wennesz -03 | Københavns IF | 490 | |
8 | 10.98 | Tamara Nazarov -03 | Københavns IF | 492 | |
9 | 11.08 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | Sparta | 161 | |
10 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 391 | ||
11 | 11.67 | DNS | Cathrine Brandt -03 | Gentofte IK | 259 |
12 | DNS | Julie Nielsen -03 | Københavns IF | 487 |