Sparta Copenhagen Games • 2018 Aug 18 - Aug 19 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 8 år - 40 meter - Round 1 - Day 1 at 10:30
Heats: 2 • To next round: 8 • Q: 1 • q: 6
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2 - w:+5.3
1 Q 7.27 Wilma Caroline Nielsen (2010) DEN-Sparta AM
2 q 7.98 Tara Rose (2010) DEN-Sparta AM
3 q 8.17 Ilsa Roome (2010) DEN-Sparta AM
4 q 8.68 Karen Olsen (2010) DEN-IK Olympia
5 8.70 Filippa Rogge (2010) DEN-Hvidovre AM
HEAT 2 / 2 - w:+1.1
1 Q 7.37 Karla Kathrine Viggers Fa (2010) DEN-Frederiksberg IF
2 q 7.38 Maia Hylling Axelsdon (2010) DEN-Sparta AM
3 q 7.97 Kajsa Kirk Petersen (2010) DEN-Sparta AM
4 q 8.22 Ella Fredlund Husby (2010) DEN-Sparta AM
5 8.68 Kathrine Filtenborg Madse (2010) DEN-Frederiksberg IF
6 8.73 Ayoe Haisler (2010) DEN-Københavns IF
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
2 Filippa Rogge (2010) DEN-Hvidovre AM 178
3 7.33 Wilma Caroline Nielsen (2010) DEN-Sparta AM 467
4 8.54 Tara Rose (2010) DEN-Sparta AM 478
5 7.67 DNS Annamai Remy Christiansen (2010) DEN-Sparta AM 438
6 8.84 Ilsa Roome (2010) DEN-Sparta AM 445
7 Karen Olsen (2010) DEN-IK Olympia 200
HEAT 2 / 2
2 Kathrine Filtenborg Madse (2010) DEN-Frederiksberg IF 46
3 Maia Hylling Axelsdon (2010) DEN-Sparta AM 472
4 8.11 Kajsa Kirk Petersen (2010) DEN-Sparta AM 443
5 7.32 Karla Kathrine Viggers Fa (2010) DEN-Frederiksberg IF 45
6 9.39 Ella Fredlund Husby (2010) DEN-Sparta AM 437
7 Ayoe Haisler (2010) DEN-Københavns IF 86
1 DNS Tilde Balmer (2010) DEN-IK Olympia 205
Piger 8 år - 40 meter - Day 1 at 11:50
RESULTS - Official
# Result Name Team
w:+2.8
1 7.34 Karla Kathrine Viggers Fa (2010) DEN-Frederiksberg IF
2 7.40 Wilma Caroline Nielsen (2010) DEN-Sparta AM
3 7.76 Maia Hylling Axelsdon (2010) DEN-Sparta AM
4 7.88 Ilsa Roome (2010) DEN-Sparta AM
5 7.91 Kajsa Kirk Petersen (2010) DEN-Sparta AM
6 8.33 Ella Fredlund Husby (2010) DEN-Sparta AM
7 8.34 Tara Rose (2010) DEN-Sparta AM
8 8.75 Karen Olsen (2010) DEN-IK Olympia
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 8.68 Karen Olsen (2010) DEN-IK Olympia 200
2 8.17 Ilsa Roome (2010) DEN-Sparta AM 445
3 7.97 Kajsa Kirk Petersen (2010) DEN-Sparta AM 443
4 7.37 Karla Kathrine Viggers Fa (2010) DEN-Frederiksberg IF 45
5 7.27 Wilma Caroline Nielsen (2010) DEN-Sparta AM 467
6 7.38 Maia Hylling Axelsdon (2010) DEN-Sparta AM 472
7 7.98 Tara Rose (2010) DEN-Sparta AM 478
8 8.22 Ella Fredlund Husby (2010) DEN-Sparta AM 437