Afslutningsstævne • 2019 Sep 28 - Sep 29 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 55-59 år
Mænd 75-79 år

 

 

Piger 11 år - Længdespring - Day 1 at 11:00
1 meter zoneafsæt
Attempts: 3 • Attempts in final: 3 • To final: 6
Øvelsessted: Ved 100m start. Der springes i 2 grupper.
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
HEAT 1 / 2
1 4.53 (w:+0.0 ) Alma B. Ravn (2009) DEN-Sparta 4.39 +0.3 4.17 -0.2 4.45 +0.8 4.45 +0.0 4.48 +0.0 4.53 +0.0
2 4.25 (w:+0.8 ) Esther Falck (2008) DEN-Sparta 4.04 +0.0 4.10 -0.4 4.25 +0.8 4.13 +0.4 4.16 +0.0 4.11 +1.0
3 4.12 (w:+1.4 ) Queen Riege (2008) DEN-Sparta 3.99 +0.9 4.12 +1.4 3.94 +0.0 4.03 +0.0 3.86 +0.0 4.08 +0.0
4 4.10 (w:+0.4 ) Sofie S. Olesen (2008) DEN-Greve Atletik 3.98 +1.1 3.83 +0.7 3.99 +0.0 3.85 +0.0 4.00 +0.0 4.10 +0.4
5 4.05 (w:+0.3 ) Vilma Viggers Fabild (2008) DEN-Frederiksberg IF 3.83 -0.2 3.91 +1.5 4.05 +0.3 3.78 +0.5 3.97 +0.0 4.02 +0.0
6 3.93 (w:+0.9 ) Clara Vejlgaard (2008) DEN-Sparta 3.81 +0.0 X 3.81 +0.0 3.93 +0.9 3.91 +0.0 3.76 +0.0
7 3.63 (w:+0.0 ) Johanne Marie Lilleøre (2008) DEN-Amager AC 3.60 +0.0 3.55 +1.7 3.63 +0.0
8 3.54 (w:+0.0 ) Liv Nygaard (2008) DEN-Københavns IF 3.46 +0.0 3.43 +0.2 3.54 +0.0
9 3.50 (w:+0.0 ) Johanne Ellesøe Petersen (2008) DEN-Slagelse Atletik DELTA 3.50 +0.0 3.49 +0.0 3.48 +0.3
10 3.35 (w:+0.0 ) Anna Løie (2008) DEN-Greve Atletik 3.35 +0.0 3.23 +0.0 3.12 +0.0
11 3.31 (w:-1.0 ) Emilia Marker (2008) DEN-Sparta 3.26 +0.0 3.31 -1.0 3.09 +0.0
12 3.23 (w:+0.0 ) Madeleine Kitchen (2008) DEN-IK Hellas 3.00 +0.0 3.20 +0.0 3.23 +0.0
13 2.87 (w:+0.0 ) Silke Marie Bach Madsen (2008) DEN-Amager AC X 2.87 +0.0 2.78 +0.0
HEAT 2 / 2
1 4.28 (w:-0.3 ) Amalie Hesthaven (2008) DEN-Gentofte IK 4.27 +0.0 4.17 +0.0 4.16 -1.9 4.21 +0.0 4.16 +0.0 4.28 -0.3
2 3.98 (w:-0.1 ) Filippa Jørgensen (2008) DEN-Greve Atletik 3.98 -0.1 3.81 +0.0 3.68 -0.3 3.82 +0.0 3.85 +0.5 3.82 +1.1
3 3.87 (w:+0.0 ) Ashanti Johansen (2008) DEN-Korsør AM 3.77 +0.0 X 3.77 +0.0 3.87 +0.0 3.80 +0.7 3.26 -0.5
4 3.61 (w:+0.0 ) Emilie Holm (2008) DEN-Sparta 3.61 +0.0 3.53 +0.0 3.44 +0.0 3.46 +0.4 3.52 +1.7 3.53 +0.0
5 3.59 (w:+1.0 ) Smilla Wilsborg Slatanach (2008) DEN-FIF Hillerød 3.59 +1.0 3.34 +0.0 3.32 +2.1 X X 3.58 +0.0
6 3.39 (w:+0.0 ) Elise Sloth (2008) DEN-Herlev Atletik 3.25 +0.1 3.29 +0.0 3.39 +0.0
7 3.32 (w:+0.0 ) Sigrid Hastrup (2008) DEN-Køge Atletik 3.18 +1.5 3.32 +0.0 3.27 +0.0
8 3.31 (w:+0.0 ) Leila Faljic (2008) DEN-Greve Atletik 3.31 +0.0 3.17 +0.0 3.25 +0.0
9 3.30 (w:+0.0 ) Martina Biagini (2008) DEN-ROAR 3.08 +1.0 3.30 +0.0 3.13 +0.0
10 3.06 (w:+0.0 ) Helene Andersen (2008) DEN-Greve Atletik 2.91 +0.0 3.06 +0.0 2.79 +1.2
11 3.01 (w:+1.1 ) Siri Nissen Thyrsted (2008) DEN-Amager AC 3.01 +1.1 2.83 +0.0 2.93 +0.4
12 3.00 (w:+0.7 ) Olga Johanne Nørgaard Rathje (2008) DEN-Københavns IF 2.96 +0.0 2.98 +0.7 3.00 +0.7
13 2.91 (w:+0.0 ) Silje Ellemann-Søtofte (2008) DEN-ROAR 2.91 +0.0 2.68 -0.2 2.60 +0.6
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
1 Anna Løie (2008) DEN-Greve Atletik
2 Liv Nygaard (2008) DEN-Københavns IF
3 Madeleine Kitchen (2008) DEN-IK Hellas
4 DNS Selma Guldager Knudsen (2008) DEN-Trongårdens IF
5 3.04 Emilia Marker (2008) DEN-Sparta
6 3.09 Silke Marie Bach Madsen (2008) DEN-Amager AC
7 3.52 Johanne Ellesøe Petersen (2008) DEN-Slagelse Atletik DELTA
8 3.70 Clara Vejlgaard (2008) DEN-Sparta
9 3.99 Vilma Viggers Fabild (2008) DEN-Frederiksberg IF
10 4.01 Johanne Marie Lilleøre (2008) DEN-Amager AC
11 4.11 Sofie S. Olesen (2008) DEN-Greve Atletik
12 4.12 Queen Riege (2008) DEN-Sparta
13 4.42 Esther Falck (2008) DEN-Sparta
14 4.65 Alma B. Ravn (2009) DEN-Sparta
HEAT 2 / 2
1 Silje Ellemann-Søtofte (2008) DEN-ROAR
2 Olga Johanne Nørgaard Rathje (2008) DEN-Københavns IF
3 Smilla Wilsborg Slatanach (2008) DEN-FIF Hillerød
4 Leila Faljic (2008) DEN-Greve Atletik
5 Sigrid Hastrup (2008) DEN-Køge Atletik
6 Martina Biagini (2008) DEN-ROAR
7 3.33 Siri Nissen Thyrsted (2008) DEN-Amager AC
8 3.37 Helene Andersen (2008) DEN-Greve Atletik
9 3.80 Elise Sloth (2008) DEN-Herlev Atletik
10 3.90 Ashanti Johansen (2008) DEN-Korsør AM
11 4.08 Emilie Holm (2008) DEN-Sparta
12 4.09 Filippa Jørgensen (2008) DEN-Greve Atletik
13 4.13 DNS Selma Madicken Vöge-Widding (2008) DEN-Sparta
14 4.27 Amalie Hesthaven (2008) DEN-Gentofte IK