Eurotrack • 2017 Jun 03 - Jun 04 • Frederiksberg Stadion • København

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - Round 1 - Day 1 at 11:45
Heats: 4 • To next round: 8 • Q: 0 • q: 8
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 4 - w:-1.6
1 q 13.39 Angela Timm (2003) DEN-Frederiksberg IF
2 14.40 Silke Dittlau (2003) DEN-Frederiksberg IF
3 14.41 Freja R. Abrahamsen (2003) DEN-Frederiksberg IF
4 14.54 Rebekka Schaldemose (2003) DEN-Sparta
5 14.97 Ronja Bøgelund Laursen (2003) DEN-Ballerup AK
HEAT 2 / 4 - w:-1.7
1 13.90 Josefine Sørensen (2002) DEN-Sparta
2 14.03 Mathilda Gertz (2002) DEN-Sparta
3 14.15 Caroline Søndergaard (2002) DEN-Frederiksberg IF
4 14.31 Asta Mersebach (2002) DEN-Gentofte IK
5 14.42 Ingrid Sofie Bach Jensen Bang (2003) DEN-Bagsværd AC
6 14.45 Marie Meyer Have (2003) DEN-Frederiksberg IF
HEAT 3 / 4 - w:-2.6
1 13.50 Annika Haldbo (2003) DEN-Sparta
2 13.74 Carla Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM
3 13.76 Selma Bertram (2003) DEN-Ballerup AK
4 13.87 Maja Antvorskov (2002) DEN-Frederiksberg IF
5 13.93 Annika Eppers (2002) DEN-Sparta
6 14.21 Sara Olsson (2002) DEN-Greve Atletik
HEAT 4 / 4 - w:-1.2
1 q 12.85 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik
2 q 12.95 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta
3 q 13.30 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta
4 q 13.32 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta
5 q 13.38 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta
6 q 13.42 Bjørk Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM
7 q 13.45 Sofie Spigelhauer (2002) DEN-Sparta
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 4
2 Freja R. Abrahamsen (2003) DEN-Frederiksberg IF 57
3 Angela Timm (2003) DEN-Frederiksberg IF 36
4 Rebekka Schaldemose (2003) DEN-Sparta 205
5 DNS Silke Dittlau (2003) DEN-Frederiksberg IF 77
6 Silke Dittlau (2003) DEN-Frederiksberg IF 77
7 Ronja Bøgelund Laursen (2003) DEN-Ballerup AK 28
HEAT 2 / 4
2 16.61 Marie Meyer Have (2003) DEN-Frederiksberg IF 73
3 14.80 Ingrid Sofie Bach Jensen Bang (2003) DEN-Bagsværd AC 14
4 14.21 Josefine Sørensen (2002) DEN-Sparta 186
5 14.20 Mathilda Gertz (2002) DEN-Sparta 196
6 14.43 Asta Mersebach (2002) DEN-Gentofte IK 85
7 14.94 DNS Emilie Mossin Nørregaard (2003) DEN-Sparta 176
8 14.31 Caroline Søndergaard (2002) DEN-Frederiksberg IF 234
HEAT 3 / 4
2 13.88 Annika Haldbo (2003) DEN-Sparta 166
3 13.80 Selma Bertram (2003) DEN-Ballerup AK 29
4 13.74 Annika Eppers (2002) DEN-Sparta 165
5 13.50 Carla Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 116
6 13.78 Maja Antvorskov (2002) DEN-Frederiksberg IF 72
7 13.83 Sara Olsson (2002) DEN-Greve Atletik 104
HEAT 4 / 4
2 13.45 Bjørk Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 114
3 13.32 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 97
4 13.30 Sofie Spigelhauer (2002) DEN-Sparta 210
5 12.78 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta 187
6 13.29 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta 181
7 13.32 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta 195
8 13.37 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta 214