Afslutningsstævne • 2019 Sep 28 - Sep 29 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 55-59 år
Mænd 75-79 år

 

 

Drenge 11 år - 60 meter - Round 1 - Day 2 at 11:00
Heats: 2
Løb A: Ved normalt startsted
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2 - w:-0.6
1 q 9.11 Lukas Mikkelsen (2008) DEN-Sparta
2 q 9.30 Eskild Jørgensen (2008) DEN-Gentofte IK
3 q 10.06 Mikkel Drage (2008) DEN-Greve Atletik
4 q 10.10 Hjalte Højmark Omkvist (2008) DEN-IK Hellas
5 q 10.14 David R. Nielsen (2008) DEN-Sparta
HEAT 2 / 2 - w:-0.5
1 q 8.77 Oliver Elklint (2008) DEN-Allerød Atletik og Motion
2 q 8.99 Oliver Mikkelsen (2008) DEN-Sparta
3 q 9.53 William Thøgersen (2008) DEN-Sparta
4 q 9.61 William Matthew Buck (2008) DEN-Sparta
5 q 9.77 Albert Lysemose Nielsen (2008) DEN-IK Hellas
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
3 Eskild Jørgensen (2008) DEN-Gentofte IK
4 Lukas Mikkelsen (2008) DEN-Sparta
5 10.08 Mikkel Drage (2008) DEN-Greve Atletik
6 10.22 David R. Nielsen (2008) DEN-Sparta
7 Hjalte Højmark Omkvist (2008) DEN-IK Hellas
HEAT 2 / 2
3 9.70 William Matthew Buck (2008) DEN-Sparta
4 9.54 Albert Lysemose Nielsen (2008) DEN-IK Hellas
5 8.76 Oliver Elklint (2008) DEN-Allerød Atletik og Motion
6 8.85 Oliver Mikkelsen (2008) DEN-Sparta
7 9.57 William Thøgersen (2008) DEN-Sparta
SCRATCHES
1 9.87 DNS Mads Augustinus Rasmussen (2008) DEN-Sparta
Drenge 11 år - 60 meter - Day 2 at 12:35
Heats: 2
Løb A: Ved normalt startsted
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2 - w:-1.2
1 9.66 Albert Lysemose Nielsen (2008) DEN-IK Hellas
2 9.68 William Matthew Buck (2008) DEN-Sparta
3 10.12 Hjalte Højmark Omkvist (2008) DEN-IK Hellas
4 10.18 David R. Nielsen (2008) DEN-Sparta
5 10.29 Mikkel Drage (2008) DEN-Greve Atletik
HEAT 2 / 2 - w:+0.7
1 8.87 Oliver Elklint (2008) DEN-Allerød Atletik og Motion
2 8.97 Oliver Mikkelsen (2008) DEN-Sparta
3 9.17 Lukas Mikkelsen (2008) DEN-Sparta
4 9.21 Eskild Jørgensen (2008) DEN-Gentofte IK
5 9.42 William Thøgersen (2008) DEN-Sparta
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
3 10.14 David R. Nielsen (2008) DEN-Sparta
4 10.06 Mikkel Drage (2008) DEN-Greve Atletik
5 9.61 William Matthew Buck (2008) DEN-Sparta
6 9.77 Albert Lysemose Nielsen (2008) DEN-IK Hellas
7 10.10 Hjalte Højmark Omkvist (2008) DEN-IK Hellas
HEAT 2 / 2
3 9.53 William Thøgersen (2008) DEN-Sparta
4 9.11 Lukas Mikkelsen (2008) DEN-Sparta
5 8.77 Oliver Elklint (2008) DEN-Allerød Atletik og Motion
6 8.99 Oliver Mikkelsen (2008) DEN-Sparta
7 9.30 Eskild Jørgensen (2008) DEN-Gentofte IK