Frederiksberg UP-stævne • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg
22 aug, 2019
Arrangør: Frederiksberg IF
80 meter • Finale • Drenge 13 år • Torsdag kl. 18:40
Antal heats: 2
# | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.6 | ||||
2 | 12.26 | 8 | Lake Axen -07 | Herlev Atletik |
3 | 12.28 | 7 | Jeppe Alexander Grosen -06 | Frederiksberg Atletik & Motion |
5 | 12.57 | 5 | Noah Henriksen -06 | Frederiksberg Atletik & Motion |
6 | 12.71 | 4 | Frederik Nordskov -06 | Frederiksberg Atletik & Motion |
HEAT 2 • w:-1.6 | ||||
1 | 11.44 | 10 | Villads Lind -06 | Frederiksberg Atletik & Motion |
4 | 12.52 | 6 | Bror Siem -07 | Frederiksberg Atletik & Motion |
7 | 12.94 | 3 | Laurits Thomsen -06 | Hvidovre Atletik & Motion |
# | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
1 | 11.44 | 10 | Villads Lind -06 | Frederiksberg Atletik & Motion |
2 | 12.26 | 8 | Lake Axen -07 | Herlev Atletik |
3 | 12.28 | 7 | Jeppe Alexander Grosen -06 | Frederiksberg Atletik & Motion |
4 | 12.52 | 6 | Bror Siem -07 | Frederiksberg Atletik & Motion |
5 | 12.57 | 5 | Noah Henriksen -06 | Frederiksberg Atletik & Motion |
6 | 12.71 | 4 | Frederik Nordskov -06 | Frederiksberg Atletik & Motion |
7 | 12.94 | 3 | Laurits Thomsen -06 | Hvidovre Atletik & Motion |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
HEAT 1 | |||
3 | Frederik Nordskov -06 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
4 | Noah Henriksen -06 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
5 | Lake Axen -07 | Herlev Atletik | |
6 | Jeppe Alexander Grosen -06 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
7 | DNS | Alfred Snede Due -07 | Greve Atletik |
HEAT 2 | |||
3 | Laurits Thomsen -06 | Hvidovre Atletik & Motion | |
4 | DNS | Hugo Bjerring -07 | Glostrup Idræts Club |
5 | DNS | Edwin Rouault -06 | Frederiksberg Atletik & Motion |
6 | Bror Siem -07 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
7 | Villads Lind -06 | Frederiksberg Atletik & Motion |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Villads Lind -06 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
2 | Bror Siem -07 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
3 | Jeppe Alexander Grosen -06 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
4 | Frederik Nordskov -06 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
5 | Noah Henriksen -06 | Frederiksberg Atletik & Motion | |
6 | Lake Axen -07 | Herlev Atletik | |
7 | Laurits Thomsen -06 | Hvidovre Atletik & Motion | |
8 | DNS | Edwin Rouault -06 | Frederiksberg Atletik & Motion |
9 | DNS | Hugo Bjerring -07 | Glostrup Idræts Club |
10 | DNS | Alfred Snede Due -07 | Greve Atletik |