DM • Odense Atletikstadion • Odense
24-26 aug, 2018
Arrangør: Odense Atletik
Kvinder
100 meter * Indl. * Finale200 meter * Indl. * Finale400 meter800 meter * Indl. * Finale1500 meter5000 meter10000 meter3000 meter forh.100 meter hæk * Indl. * Finale400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast3000 meter gang4 x 100 meter stafet4 x 400 meter stafet
Mænd
100 meter * Indl. * Finale200 meter * Indl. * Finale400 meter800 meter * Indl. * Finale1500 meter5000 meter10000 meter3000 meter forh.110 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkast15.88 kg5000 meter gang4 x 100 meter stafet4 x 400 meter stafet
100 meter • Finale • Kvinder • Lørdag kl. 14:35
# | Resultat | Navn | Team | 1/1000 | |
---|---|---|---|---|---|
w:+1.7 | |||||
1 | MR | 11.64 | Mathilde U Kramer -93 | Frederiksberg IF | .636 |
2 | 11.78 | Louise Østergård -94 | Randers Freja Atletik | .779 | |
3 | 11.80 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | Københavns IF | .794 | |
4 | 12.10 | Thea Lyng Møller -01 | Aarhus 1900 | .096 | |
5 | 12.39 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | Roar Atletik | .389 | |
6 | 12.41 | Zarah Buchwald -95 | Hvidovre AM | .404 | |
7 | 12.53 | Camilla Motzkus -97 | Odense Atletik | .529 | |
8 | 12.63 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | Aarhus 1900 | .628 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.51 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | Roar Atletik | 148 | 12.15 | 12.15 | |
2 | 12.59 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | Aarhus 1900 | 292 | 12.71 | 12.71 | |
3 | 12.16 | Thea Lyng Møller -01 | Aarhus 1900 | 301 | 12.27 | 12.27 | |
4 | 12.18 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | Københavns IF | 84 | 11.98 | 12.06 | |
5 | 11.92 | Louise Østergård -94 | Randers Freja Atletik | 143 | 11.89 | 11.97 | |
6 | 12.02 | Mathilde U Kramer -93 | Frederiksberg IF | 350 | 11.59 | 11.64 | |
7 | 12.47 | Camilla Motzkus -97 | Odense Atletik | 112 | 11.97 | 13.07 | |
8 | 12.40 | Zarah Buchwald -95 | Hvidovre AM | 74 | 12.02 | 12.21 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.92 | Louise Østergård -94 | Randers Freja Atletik | 143 | 11.89 | 11.97 | |
2 | 12.02 | Mathilde U Kramer -93 | Frederiksberg IF | 350 | 11.59 | 11.64 | |
3 | 12.16 | Thea Lyng Møller -01 | Aarhus 1900 | 301 | 12.27 | 12.27 | |
4 | 12.18 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | Københavns IF | 84 | 11.98 | 12.06 | |
5 | 12.40 | Zarah Buchwald -95 | Hvidovre AM | 74 | 12.02 | 12.21 | |
6 | 12.47 | Camilla Motzkus -97 | Odense Atletik | 112 | 11.97 | 13.07 | |
7 | 12.51 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | Roar Atletik | 148 | 12.15 | 12.15 | |
8 | 12.59 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | Aarhus 1900 | 292 | 12.71 | 12.71 |