Afslutningsstævne • 2019 Sep 28 - Sep 29 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 55-59 år
Mænd 75-79 år

 

 

Drenge 11 år - Længdespring - Day 1 at 15:20
1 meter zoneafsæt
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 6
Øvelsessted: Ved mål (Længde B)
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 4.75 (w:+0.0 ) Oliver Mikkelsen (2008) DEN-Sparta 4.71 +0.0 X 4.75 +0.0 4.64 +0.0 X 4.74 +1.0
2 4.40 (w:+0.1 ) Johan Dahl Kokkegård (2008) DEN-Sparta 1.30 +0.0 4.37 +0.1 4.31 +0.0 4.24 +0.0 4.40 +0.1 4.35 -0.2
3 4.29 (w:+1.4 ) Oliver Elklint (2008) DEN-Allerød Atletik og Motion 4.05 +0.2 4.21 +1.4 4.29 +1.4 4.26 +1.4 4.26 +0.0 4.24 +1.5
4 4.06 (w:+0.6 ) Eskild Jørgensen (2008) DEN-Gentofte IK 3.85 +0.0 4.00 +0.0 4.06 +0.6 3.90 -0.1 3.48 +0.0 3.84 +0.5
5 4.06 (w:+0.0 ) William Matthew Buck (2008) DEN-Sparta X 4.06 +0.0 X 3.98 +0.0 3.61 +0.0 3.77 +0.0
6 4.03 (w:+0.0 ) Anton Kyst (2008) DEN-Bagsværd AC 3.89 +0.0 4.03 +0.0 3.93 +0.0 X X 3.97 +0.0
7 3.90 (w:+0.0 ) William Thøgersen (2008) DEN-Sparta 3.76 +0.0 3.90 +0.0 3.65 +0.0
8 3.69 (w:+0.0 ) Villy Reedtz Funder (2008) DEN-Sparta 3.69 +0.0 X 3.63 +1.1
9 3.68 (w:+0.7 ) Nativel Dang Thien Long (2008) DEN-Gentofte IK 3.68 +0.7 X X
10 3.47 (w:+0.0 ) Markus Petersen (2008) DEN-FIF Hillerød 3.47 +0.0 3.21 +0.0 3.37 +0.0
11 3.38 (w:+0.0 ) Frederik Harding (2008) DEN-IK Hellas 2.73 +0.0 3.26 +0.0 3.38 +0.0
12 3.33 (w:+0.0 ) David R. Nielsen (2008) DEN-Sparta 3.33 +0.0 X X
13 3.26 (w:+0.0 ) Ask Jørgensen (2008) DEN-IK Hellas 3.20 +0.2 3.06 +0.0 3.26 +0.0
14 3.21 (w:+0.0 ) Albert Lysemose Nielsen (2008) DEN-IK Hellas 3.21 +0.0 3.17 +0.0 X
15 3.16 (w:+0.0 ) Mikkel Drage (2008) DEN-Greve Atletik 3.16 +0.0 3.14 +0.0 2.47 +0.0
16 2.92 (w:+0.0 ) Lucas Zwicki (2008) DEN-Amager AC 2.92 +0.0 2.89 +1.0 2.91 +0.0
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 Frederik Harding (2008) DEN-IK Hellas
2 Markus Petersen (2008) DEN-FIF Hillerød
3 Eskild Jørgensen (2008) DEN-Gentofte IK
4 DNS Lukas Mikkelsen (2008) DEN-Sparta
5 3.25 Lucas Zwicki (2008) DEN-Amager AC
6 3.40 Nativel Dang Thien Long (2008) DEN-Gentofte IK
7 3.45 David R. Nielsen (2008) DEN-Sparta
8 3.50 Ask Jørgensen (2008) DEN-IK Hellas
9 3.65 Mikkel Drage (2008) DEN-Greve Atletik
10 3.87 Albert Lysemose Nielsen (2008) DEN-IK Hellas
11 3.92 William Matthew Buck (2008) DEN-Sparta
12 3.94 Villy Reedtz Funder (2008) DEN-Sparta
13 3.99 Anton Kyst (2008) DEN-Bagsværd AC
14 4.03 William Thøgersen (2008) DEN-Sparta
15 4.36 Oliver Elklint (2008) DEN-Allerød Atletik og Motion
16 4.36 Johan Dahl Kokkegård (2008) DEN-Sparta
17 4.71 Oliver Mikkelsen (2008) DEN-Sparta
SCRATCHES
1 3.95 DNS Alexander Elver Mørk (2008) DEN-Allerød Atletik og Motion
2 3.69 DNS Mads Augustinus Rasmussen (2008) DEN-Sparta