Sparta Copenhagen Games • 2018 Aug 18 - Aug 19 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 8 år - Længdespring - Day 1 at 12:20
1 meter zoneafsæt
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 8
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 3.25 Wilma Caroline Nielsen (2010) DEN-Sparta AM 2.99 +0.0 2.93 +0.0 2.91 -0.1 3.12 -0.5 3.25 -0.4 3.20 +1.6
2 3.19 Karla Kathrine Viggers Fa (2010) DEN-Frederiksberg IF 3.09 +0.3 3.16 +1.0 2.91 +0.0 2.96 +0.0 3.19 +2.4 3.10 +1.7
3 2.94 Maia Hylling Axelsdon (2010) DEN-Sparta AM 2.86 +0.0 2.62 +0.0 2.93 +0.7 2.84 -1.1 2.94 -0.1 2.83 +0.0
4 2.91 Laura Lehman Jensen (2010) DEN-Frederiksberg IF 2.85 +1.4 2.79 +0.0 2.91 -0.1 2.80 -0.4 2.89 +1.1 2.86 +1.4
5 2.70 Ilsa Roome (2010) DEN-Sparta AM 2.70 +0.0 2.69 +0.0 2.37 -1.2 2.38 -0.3 2.47 +0.0 2.50 -0.8
6 2.67 Kajsa Kirk Petersen (2010) DEN-Sparta AM 2.40 +0.2 2.43 +0.7 2.48 -0.3 2.67 +1.3 2.35 +1.3 2.60 +0.0
7 2.62 Annamai Remy Christiansen (2010) DEN-Sparta AM 2.62 +0.3 2.03 +0.0 2.35 -1.0 2.62 -0.5 2.52 -0.9 2.07 +1.8
8 2.49 Ayoe Haisler (2010) DEN-Københavns IF 2.43 -0.8 2.40 +0.0 2.49 +0.0 1.84 +0.7 2.49 -0.6 2.48 +1.1
9 2.46 Karen Olsen (2010) DEN-IK Olympia 2.46 -0.5 2.35 +0.4 2.39 +0.0
10 2.37 Ella Fredlund Husby (2010) DEN-Sparta AM 2.22 +0.0 2.04 -1.5 2.37 +0.0
11 2.36 Kathrine Filtenborg Madse (2010) DEN-Frederiksberg IF 2.36 -1.3 2.25 +0.0 2.28 -0.3
12 2.34 Tara Rose (2010) DEN-Sparta AM 2.34 +0.0 2.08 +0.9 2.23 +1.2
13 2.20 Filippa Rogge (2010) DEN-Hvidovre AM 2.20 +0.5 2.10 -0.1 2.14 +0.1
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
DNS Tilde Balmer (2010) DEN-IK Olympia 205
1 Karen Olsen (2010) DEN-IK Olympia 200
2 Ayoe Haisler (2010) DEN-Københavns IF 86
3 Ella Fredlund Husby (2010) DEN-Sparta AM 437
4 Filippa Rogge (2010) DEN-Hvidovre AM 178
5 3.44 Wilma Caroline Nielsen (2010) DEN-Sparta AM 467
6 3.22 Laura Lehman Jensen (2010) DEN-Frederiksberg IF 48
7 3.14 Karla Kathrine Viggers Fa (2010) DEN-Frederiksberg IF 45
8 2.85 Ilsa Roome (2010) DEN-Sparta AM 445
9 2.70 Kajsa Kirk Petersen (2010) DEN-Sparta AM 443
10 2.76 Annamai Remy Christiansen (2010) DEN-Sparta AM 438
11 2.42 Kathrine Filtenborg Madse (2010) DEN-Frederiksberg IF 46
12 2.61 Tara Rose (2010) DEN-Sparta AM 478
13 0.28 Maia Hylling Axelsdon (2010) DEN-Sparta AM 472