DMU inde • 2018 Feb 24 - Feb 25 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 60 meter - Round 1 - Day 1 at 17:00
Heats: 3 • To next round: 8 • Q: 1 • q: 5
RESULTS - Official
# Result Name Team Reaction
HEAT 1 / 3
1 Q 7.81 Caroline Benfeldt Sørensen (2002) DEN-ROAR Atletik 0.137
2 q 7.99 Thea Lyng Møller Jensen (2001) DEN-Aarhus 1900 0.204
3 q 8.06 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK 0.172
4 8.27 Sofie Spiegelhauer (2002) DEN-Sparta 0.201
5 8.40 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta 0.217
6 8.46 Annika Eppers (2002) DEN-Sparta 0.177
7 8.55 Freja K. Madsen (2002) DEN-Ballerup AK 0.133
8 8.60 Anna Rahbek Hansen (2001) DEN-Odense Atletik 0.147
HEAT 2 / 3
1 Q 8.02 Mie Mikkelsen (2001) DEN-Aabenraa IG 0.190
2 q 8.17 Emilie Florin (2001) DEN-Helsingør IF 0.197
3 q 8.23 Louise Bach Moore (2001) DEN-Sparta 0.183
4 8.41 Carla Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 0.361
5 8.45 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta 0.326
6 8.50 Andrea Øbro Jacobsen (2001) DEN-Frederiksberg IF 0.177
7 8.81 Misja B. Jepsen (2001) DEN-Hvidovre AM 0.514
HEAT 3 / 3
1 Q 7.95 Mathilde Kreiberg Skou (2002) DEN-Aarhus 1900 0.180
2 q 8.17 Martha Danneskjold Rasmussen (2002) DEN-Aarhus 1900 0.136
3 8.28 Maria Skov Kragh (2001) DEN-Sparta 0.167
4 8.36 Emilie Fayl van Hentaller (2002) DEN-Sparta 0.116
5 8.50 Bjørk Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 0.212
6 8.66 Liv Nedergaard (2002) DEN-Sparta 0.192
7 8.75 Emma Guldager (2001) DEN-Aarhus 1900 0.177
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 3
1 8.07 Caroline Benfeldt Sørensen (2002) DEN-ROAR Atletik 228 8.07 8.07
2 8.49 Annika Eppers (2002) DEN-Sparta 287 8.49 8.49
3 8.54 Freja K. Madsen (2002) DEN-Ballerup AK 36 8.54
4 8.34 Sofie Spiegelhauer (2002) DEN-Sparta 352 8.34 8.34
5 Thea Lyng Møller Jensen (2001) DEN-Aarhus 1900 481 7.99
6 Anna Rahbek Hansen (2001) DEN-Odense Atletik 203
7 8.14 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK 41 8.13
8 8.32 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta 311 8.32 8.32
HEAT 2 / 3
2 8.58 Andrea Øbro Jacobsen (2001) DEN-Frederiksberg IF 72 8.58 8.58
3 7.99 Mie Mikkelsen (2001) DEN-Aabenraa IG 401 7.99 7.99
4 8.38 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta 358 8.25 8.38
5 8.16 Emilie Florin (2001) DEN-Helsingør IF 108 8.16 8.16
6 8.35 Louise Bach Moore (2001) DEN-Sparta 323 8.30 8.35
7 8.78 Misja B. Jepsen (2001) DEN-Hvidovre AM 153 8.78 8.78
8 8.31 Carla Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 144 8.31 8.31
HEAT 3 / 3
2 8.36 Bjørk Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 143 8.36 8.36
3 8.74 Emma Guldager (2001) DEN-Aarhus 1900 442 8.50 8.74
4 8.37 Emilie Fayl van Hentaller (2002) DEN-Sparta 306 8.31 8.37
5 8.68 Liv Nedergaard (2002) DEN-Sparta 322 8.42 8.68
6 7.89 Mathilde Kreiberg Skou (2002) DEN-Aarhus 1900 465 7.89 7.89
7 8.20 Martha Danneskjold Rasmussen (2002) DEN-Aarhus 1900 462 8.20 8.20
8 8.29 Maria Skov Kragh (2001) DEN-Sparta 329 8.29 8.29
1 8.22 DNS Johanne Westergaard (2002) DEN-Aalborg AM 417 8.22 8.22
Piger 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 18:35
RESULTS - Official
# Result Name Team Reaction
1 7.82 Caroline Benfeldt Sørensen (2002) DEN-ROAR Atletik 0.120
2 7.97 Mie Mikkelsen (2001) DEN-Aabenraa IG 0.178
3 7.98 Mathilde Kreiberg Skou (2002) DEN-Aarhus 1900 0.154
4 8.00 Thea Lyng Møller Jensen (2001) DEN-Aarhus 1900 0.221
5 8.05 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK 0.147
6 8.19 Martha Danneskjold Rasmussen (2002) DEN-Aarhus 1900 0.150
7 8.24 Emilie Florin (2001) DEN-Helsingør IF 0.124
8 8.25 Louise Bach Moore (2001) DEN-Sparta 0.216
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 8.23 Louise Bach Moore (2001) DEN-Sparta 323 8.23 8.23
2 8.17 Martha Danneskjold Rasmussen (2002) DEN-Aarhus 1900 462 8.17 8.17
3 7.81 Caroline Benfeldt Sørensen (2002) DEN-ROAR Atletik 228 7.81 7.81
4 8.02 Mie Mikkelsen (2001) DEN-Aabenraa IG 401 7.99 7.99
5 7.99 Thea Lyng Møller Jensen (2001) DEN-Aarhus 1900 481 7.99 7.99
6 7.95 Mathilde Kreiberg Skou (2002) DEN-Aarhus 1900 465 7.89 7.89
7 8.06 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK 41 8.06
8 8.17 Emilie Florin (2001) DEN-Helsingør IF 108 8.16 8.16