Sparta Copenhagen Games • 2018 Aug 18 - Aug 19 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Mænd senior - 150 meter - Round 1 - Day 2 at 12:10
Heats: 2 • To next round: 8 • Q: 1 • q: 6
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2 - w:+0.5
1 Q 16.17 Andreas Trajkovski (1993) DEN-Sparta AM
2 q 16.42 Frederik Schou (1996) DEN-Sparta AM
3 q 16.47 Albert Ranning (1998) DEN-Københavns IF
4 q 16.79 Jacob Hvorup (1999) DEN-Sparta AM
5 q 17.30 Martin H Kristensen (1992) DEN-Sparta AM
6 17.60 Emil Grovn (1998) DEN-Frederiksberg IF
7 Hussein Jhanda (2000) DEN-Hvidovre AM
HEAT 2 / 2 - w:+0.7
1 Q 16.16 Festus Asante (1994) DEN-Sparta AM
2 q 16.19 Nick Ekelund-Arenander (1989) DEN-Sparta AM
3 q 16.43 Kasper Olsen (1991) DEN-Hvidovre AM
4 17.66 Navid Bazgir (1995) DEN-Hvidovre AM
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
2 Hussein Jhanda (2000) DEN-Hvidovre AM 190
3 17.25 Martin H Kristensen (1992) DEN-Sparta AM 416
4 16.20 Andreas Trajkovski (1993) DEN-Sparta AM 414
5 15.96 Frederik Schou (1996) DEN-Sparta AM 321
6 16.20 Albert Ranning (1998) DEN-Københavns IF 87
7 Emil Grovn (1998) DEN-Frederiksberg IF 541
8 17.25 Jacob Hvorup (1999) DEN-Sparta AM 326
HEAT 2 / 2
2 17.70 Navid Bazgir (1995) DEN-Hvidovre AM 187
3 16.05 Nick Ekelund-Arenander (1989) DEN-Sparta AM 415
4 16.10 Festus Asante (1994) DEN-Sparta AM 323
5 16.50 DNS Emil Frænde (2000) DEN-Sparta AM 329
6 16.28 Kasper Olsen (1991) DEN-Hvidovre AM 181
7 17.40 DNS Sam Marcus (1999) DEN-Sparta AM 324
1 16.10 DNS Sebastian Pedersen (1997) DEN-Sparta AM 322
Mænd senior - 150 meter - Day 2 at 13:30
RESULTS - Official
# Result Name Team
w:+0.9
1 15.83 Frederik Schou (1996) DEN-Sparta AM
2 15.92 Nick Ekelund-Arenander (1989) DEN-Sparta AM
3 16.06 Festus Asante (1994) DEN-Sparta AM
4 16.14 Andreas Trajkovski (1993) DEN-Sparta AM
5 16.35 Kasper Olsen (1991) DEN-Hvidovre AM
6 16.49 Albert Ranning (1998) DEN-Københavns IF
7 16.86 Jacob Hvorup (1999) DEN-Sparta AM
8 17.22 Martin H Kristensen (1992) DEN-Sparta AM
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 17.30 Martin H Kristensen (1992) DEN-Sparta AM 416
2 16.47 Albert Ranning (1998) DEN-Københavns IF 87
3 16.42 Frederik Schou (1996) DEN-Sparta AM 321
4 16.17 Andreas Trajkovski (1993) DEN-Sparta AM 414
5 16.16 Festus Asante (1994) DEN-Sparta AM 323
6 16.19 Nick Ekelund-Arenander (1989) DEN-Sparta AM 415
7 16.43 Kasper Olsen (1991) DEN-Hvidovre AM 181
8 16.79 Jacob Hvorup (1999) DEN-Sparta AM 326