ØST ungdom inde • 2018 Jan 20 - Jan 21 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 60 meter - Round 1 - Day 1 at 10:00
Heats: 5 • To next round: 16 • Q: 1 • q: 11
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 5
1 Q 8.41 Caroline Vammen (2004) DEN-Ballerup AK
2 q 8.46 Josepha Dahl (2004) DEN-Korsør AM
3 q 8.63 Ingeborg Falck (2004) DEN-Frederiksberg IF
4 q 8.79 Stine Engberg Mikkelsen (2004) DEN-Hvidovre AM
5 9.11 Ingrid Bach Jensen Bang (2003) DEN-Bagsværd AC
6 9.27 Eya Mathilde Hald (2003) DEN-Slagelse Atletik DELTA
7 9.28 Jasmin Henriksen (2003) DEN-Greve Atletik
HEAT 2 / 5
1 Q 8.17 Annika Baun Haldbo (2004) DEN-Sparta
2 q 8.35 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK
3 q 8.78 Laura Juul Pallesen (2003) DEN-Amager AC
4 9.02 Johanne Vilsen (2004) DEN-Holte Atletik
5 9.53 Olivia Emily Helleskov (2003) DEN-Sparta
6 10.20 Ronja Olafsdottir (2003) DEN-ROAR atletik
HEAT 3 / 5
1 Q 8.43 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK
2 q 8.46 Angela Timm (2003) DEN-Frederiksberg IF
3 q 8.72 Sarah Rasmussen (2004) DEN-HG ATM
4 q 8.77 Ragavi Nimalanathan (2003) DEN-Slagelse Atletik DELTA
5 q 8.92 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) DEN-Sparta
6 9.44 Julie Jensen (2003) DEN-Holte Atletik
7 9.80 Frederikke J. Friis Karls (2004) DEN-Ballerup AK
HEAT 4 / 5
1 Q 8.16 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik
2 q 8.47 Louise Høkilde-Wassmann (2003) DEN-Greve Atletik
3 8.93 Sara Porst (2004) DEN-Korsør AM
4 9.16 Lia Palmberg Nordhald (2003) DEN-Bagsværd AC
5 9.24 Karoline Dybdahl (2003) DEN-Ballerup AK
6 9.28 Asta Ellermann-Kingombe (2004) DEN-Sparta
7 9.31 Mille Fruerled (2003) DEN-ROAR atletik
HEAT 5 / 5
1 Q 8.11 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta
2 q 8.45 Selma Betram (2003) DEN-Ballerup AK
3 9.16 Tsinat Krause (2004) DEN-Sparta
4 9.26 Ida Marie Andresen (2004) DEN-Ballerup AK
5 9.41 Ronja Bøgelund Laursen (2003) DEN-Ballerup AK
6 9.62 Karen Bøg (2003) DEN-Ballerup AK
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 5
2 Eya Mathilde Hald (2003) DEN-Slagelse Atletik DELTA 312
3 Stine Engberg Mikkelsen (2004) DEN-Hvidovre AM 251
4 8.52 Ingeborg Falck (2004) DEN-Frederiksberg IF 115
5 8.32 Josepha Dahl (2004) DEN-Korsør AM 274
6 8.81 Caroline Vammen (2004) DEN-Ballerup AK 46
7 9.22 Jasmin Henriksen (2003) DEN-Greve Atletik 171
8 9.09 Ingrid Bach Jensen Bang (2003) DEN-Bagsværd AC 28
HEAT 2 / 5
2 8.42 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK 456
3 DNS Augusta Bendsen (2003) DEN-IK Olympia 264
4 Ronja Olafsdottir (2003) DEN-ROAR atletik 307
5 8.83 Laura Juul Pallesen (2003) DEN-Amager AC 11
6 9.23 Olivia Emily Helleskov (2003) DEN-Sparta 416
7 9.06 Johanne Vilsen (2004) DEN-Holte Atletik 228
8 8.48 Annika Baun Haldbo (2004) DEN-Sparta 332
HEAT 3 / 5
2 10.34 Frederikke J. Friis Karls (2004) DEN-Ballerup AK 54
3 9.04 Sarah Rasmussen (2004) DEN-HG ATM 220
4 8.44 Angela Timm (2003) DEN-Frederiksberg IF 104
5 9.26 Julie Jensen (2003) DEN-Holte Atletik 229
6 8.95 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) DEN-Sparta 338
7 Ragavi Nimalanathan (2003) DEN-Slagelse Atletik DELTA 318
8 8.45 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK 75
HEAT 4 / 5
2 Mille Fruerled (2003) DEN-ROAR atletik 306
3 9.21 Asta Ellermann-Kingombe (2004) DEN-Sparta 336
4 Karoline Dybdahl (2003) DEN-Ballerup AK 62
5 9.15 Lia Palmberg Nordhald (2003) DEN-Bagsværd AC 29
6 8.66 Sara Porst (2004) DEN-Korsør AM 277
7 8.08 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 168
8 8.78 Louise Høkilde-Wassmann (2003) DEN-Greve Atletik 173
HEAT 5 / 5
2 8.99 Ida Marie Andresen (2004) DEN-Ballerup AK 58
3 8.44 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta 407
4 8.45 Selma Betram (2003) DEN-Ballerup AK 89
5 9.56 Ronja Bøgelund Laursen (2003) DEN-Ballerup AK 87
6 9.49 Karen Bøg (2003) DEN-Ballerup AK 60
7 9.03 Tsinat Krause (2004) DEN-Sparta 439
1 8.05 DNS Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta 380
2 8.35 DNS Alma Søby Witt (2004) DEN-Københavns IF 279
3 8.81 DNS Silke Dittlau (2003) DEN-Frederiksberg IF 125
Piger 14-15 år - 60 meter - Semi - Day 1 at 14:25
Heats: 2 • To next round: 8 • Q: 3 • q: 2
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.05 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik
2 Q 8.14 Annika Baun Haldbo (2004) DEN-Sparta
3 Q 8.36 Selma Betram (2003) DEN-Ballerup AK
4 q 8.51 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK
5 8.57 Louise Høkilde-Wassmann (2003) DEN-Greve Atletik
6 8.61 Ingeborg Falck (2004) DEN-Frederiksberg IF
7 8.70 Laura Juul Pallesen (2003) DEN-Amager AC
8 8.74 Stine Engberg Mikkelsen (2004) DEN-Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 Q 8.07 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta
2 Q 8.20 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK
3 Q 8.45 Angela Timm (2003) DEN-Frederiksberg IF
4 q 8.54 Josepha Dahl (2004) DEN-Korsør AM
5 8.58 Caroline Vammen (2004) DEN-Ballerup AK
6 8.67 Sarah Rasmussen (2004) DEN-HG ATM
7 8.70 Ragavi Nimalanathan (2003) DEN-Slagelse Atletik DELTA
8 8.83 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) DEN-Sparta
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
1 8.79 Stine Engberg Mikkelsen (2004) DEN-Hvidovre AM 251
2 8.78 Laura Juul Pallesen (2003) DEN-Amager AC 11
3 8.43 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK 75
4 8.16 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 168
5 8.45 Selma Betram (2003) DEN-Ballerup AK 89
6 8.17 Annika Baun Haldbo (2004) DEN-Sparta 332
7 8.47 Louise Høkilde-Wassmann (2003) DEN-Greve Atletik 173
8 8.63 Ingeborg Falck (2004) DEN-Frederiksberg IF 115
HEAT 2 / 2
1 8.77 Ragavi Nimalanathan (2003) DEN-Slagelse Atletik DELTA 318
2 8.92 Betty Marie Ramsgaard Jensen (2004) DEN-Sparta 338
3 8.46 Angela Timm (2003) DEN-Frederiksberg IF 104
4 8.35 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK 456
5 8.11 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta 407
6 8.41 Caroline Vammen (2004) DEN-Ballerup AK 46
7 8.46 Josepha Dahl (2004) DEN-Korsør AM 274
8 8.72 Sarah Rasmussen (2004) DEN-HG ATM 220
Piger 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - Official
# Result Name Team
1 8.01 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik
2 8.07 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta
3 8.15 Annika Baun Haldbo (2004) DEN-Sparta
4 8.23 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK
5 8.42 Selma Betram (2003) DEN-Ballerup AK
6 8.51 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK
7 8.54 Angela Timm (2003) DEN-Frederiksberg IF
8 8.55 Josepha Dahl (2004) DEN-Korsør AM
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 8.51 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK 75
2 8.54 Josepha Dahl (2004) DEN-Korsør AM 274
3 8.20 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK 456
4 8.05 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 168
5 8.14 Annika Baun Haldbo (2004) DEN-Sparta 332
6 8.07 Marie Høgh Larsen (2003) DEN-Sparta 407
7 8.45 Angela Timm (2003) DEN-Frederiksberg IF 104
8 8.36 Selma Betram (2003) DEN-Ballerup AK 89