Afslutningsstævne • 2019 Sep 28 - Sep 29 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 55-59 år
Mænd 75-79 år

 

 

Piger 13 år - Længdespring - Day 1 at 16:05
1 meter zoneafsæt
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 6
Øvelsessted: Ved 100m start. Der springes i 2 grupper.
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
HEAT 1 / 2
1 4.84 (w:+0.0 ) Aurora A Thostrup (2006) DEN-Sparta 4.80 +0.0 4.84 +0.0 4.84 +1.1 4.72 +0.0 4.42 +0.0 4.67 +0.0
2 4.80 (w:+0.7 ) Celina Hagihara (2006) DEN-Københavns IF 4.55 +1.3 X 4.53 +0.0 X X 4.80 +0.7
3 4.18 (w:+0.0 ) Elisabeth R. Elsner (2006) DEN-Københavns IF 4.18 +0.0 4.14 +0.8 4.16 +0.1 2.77 +0.4 X 3.62 +0.0
4 4.04 (w:+0.0 ) Isabella Kehler Krabbe (2006) DEN-Amager AC 3.93 +0.0 3.78 +0.4 X 3.92 +0.0 3.89 +0.0 4.04 +0.0
5 4.01 (w:+0.4 ) Sophia Bosack (2006) DEN-Bagsværd AC 4.01 +0.4 3.98 +0.2 3.90 +0.3 3.86 +0.6 3.83 +2.4 3.73 +0.0
6 3.88 (w:+0.0 ) Isabella Hardt (2006) DEN-ROAR 3.53 +0.0 3.69 +0.0 3.88 +0.0 3.82 +0.0 3.48 +0.0 3.49 -0.3
7 3.78 (w:+0.0 ) Tiana Jalloh (2006) DEN-Trongårdens IF 3.71 +0.2 3.78 +0.0 3.70 +0.0
8 3.76 (w:+0.0 ) Freja Abraham (2006) DEN-Sparta 3.70 +0.5 3.66 +0.0 3.76 +0.0
9 3.36 (w:+0.9 ) Viola Jensen (2006) DEN-Greve Atletik 3.36 +0.9 3.12 +0.0 3.02 +1.1
10 3.07 (w:+1.0 ) Emilie Jæger (2006) DEN-IK Hellas 3.05 +0.5 3.07 +1.0 2.86 +0.0
HEAT 2 / 2
1 5.08 (w:+0.0 ) Sille Kurylak Hansen (2006) DEN-IK Hellas 4.86 +0.3 4.85 +0.9 4.89 +0.0 5.02 +0.0 4.81 +0.0 5.08 +0.0
2 4.41 (w:+0.0 ) Selin Ruzhdi (2006) DEN-Amager AC 4.24 +0.9 4.41 +0.0 4.14 +0.0 4.26 +0.0 4.22 +0.0 4.03 +0.0
3 4.19 (w:+0.3 ) Talulah Filippa Axelsson (2006) DEN-Københavns IF 4.19 +0.3 3.80 +0.2 3.88 +0.0 2.15 +0.8 3.95 +0.0 3.94 +0.0
4 4.16 (w:+0.0 ) Frederikke Jensen (2006) DEN-HG ATM 3.80 +0.0 4.11 +1.0 4.16 +0.0 3.89 +0.0 4.07 +0.5 -
5 4.12 (w:+1.4 ) Malika Bak Jensen (2006) DEN-Københavns IF 4.01 +1.5 4.12 +1.4 3.90 +0.3 3.78 +0.0 4.01 +1.1 4.11 +0.0
6 4.09 (w:+1.1 ) Ida Caroline Mørck (2006) DEN-Bagsværd AC 4.09 +1.1 3.68 +0.7 X 3.68 +0.0 3.93 +0.0 X
7 4.04 (w:+0.4 ) Laura Diaz Friis (2006) DEN-Sparta 3.89 +1.1 3.93 +0.8 4.04 +0.4
8 3.81 (w:+0.3 ) Frida Revall (2006) DEN-Greve Atletik 3.81 +0.3 3.53 +0.0 3.56 +0.0
9 3.77 (w:+0.0 ) Hannah Ejby Hansen (2006) DEN-FIF Hillerød 3.53 +0.0 3.77 +0.0 3.66 +0.1
10 3.42 (w:+0.3 ) Naja Lildholdt (2006) DEN-Amager AC X 3.42 +0.3 3.35 +0.0
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
1 Emilie Jæger (2006) DEN-IK Hellas
2 Viola Jensen (2006) DEN-Greve Atletik
3 Isabella Hardt (2006) DEN-ROAR
4 3.70 Tiana Jalloh (2006) DEN-Trongårdens IF
5 3.94 Sophia Bosack (2006) DEN-Bagsværd AC
6 4.17 Isabella Kehler Krabbe (2006) DEN-Amager AC
7 4.26 Elisabeth R. Elsner (2006) DEN-Københavns IF
8 4.42 Freja Abraham (2006) DEN-Sparta
9 4.95 Aurora A Thostrup (2006) DEN-Sparta
10 5.03 Celina Hagihara (2006) DEN-Københavns IF
12 5.13 DNS Mikaela Medina Sørensen (2006) DEN-Sparta
HEAT 2 / 2
1 DNS Alberte Kjærsgaard (2006) DEN-Københavns IF
1 Talulah Filippa Axelsson (2006) DEN-Københavns IF
2 Ida Caroline Mørck (2006) DEN-Bagsværd AC
3 DNS Caroline Ringhofer (2006) DEN-Hvidovre Atletik
4 Frida Revall (2006) DEN-Greve Atletik
5 3.77 Naja Lildholdt (2006) DEN-Amager AC
6 3.89 Hannah Ejby Hansen (2006) DEN-FIF Hillerød
7 4.25 Frederikke Jensen (2006) DEN-HG ATM
8 4.26 Laura Diaz Friis (2006) DEN-Sparta
9 4.43 Malika Bak Jensen (2006) DEN-Københavns IF
10 4.62 Selin Ruzhdi (2006) DEN-Amager AC
11 5.14 Sille Kurylak Hansen (2006) DEN-IK Hellas