ØST ungdom inde • 2018 Jan 20 - Jan 21 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 12 år - 60 meter - Round 1 - Day 1 at 11:30
Heats: 2 • To next round: 8 • Q: 1 • q: 6
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.17 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) DEN-Sparta
2 q 9.27 Villads Fredsted Andersen (2006) DEN-Frederiksberg IF
3 q 9.49 David Rørvig (2006) DEN-Hvidovre AM
4 9.55 Anton Malkov (2006) DEN-Amager AC
5 9.59 Tobias Lykke Nørgaard (2006) DEN-Sparta
6 9.68 Connor Joseph Mikkelsen (2006) DEN-Sparta
7 10.01 Christopher Strandgaard (2006) DEN-Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 Q 8.74 Eli Riege (2006) DEN-Sparta
2 q 8.81 Christian Andersson (2006) DEN-Greve Atletik
3 q 9.15 Kasper Birk (2006) DEN-Hvidovre AM
4 q 9.30 Alexander Helles (2006) DEN-Gentofte IK
5 q 9.36 Victor Coldberg (2006) DEN-Ballerup AK
6 9.94 William Hvass (2006) DEN-Sparta
7 10.02 Noah Orslev (2006) DEN-Ballerup AK
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
2 Christopher Strandgaard (2006) DEN-Frederiksberg IF 106
3 9.52 Anton Malkov (2006) DEN-Amager AC 4
4 8.90 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) DEN-Sparta 435
5 David Rørvig (2006) DEN-Hvidovre AM 240
6 10.27 Connor Joseph Mikkelsen (2006) DEN-Sparta 349
7 8.86 Villads Fredsted Andersen (2006) DEN-Frederiksberg IF 128
8 9.51 Tobias Lykke Nørgaard (2006) DEN-Sparta 438
HEAT 2 / 2
2 9.81 William Hvass (2006) DEN-Sparta 445
3 Noah Orslev (2006) DEN-Ballerup AK 76
4 8.68 Eli Riege (2006) DEN-Sparta 354
5 9.17 Christian Andersson (2006) DEN-Greve Atletik 160
6 9.00 Alexander Helles (2006) DEN-Gentofte IK 140
7 9.71 Victor Coldberg (2006) DEN-Ballerup AK 95
8 Kasper Birk (2006) DEN-Hvidovre AM 245
1 8.84 DNS Lance Aabo (2006) DEN-HG ATM 215
Drenge 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:40
RESULTS - Official
# Result Name Team
1 8.73 Eli Riege (2006) DEN-Sparta
2 8.84 Christian Andersson (2006) DEN-Greve Atletik
3 8.95 Alexander Helles (2006) DEN-Gentofte IK
4 8.96 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) DEN-Sparta
5 9.19 Kasper Birk (2006) DEN-Hvidovre AM
6 9.21 Victor Coldberg (2006) DEN-Ballerup AK
7 9.35 Villads Fredsted Andersen (2006) DEN-Frederiksberg IF
8 9.56 David Rørvig (2006) DEN-Hvidovre AM
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 9.49 David Rørvig (2006) DEN-Hvidovre AM 240
2 9.36 Victor Coldberg (2006) DEN-Ballerup AK 95
3 8.81 Christian Andersson (2006) DEN-Greve Atletik 160
4 8.74 Eli Riege (2006) DEN-Sparta 354
5 9.17 Sophus Emil Ramsgaard Jensen (2006) DEN-Sparta 435
6 9.15 Kasper Birk (2006) DEN-Hvidovre AM 245
7 9.30 Alexander Helles (2006) DEN-Gentofte IK 140
8 9.27 Villads Fredsted Andersen (2006) DEN-Frederiksberg IF 128