Sparta Copenhagen Games • 2018 Aug 18 - Aug 19 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 13 år - Længdespring - Day 2 at 14:15
1 meter zoneafsæt
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 8
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 5.20 Emilia Johansson (2005) DEN-SWE - Klippan FK 4.96 +0.1 4.90 -1.6 4.79 +1.5 4.99 +0.4 4.90 +1.1 5.20 +0.0
2 5.02 Wilma Nilsson (2005) DEN-SWE - Klippan FK 4.86 -0.7 4.86 +1.1 4.91 +1.0 4.93 +2.2 4.99 +0.9 5.02 +0.0
3 4.88 Thea Lei Hansgaard (2005) DEN-Trongårdens IF 4.70 +0.0 4.56 +0.0 4.43 +2.2 4.75 +1.1 4.88 +2.5 4.83 +0.0
4 4.78 SofiaThøgersen (2005) DEN-Sparta AM 4.54 +0.0 4.63 +0.6 4.53 +0.0 4.71 +1.6 4.78 +0.2 4.68 +0.0
5 4.76 Ashley Gnanogoh (2005) DEN-Ballerup AK 4.63 -0.6 4.76 +1.1 X 3.56 +1.8 4.70 +1.2 4.46 +0.4
6 4.66 Amanda Rönn (2005) DEN-SWE - MAI 4.60 -0.4 4.66 +1.5 4.40 +0.0 4.37 +0.3 3.54 +0.9 4.55 +0.7
7 4.49 Ellida Stengård (2005) DEN-SWE - KA2 IF 4.35 +0.0 4.42 +0.5 4.49 +0.6 4.20 -0.3 4.40 +0.8 4.36 +0.5
8 4.39 Stine Baandrup Tindbæk (2005) DEN-Ballerup AK 4.06 -0.2 4.39 +2.1 4.24 +0.0 4.34 -0.9 4.33 +0.3 X
9 4.38 Johanna C.B. Jessen (2005) DEN-Sparta AM 4.27 +0.1 4.38 +0.9 4.35 +0.1
10 4.38 Ingrid Gram Jensen (2005) DEN-Sparta AM 4.23 +0.0 4.38 +1.5 3.06 +0.9
11 4.37 Mira Johansson (2005) DEN-SWE - MAI 4.30 +1.1 4.37 +0.8 4.16 +0.8
12 4.35 Karla langvik (2005) DEN-Sparta AM 4.30 +0.0 4.35 +1.0 4.20 +0.9
13 4.34 Signe Juhl Laursen (2005) DEN-Sparta AM X 4.32 +0.4 4.34 +1.0
14 4.29 Filippa Roug (2005) DEN-Ballerup AK 4.21 +0.0 4.29 +0.9 4.24 +1.8
15 4.25 Frida Berglin (2005) DEN-SWE - KA2 IF 4.22 +0.0 4.25 +2.7 4.09 +0.0
16 4.25 Anna Pedersen (2005) DEN-Sparta AM 4.15 +0.5 4.25 +1.4 4.00 -0.8
17 4.20 Amalie Nymann Thomsen (2005) DEN-Trongårdens IF 4.20 +0.0 4.00 +0.9 3.95 +0.0
18 4.17 Clara Ruud Hansen (2005) DEN-Helsingør IF Atletik 4.17 +0.0 4.02 +0.2 4.13 +0.0
19 4.17 Lærke Elgaard Larsen (2005) DEN-Ballerup AK 4.03 +0.0 4.17 +1.7 3.95 +0.2
20 4.12 Alba Hansson (2005) DEN-SWE - MAI 4.10 +0.0 3.35 +1.4 4.12 -1.6
21 4.06 Laura-Jo Buchard (2005) DEN-Amager AC 4.06 +0.0 3.92 +0.0 4.00 +0.1
22 3.79 Lovisa Nilsson (2005) DEN-SWE - Klippan FK X 3.73 +1.6 3.79 +0.0
23 3.77 Inaya Atif Ilyas (2005) DEN-Sparta AM 3.77 +0.0 3.60 +1.1 3.42 +0.0
24 3.57 Hannah Grønholdt Truelsen (2005) DEN-Sparta AM X 3.57 +0.5 3.47 +0.1
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 Alba Hansson (2005) DEN-SWE - MAI 525
2 Frida Berglin (2005) DEN-SWE - KA2 IF 293
3 Amanda Rönn (2005) DEN-SWE - MAI 530
4 Mira Johansson (2005) DEN-SWE - MAI 529
5 Inaya Atif Ilyas (2005) DEN-Sparta AM 354
6 3.32 Hannah Grønholdt Truelsen (2005) DEN-Sparta AM 350
7 3.54 Amalie Nymann Thomsen (2005) DEN-Trongårdens IF 209
8 3.62 Lovisa Nilsson (2005) DEN-SWE - Klippan FK 8
9 3.92 DNS Freja Veicherts (2005) DEN-Københavns IF 72
10 4.02 Clara Ruud Hansen (2005) DEN-Helsingør IF Atletik 170
11 4.08 Laura-Jo Buchard (2005) DEN-Amager AC 279
12 4.15 Lærke Elgaard Larsen (2005) DEN-Ballerup AK 506
13 4.43 Anna Pedersen (2005) DEN-Sparta AM 340
14 4.46 Karla langvik (2005) DEN-Sparta AM 343
15 4.53 Johanna C.B. Jessen (2005) DEN-Sparta AM 344
16 4.54 Stine Baandrup Tindbæk (2005) DEN-Ballerup AK 510
17 4.56 Ingrid Gram Jensen (2005) DEN-Sparta AM 337
18 4.56 Filippa Roug (2005) DEN-Ballerup AK 502
19 4.61 Ellida Stengård (2005) DEN-SWE - KA2 IF 302
20 4.64 Signe Juhl Laursen (2005) DEN-Sparta AM 320
21 4.92 SofiaThøgersen (2005) DEN-Sparta AM 345
22 4.95 Thea Lei Hansgaard (2005) DEN-Trongårdens IF 211
23 5.13 Ashley Gnanogoh (2005) DEN-Ballerup AK 512
24 5.19 Wilma Nilsson (2005) DEN-SWE - Klippan FK 6
25 5.46 Emilia Johansson (2005) DEN-SWE - Klippan FK 7
1 5.21 DNS Emilie Børregaard Voigt (2005) DEN-Sparta AM 351