Afslutningsstævne • 2019 Sep 28 - Sep 29 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 55-59 år
Mænd 75-79 år

 

 

Piger 8-9 år - 60 meter - Round 1 - Day 1 at 11:15
Heats: 4
Løb A: Ved normalt startsted
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 4 - w:-2.4
1 q 10.01 Karla Kathrine Viggers Fabild (2010) DEN-Frederiksberg IF
2 q 11.20 Sofie Ivarsen (2010) DEN-Greve Atletik
3 q 11.29 Kajsa Tabita Rosenkrands (2010) DEN-Sparta
4 q 12.30 Kaya Antanaskovic (2011) DEN-Københavns IF
5 q 12.62 Lotus Zwicki (2011) DEN-Amager AC
HEAT 2 / 4 - w:-0.9
1 q 10.18 Alberte Lerche (2010) DEN-Bagsværd AC
2 q 10.35 Johanne Hansen-Møller (2010) DEN-Sparta
3 q 10.86 Selma Salomon Thing (2010) DEN-Holte IF
4 q 11.83 Junaina Ahmed (2010) DEN-Greve Atletik
5 q 11.90 Sofie Ziegler (2011) DEN-IK Hellas
6 q 13.26 Gry Atangana Madsen (2010) DEN-Københavns IF
HEAT 3 / 4 - w:-0.1
1 q 10.81 Alva Wagner Toftddahl (2010) DEN-Amager AC
2 q 11.55 Isabella Holm Hänschell (2010) DEN-Holte IF
3 q 11.66 Mille Jørgensen (2010) DEN-Fremad Holbæk
4 q 11.72 Liva Cavella Helmer (2010) DEN-Fremad Holbæk
5 q 12.10 Lola Fjældhøj (2011) DEN-Københavns IF
6 q 12.18 Hedvig Demidoff Nielsen (2011) DEN-Sparta
HEAT 4 / 4 - w:-0.5
1 q 9.71 Juliet Hodge (2010) DEN-Copenhagen International School (CIS)
2 q 9.77 Wilma Caroline Nielsen (2010) DEN-Sparta
3 q 10.25 Frida Gram Jensen (2011) DEN-Sparta
4 q 10.33 Kajsa Kirk Petersen (2010) DEN-Sparta
5 q 10.46 Freja Abildgaard (2010) DEN-Fremad Holbæk
6 q 10.62 Ilsa Roome (2010) DEN-Sparta
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 4
2 DNS Julia Pelczar (2010) DEN-Herlev Atletik
3 Sofie Ivarsen (2010) DEN-Greve Atletik
4 Kaya Antanaskovic (2011) DEN-Københavns IF
5 Karla Kathrine Viggers Fabild (2010) DEN-Frederiksberg IF
6 Kajsa Tabita Rosenkrands (2010) DEN-Sparta
7 Lotus Zwicki (2011) DEN-Amager AC
HEAT 2 / 4
2 Alberte Lerche (2010) DEN-Bagsværd AC
3 Selma Salomon Thing (2010) DEN-Holte IF
4 Johanne Hansen-Møller (2010) DEN-Sparta
5 Gry Atangana Madsen (2010) DEN-Københavns IF
6 Sofie Ziegler (2011) DEN-IK Hellas
7 Junaina Ahmed (2010) DEN-Greve Atletik
HEAT 3 / 4
2 Mille Jørgensen (2010) DEN-Fremad Holbæk
3 Isabella Holm Hänschell (2010) DEN-Holte IF
4 12.30 Lola Fjældhøj (2011) DEN-Københavns IF
5 11.41 Alva Wagner Toftddahl (2010) DEN-Amager AC
6 12.80 Hedvig Demidoff Nielsen (2011) DEN-Sparta
7 Liva Cavella Helmer (2010) DEN-Fremad Holbæk
HEAT 4 / 4
2 11.26 DNS Tara Rose Mehrotra (2010) DEN-Sparta
3 10.69 Kajsa Kirk Petersen (2010) DEN-Sparta
4 10.31 Frida Gram Jensen (2011) DEN-Sparta
5 9.52 Juliet Hodge (2010) DEN-Copenhagen International School (CIS)
6 9.84 Wilma Caroline Nielsen (2010) DEN-Sparta
7 10.60 Freja Abildgaard (2010) DEN-Fremad Holbæk
8 11.20 Ilsa Roome (2010) DEN-Sparta
SCRATCHES
1 10.70 DNS Franciska Trzecieski (2010) DEN-Amager AC