Afslutningsstævne • 2019 Sep 28 - Sep 29 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 55-59 år
Mænd 75-79 år

 

 

Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 14:10
1 meter zoneafsæt
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 6
Øvelsessted: Ved 100m start. Der springes i 2 grupper.
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
HEAT 1 / 2
1 3.65 (w:+0.0 ) Balder Breinholst (2010) DEN-Amager AC 3.58 +0.0 3.65 +0.3 X 3.22 +0.5 3.57 +0.4 3.65 +0.0
2 3.30 (w:+0.0 ) Aidan Kitchen (2011) DEN-IK Hellas 3.19 +0.0 2.99 +0.5 3.30 +0.0 X 2.97 +0.0 3.15 +0.9
3 3.20 (w:+0.0 ) Otto Qvist (2010) DEN-Amager AC 3.20 +0.0 3.07 +0.0 2.94 +1.4 3.10 +0.0 3.07 +0.5 3.12 +0.0
4 2.92 (w:+0.0 ) Noah shahin Mathiesen (2011) DEN-Sparta 2.80 -0.2 2.39 +1.0 2.83 +0.0 2.92 +0.0 2.77 +0.0 X
5 2.73 (w:+0.0 ) Silas Ejby Hansen (2011) DEN-FIF Hillerød 2.73 +0.0 2.48 +1.1 2.36 +0.0
6 2.72 (w:+0.0 ) Anton Arnum Kofoed (2011) DEN-Københavns IF 2.72 +0.0 2.51 +0.0 2.42 +0.0 2.28 +1.6 2.33 +0.8 2.65 +0.0
7 2.68 (w:+0.0 ) Daniel Rasmussen (2011) DEN-Greve Atletik 2.68 +0.0 X 2.61 +0.0
8 2.66 (w:-0.9 ) Theo Linck Holbek (2010) DEN-Trongårdens IF 2.66 -0.9 X 2.48 +0.0
9 2.54 (w:+1.0 ) Oliver Jankowski (2011) DEN-Køge Atletik 2.54 +1.0 2.19 +0.0 2.38 +0.0
10 2.32 (w:+0.0 ) Bastian Birnbaum Nielsen (2011) DEN-Greve Atletik 2.32 +0.0 X X
11 1.80 (w:+0.3 ) Mikkel Sterup Abrahamsson (2011) DEN-Frederiksberg IF 1.80 +0.3 1.68 +0.0 X
HEAT 2 / 2
1 4.11 (w:+0.0 ) Albert Redestam (2010) DEN-Helsingør 3.46 +0.6 3.82 +0.0 3.53 +1.1 3.70 +1.0 3.77 +0.7 4.11 +0.0
2 3.29 (w:+0.0 ) Bjørn Jensen (2011) DEN-IK Hellas X X 3.00 +0.0 3.05 +0.0 X 3.29 +0.0
3 3.20 (w:+0.0 ) Milo Boye (2011) DEN-Bagsværd AC X 3.20 +0.0 X 2.95 +0.0 3.15 +1.3 2.84 +0.0
4 3.09 (w:+0.1 ) NIcolas Klitgaard (2010) DEN-Greve Atletik 3.04 +0.0 3.09 +0.1 2.80 +0.4 2.89 +0.0 2.95 +0.8 3.08 +0.1
5 3.05 (w:+0.3 ) Nikolaj Ellemann-Søtofte (2010) DEN-ROAR 2.98 +0.0 2.91 +0.0 2.97 +0.6 2.72 +0.0 2.91 +0.5 3.05 +0.3
6 2.98 (w:+0.0 ) Bertram Nøddekær (2011) DEN-Bagsværd AC 2.77 +0.0 2.98 +0.0 X 2.92 +0.0 2.91 -0.1 X
7 2.93 (w:+1.6 ) Zach Ørtoft-Pedersen (2011) DEN-Amager AC 2.93 +1.6 2.84 +0.0 2.79 +0.4
8 2.91 (w:+0.7 ) Viggo Lysemose NIelsen (2011) DEN-IK Hellas 2.65 +0.3 2.68 +0.1 2.91 +0.7
9 2.75 (w:+0.0 ) Theodor Bartholin (2011) DEN-Frederikssund Atletik & Motion 2.75 +0.0 2.68 +1.3 2.72 +0.6
10 1.76 (w:+0.0 ) Zilas Mikkelsen (2011) DEN-Bagsværd AC 1.76 +0.0 1.63 +0.7 1.29 +0.0
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
1 Mikkel Sterup Abrahamsson (2011) DEN-Frederiksberg IF
2 Aidan Kitchen (2011) DEN-IK Hellas
3 Oliver Jankowski (2011) DEN-Køge Atletik
4 DNS Markus Pallisgaard (2010) DEN-ROAR
5 Silas Ejby Hansen (2011) DEN-FIF Hillerød
6 Daniel Rasmussen (2011) DEN-Greve Atletik
7 Bastian Birnbaum Nielsen (2011) DEN-Greve Atletik
8 Noah shahin Mathiesen (2011) DEN-Sparta
9 Theo Linck Holbek (2010) DEN-Trongårdens IF
10 2.89 Anton Arnum Kofoed (2011) DEN-Københavns IF
11 3.01 DNS Alfred Brekling Brushøj (2010) DEN-Amager AC
12 3.42 Otto Qvist (2010) DEN-Amager AC
13 3.60 Balder Breinholst (2010) DEN-Amager AC
HEAT 2 / 2
1 DNS Yug Naik (2011) DEN-Bagsværd AC
2 Bjørn Jensen (2011) DEN-IK Hellas
3 Milo Boye (2011) DEN-Bagsværd AC
4 Theodor Bartholin (2011) DEN-Frederikssund Atletik & Motion
5 Zilas Mikkelsen (2011) DEN-Bagsværd AC
6 Nikolaj Ellemann-Søtofte (2010) DEN-ROAR
7 Bertram Nøddekær (2011) DEN-Bagsværd AC
8 NIcolas Klitgaard (2010) DEN-Greve Atletik
9 2.12 DNS Louis Kirk Petersen (2011) DEN-Sparta
10 2.87 DNS Emil Keller (2010) DEN-IK Hellas
11 3.03 Zach Ørtoft-Pedersen (2011) DEN-Amager AC
12 3.04 Viggo Lysemose NIelsen (2011) DEN-IK Hellas
13 3.85 Albert Redestam (2010) DEN-Helsingør