Afslutningsstævne • 2019 Sep 28 - Sep 29 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 55-59 år
Mænd 75-79 år

 

 

Drenge 12 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 6
Øvelsessted: Ved 100m start. Der springes i 2 grupper.
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
HEAT 1 / 2
1 5.05 (w:+1.1 ) Thor Knudsen (2007) DEN-Sparta 4.94 +0.0 4.78 +0.0 4.76 +0.0 5.04 +0.9 X 5.05 +1.1
2 4.58 (w:+1.4 ) August Juhl Horsgaard (2007) DEN-Københavns IF 4.36 +0.0 4.48 +0.0 4.58 +1.4 4.46 +0.5 4.30 +0.0 X
3 4.16 (w:+0.0 ) Viktor Klint Buchbjerg (2007) DEN-Køge Atletik 4.04 +1.0 3.90 +0.7 4.16 +0.0 4.05 +0.2 3.09 +0.4 X
4 4.09 (w:+0.0 ) Aksel Birk Stjernstrøm (2007) DEN-Sparta 3.23 +1.0 4.01 +0.7 3.89 +0.0 3.91 +0.1 4.00 +0.5 4.09 +0.0
5 4.06 (w:+0.3 ) Marvin Jensen (2007) DEN-Københavns IF 4.05 +1.0 4.06 +0.3 4.05 +1.5 3.89 +0.0 3.94 +1.0 4.01 +0.0
6 3.89 (w:+0.5 ) Noah Bank (2007) DEN-Herlev Atletik 3.72 +0.9 3.53 +0.0 3.58 +0.0 2.36 +0.0 3.89 +0.5 3.80 +0.0
7 3.50 (w:+0.0 ) Frederik Sonne (2007) DEN-Trongårdens IF 3.36 +0.0 3.50 +0.0 3.32 +0.0
8 3.23 (w:+0.0 ) Magnus Larsen (2007) DEN-HUAC 3.23 +0.0 3.13 +0.0 2.81 +1.1
9 3.19 (w:+1.2 ) Christoffer Andersen (2007) DEN-Viking 3.19 +1.2 3.08 +1.2 3.14 +1.4
HEAT 2 / 2
1 4.78 (w:+0.0 ) Kevin Jensen (2007) DEN-Københavns IF 4.60 +0.0 4.75 +1.1 4.78 +0.0 4.70 +0.0 4.78 +1.2 4.61 +0.6
2 4.59 (w:+0.7 ) Carl Bäckström Nielsen (2007) DEN-Amager AC 4.59 +0.7 4.37 +0.0 2.68 +0.0 4.48 +0.9 3.33 +0.0 4.57 +1.7
3 4.48 (w:+0.7 ) Anders Silleborg (2007) DEN-Sparta 4.36 +1.4 4.32 +0.0 4.20 +0.4 4.44 +1.0 4.48 +0.7 4.32 +0.0
4 4.36 (w:+0.0 ) Emil Zilmer Lund (2007) DEN-Amager AC 4.36 +0.0 4.09 +1.2 4.36 +0.1 4.03 +0.9 4.18 +2.1 4.28 +1.0
5 4.33 (w:+2.0 ) Philip Busch-Madsen (2007) DEN-Ballerup AK 4.33 +2.0 4.08 +0.9 X 3.34 +0.5 3.76 +0.6 3.90 -0.1
6 4.15 (w:+1.5 ) Samuel Kærhøg (2007) DEN-Københavns IF 4.11 +0.5 4.00 +0.0 4.15 +1.5 3.87 +1.0 4.09 +0.0 3.66 +0.9
7 4.06 (w:+0.0 ) Tristan Lohmann Smed (2007) DEN-Sparta 4.06 +0.0 1.59 +1.6 3.69 +0.4
8 3.98 (w:+0.3 ) Hugo Bjerring (2007) DEN-Glostrup IC 3.83 +0.3 3.98 +0.3 3.54 +0.3
9 3.85 (w:+0.0 ) Malte Ørnsholt Hansen (2007) DEN-Trongårdens IF 3.85 +0.0 3.69 +0.6 3.83 +0.0
10 3.73 (w:+0.6 ) Jamie Kjær Nortoft (2007) DEN-IK Hellas 3.73 +0.6 3.54 +0.0 3.44 +0.0
11 2.63 (w:+0.0 ) Tobias Lerche (2007) DEN-Bagsværd AC X 2.63 +0.0 2.62 +1.1
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
1 Christoffer Andersen (2007) DEN-Viking
2 3.26 Magnus Larsen (2007) DEN-HUAC
3 3.60 Frederik Sonne (2007) DEN-Trongårdens IF
4 3.66 Noah Bank (2007) DEN-Herlev Atletik
5 3.98 DNS Jonathan Kjær Mansfeldt (2007) DEN-Københavns IF
6 4.00 Marvin Jensen (2007) DEN-Københavns IF
7 4.16 Aksel Birk Stjernstrøm (2007) DEN-Sparta
8 4.23 Viktor Klint Buchbjerg (2007) DEN-Køge Atletik
9 4.57 August Juhl Horsgaard (2007) DEN-Københavns IF
10 4.78 DNS Tobias Jørgensen (2007) DEN-Gentofte IK
11 5.09 Thor Knudsen (2007) DEN-Sparta
HEAT 2 / 2
1 DNS Alfred Snede Due (2007) DEN-Greve Atletik
2 Tobias Lerche (2007) DEN-Bagsværd AC
3 3.48 Jamie Kjær Nortoft (2007) DEN-IK Hellas
4 3.55 Hugo Bjerring (2007) DEN-Glostrup IC
5 3.92 Malte Ørnsholt Hansen (2007) DEN-Trongårdens IF
6 3.97 Samuel Kærhøg (2007) DEN-Københavns IF
7 4.11 Philip Busch-Madsen (2007) DEN-Ballerup AK
8 4.12 Emil Zilmer Lund (2007) DEN-Amager AC
9 4.32 Tristan Lohmann Smed (2007) DEN-Sparta
10 4.53 Anders Silleborg (2007) DEN-Sparta
11 4.80 Carl Bäckström Nielsen (2007) DEN-Amager AC
12 4.98 Kevin Jensen (2007) DEN-Københavns IF