Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
12-13 jun, 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter100 meter racerunners200 meter300 meter400 meter600 meter400 meter racerunners800 meter1000 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast
Længdespring • Finale • Kvinder senior • Lørdag kl. 17:00
Planke
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6.05 (w:+3.3) | Annette Juma Nielsen -96 | Københavns IF | 5.88 +2.4 | 5.88 +3.6 | 5.76 +3.7 | X | 6.05 +3.3 | 6.00 +4.6 | |
2 | 5.88 (w:+3.5) | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 5.68 +2.1 | 5.81 +2.7 | 5.88 +3.5 | 5.85 +2.4 | 5.77 +2.1 | 5.82 +0.4 | |
3 | PB | 5.72 (w:+0.6) | Mathilde Zeuthen Pedersen -99 | Københavns IF | 5.70 +0.7 | X | 5.64 +3.3 | 5.71 +4.1 | 5.72 +0.6 | 4.46 +2.2 |
4 | 5.49 (w:+2.3) | Laura Tølløse -97 | Sparta Atletik & Løb | 5.49 +2.3 | X | 3.43 +2.8 | 5.47 +4.3 | 5.01 +1.9 | X | |
5 | 5.35 (w:+3.4) | Nanna Grubert -04 | Ballerup Atletik Klub | 5.35 +3.4 | 4.86 +1.5 | X | X | 5.13 +5.1 | X | |
6 | 5.31 (w:+4.0) | Amalie Molander Pedersen -00 | Frederiksberg IF | 5.17 +5.3 | X | 5.30 +2.3 | 5.21 +4.6 | 5.31 +4.0 | X | |
7 | 5.08 (w:+4.1) | Filippa Roug -05 | Ballerup Atletik Klub | 5.08 +4.1 | 4.72 +2.4 | 5.00 +4.5 | ||||
8 | 5.08 (w:+3.2) | Solvej Møller -05 | Greve Atletik | 5.08 +3.2 | 4.43 +4.9 | 4.08 +2.4 | 4.45 +2.5 | 4.69 +1.9 | X | |
9 | 5.03 (w:+2.4) | Victoria Lee Lendal -02 | Sparta Atletik & Løb | 5.03 +2.4 | 4.97 +1.8 | X | ||||
10 | 5.01 (w:+4.8) | Amalie Thrane -03 | Bagsværd Atletik Club | 4.89 +1.4 | 5.01 +4.8 | 3.51 +3.8 | ||||
11 | 4.93 (w:+3.4) | Maria Skov Kragh -01 | Sparta Atletik & Løb | X | 4.93 +3.4 | 3.24 +2.1 | ||||
12 | 4.90 (w:+1.5) | Natalie Vaabengaard -02 | Herlufsholm GF ATM | 4.87 +1.5 | X | 4.90 +1.5 | ||||
13 | 4.67 (w:+3.4) | Rebekka Kordon -05 | Haderslev Idræts-Forening | X | 4.67 +3.4 | 4.65 +3.1 | ||||
14 | 4.56 (w:+2.8) | Stine Baandrup Tindbæk -05 | Ballerup Atletik Klub | 4.56 +2.8 | 4.41 +2.6 | 4.28 +1.8 | ||||
15 | 4.48 (w:+3.4) | Johanna Kreiberg Skou -05 | Aarhus 1900 AL | 4.18 +0.6 | 4.45 +3.8 | 4.48 +3.4 | ||||
16 | SB | 4.29 (w:+1.2) | Emma Rokkjer Langball -02 | Hvidovre Atletik & Motion | X | 4.29 +1.2 | 4.20 +2.4 | |||
17 | 3.98 (w:+2.8) | Emma Surlykke Mogensen -03 | Hvidovre Atletik & Motion | 3.98 +2.8 | 3.90 +3.0 | 3.74 +3.3 | ||||
18 | 3.88 (w:+7.0) | Smilla Broe Fergo -05 | Køge Atletik | 3.84 +2.1 | 3.88 +7.0 | 3.68 +1.6 | ||||
19 | 3.27 (w:+4.1) | Manja Lund Jørgensen -05 | Greve Atletik | 3.22 +0.9 | 3.27 +4.1 | 3.12 +5.4 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Manja Lund Jørgensen -05 | Greve Atletik | 179 | ||||
2 | Amalie Molander Pedersen -00 | Frederiksberg IF | 112 | 5.73 | 5.29 | ||
3 | DNS | Anna Lena Espegård -05 | Københavns IF | 305 | |||
4 | Smilla Broe Fergo -05 | Køge Atletik | 372 | ||||
5 | 3.23 | Emma Surlykke Mogensen -03 | Hvidovre Atletik & Motion | 251 | 3.23 | ||
6 | 3.94 | Emma Rokkjer Langball -02 | Hvidovre Atletik & Motion | 250 | 4.34 | 3.94 | |
7 | 4.77 | DNS | Pauline Bennett Thorup -04 | Trongårdens Idræts Forening | 577 | 4.77 | 4.77 |
8 | 4.82 | Johanna Kreiberg Skou -05 | Aarhus 1900 AL | 612 | 4.87 | ||
9 | 4.82 | Rebekka Kordon -05 | Haderslev Idræts-Forening | 195 | 4.86 | 4.82 | |
10 | 5.01 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd Atletik Club | 33 | 5.18 | 5.01 | |
11 | 5.03 | Solvej Møller -05 | Greve Atletik | 190 | 5.03 | ||
12 | 5.14 | Maria Skov Kragh -01 | Sparta Atletik & Løb | 508 | 5.28 | 5.12 | |
13 | 5.21 | DNS | Kathrine Holst Hahn -04 | Frederiksberg IF | 126 | 5.21 | 5.19 |
14 | 5.22 | Stine Baandrup Tindbæk -05 | Ballerup Atletik Klub | 81 | 5.22 | 5.22 | |
15 | 5.24 | Filippa Roug -05 | Ballerup Atletik Klub | 66 | 5.24 | 5.24 | |
16 | 5.34 | Natalie Vaabengaard -02 | Herlufsholm GF ATM | 216 | 5.34 | 5.34 | |
17 | 5.45 | Nanna Grubert -04 | Ballerup Atletik Klub | 74 | 5.47 | 5.45 | |
18 | 5.46 | Victoria Lee Lendal -02 | Sparta Atletik & Løb | 554 | 5.46 | 5.46 | |
19 | 5.68 | Mathilde Zeuthen Pedersen -99 | Københavns IF | 341 | 5.68 | 5.68 | |
20 | 5.74 | Laura Tølløse -97 | Sparta Atletik & Løb | 494 | 5.96 | 5.74 | |
21 | 5.89 | Annette Juma Nielsen -96 | Københavns IF | 308 | 5.89 | 5.89 | |
22 | 5.94 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 174 | 5.94 | 5.94 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5.94 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 174 | 5.94 | 5.94 | |
2 | 5.89 | Annette Juma Nielsen -96 | Københavns IF | 308 | 5.89 | 5.89 | |
3 | 5.74 | Laura Tølløse -97 | Sparta Atletik & Løb | 494 | 5.96 | 5.74 | |
4 | 5.68 | Mathilde Zeuthen Pedersen -99 | Københavns IF | 341 | 5.68 | 5.68 | |
5 | 5.46 | Victoria Lee Lendal -02 | Sparta Atletik & Løb | 554 | 5.46 | 5.46 | |
6 | 5.45 | Nanna Grubert -04 | Ballerup Atletik Klub | 74 | 5.47 | 5.45 | |
7 | 5.34 | Natalie Vaabengaard -02 | Herlufsholm GF ATM | 216 | 5.34 | 5.34 | |
8 | 5.24 | Filippa Roug -05 | Ballerup Atletik Klub | 66 | 5.24 | 5.24 | |
9 | 5.22 | Stine Baandrup Tindbæk -05 | Ballerup Atletik Klub | 81 | 5.22 | 5.22 | |
10 | 5.14 | Maria Skov Kragh -01 | Sparta Atletik & Løb | 508 | 5.28 | 5.12 | |
11 | 5.03 | Solvej Møller -05 | Greve Atletik | 190 | 5.03 | ||
12 | 5.01 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd Atletik Club | 33 | 5.18 | 5.01 | |
13 | 4.82 | Rebekka Kordon -05 | Haderslev Idræts-Forening | 195 | 4.86 | 4.82 | |
14 | 4.82 | Johanna Kreiberg Skou -05 | Aarhus 1900 AL | 612 | 4.87 | ||
15 | 3.94 | Emma Rokkjer Langball -02 | Hvidovre Atletik & Motion | 250 | 4.34 | 3.94 | |
16 | 3.23 | Emma Surlykke Mogensen -03 | Hvidovre Atletik & Motion | 251 | 3.23 | ||
17 | Amalie Molander Pedersen -00 | Frederiksberg IF | 112 | 5.73 | 5.29 | ||
18 | Manja Lund Jørgensen -05 | Greve Atletik | 179 | ||||
19 | Smilla Broe Fergo -05 | Køge Atletik | 372 | ||||
20 | 5.82 | DNS | Isabell Paprotny -97 | Aarhus 1900 AL | 610 | 5.99 | |
21 | 5.21 | DNS | Kathrine Holst Hahn -04 | Frederiksberg IF | 126 | 5.21 | 5.19 |
22 | 5.18 | DNS | Bjørk Nørremark -02 | Hvidovre Atletik & Motion | 244 | 5.18 | 5.18 |
23 | 4.90 | DNS | Emilie Voigt -05 | Sparta Atletik & Løb | 461 | 5.07 | 4.90 |
24 | 4.77 | DNS | Pauline Bennett Thorup -04 | Trongårdens Idræts Forening | 577 | 4.77 | 4.77 |
25 | DNS | Anna Lena Espegård -05 | Københavns IF | 305 |