ØST ungdom inde • 2018 Jan 20 - Jan 21 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 13 år - 60 meter hæk - Round 1 - Day 2 at 09:50
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
Heats: 2 • To next round: 8 • Q: 0 • q: 8
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2
1 Q 10.97 Kaisa Duedam Ventrup (2005) DEN-Sparta
2 q 11.84 Ingrid Gram Jensen (2005) DEN-Sparta
3 q 12.10 Bolette Nimskov (2005) DEN-Sparta
4 q 13.37 Madeleine A.A. Rasmussen (2005) DEN-Sparta
5 14.35 Laura Bollerslev Andreasen (2005) DEN-Amager AC
6 14.52 Louise Busekist (2005) DEN-Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 11.00 Sofia Thøgersen (2005) DEN-Sparta
2 q 12.22 Annabelle Viple (2005) DEN-Amager AC
3 q 12.58 Karla Bundgaard Langvik (2005) DEN-Sparta
4 q 12.83 Vilma T Petersen (2005) DEN-Amager AC
5 13.39 Signe Juhl Laursen (2005) DEN-Sparta
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
2 12.08 Ingrid Gram Jensen (2005) DEN-Sparta 370
3 Bolette Nimskov (2005) DEN-Sparta 339
4 13.34 Laura Bollerslev Andreasen (2005) DEN-Amager AC 10
5 Louise Busekist (2005) DEN-Sparta 393
6 10.71 Kaisa Duedam Ventrup (2005) DEN-Sparta 381
7 13.89 Madeleine A.A. Rasmussen (2005) DEN-Sparta 397
HEAT 2 / 2
3 Karla Bundgaard Langvik (2005) DEN-Sparta 382
4 Annabelle Viple (2005) DEN-Amager AC 3
5 12.75 Vilma T Petersen (2005) DEN-Amager AC 24
6 10.67 Sofia Thøgersen (2005) DEN-Sparta 432
7 13.32 Signe Juhl Laursen (2005) DEN-Sparta 429
1 11.90 DNS Johanna C.B. Jessen (2005) DEN-Frederiksberg IF 116
Piger 13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:40
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
RESULTS - Official
# Result Name Team
1 10.63 Kaisa Duedam Ventrup (2005) DEN-Sparta
2 10.85 Sofia Thøgersen (2005) DEN-Sparta
3 11.33 Karla Bundgaard Langvik (2005) DEN-Sparta
4 11.39 Ingrid Gram Jensen (2005) DEN-Sparta
5 12.31 Annabelle Viple (2005) DEN-Amager AC
6 12.94 Vilma T Petersen (2005) DEN-Amager AC
7 13.65 Madeleine A.A. Rasmussen (2005) DEN-Sparta
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 12.83 Vilma T Petersen (2005) DEN-Amager AC 24
2 13.37 Madeleine A.A. Rasmussen (2005) DEN-Sparta 397
3 12.10 DNS Bolette Nimskov (2005) DEN-Sparta 339
4 10.97 Kaisa Duedam Ventrup (2005) DEN-Sparta 381
5 11.84 Ingrid Gram Jensen (2005) DEN-Sparta 370
6 11.00 Sofia Thøgersen (2005) DEN-Sparta 432
7 12.22 Annabelle Viple (2005) DEN-Amager AC 3
8 12.58 Karla Bundgaard Langvik (2005) DEN-Sparta 382