Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
12-13 jun., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter100 meter racerunners200 meter300 meter400 meter600 meter400 meter racerunners800 meter1000 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast
100 meter • Indl. • Drenge 12-13 år • Lørdag kl. 10:30
Antal heats: 1 • Til næste runde: 0 • Q: 0 • q: 0
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
w:+2.2 | |||||
1 | q | 12.84 | Birk Kryger -08 | Herlufsholm GF ATM | .837 |
2 | q | 12.93 | Matthew Mattioli -08 | Gentofte Idræts Klub | .925 |
3 | q | 13.04 | Óðin J. Glerfoss -08 | FOR-Bragdið | .033 |
4 | q | 13.35 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta Atletik & Løb | .345 |
5 | q | 14.48 | Valdemar Danneskiold-Samsøe -08 | Københavns IF | .475 |
6 | q | 14.55 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | Sparta Atletik & Løb | .545 |
7 | q | 15.67 | Magnus Vielsøe-Nielsen -08 | Herlufsholm GF ATM | .666 |
8 | q | 15.87 | Albert Lysemose Nielsen -08 | IK Hellas | .862 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Matthew Mattioli -08 | Gentofte Idræts Klub | 158 | ||||
2 | 16.03 | Magnus Vielsøe-Nielsen -08 | Herlufsholm GF ATM | 215 | 16.03 | 16.03 | |
3 | Valdemar Danneskiold-Samsøe -08 | Københavns IF | 354 | ||||
4 | 13.55 | Óðin J. Glerfoss -08 | FOR-Bragdið | 93 | 13.55 | 13.55 | |
5 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta Atletik & Løb | 525 | 13.90 | |||
6 | 16.08 | Albert Lysemose Nielsen -08 | IK Hellas | 278 | 16.08 | ||
7 | 13.76 | Birk Kryger -08 | Herlufsholm GF ATM | 208 | 13.76 | 13.76 | |
8 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | Sparta Atletik & Løb | 503 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 13.55 | Óðin J. Glerfoss -08 | FOR-Bragdið | 93 | 13.55 | 13.55 | |
2 | 13.76 | Birk Kryger -08 | Herlufsholm GF ATM | 208 | 13.76 | 13.76 | |
3 | 16.03 | Magnus Vielsøe-Nielsen -08 | Herlufsholm GF ATM | 215 | 16.03 | 16.03 | |
4 | 16.08 | Albert Lysemose Nielsen -08 | IK Hellas | 278 | 16.08 | ||
5 | Matthew Mattioli -08 | Gentofte Idræts Klub | 158 | ||||
6 | Valdemar Danneskiold-Samsøe -08 | Københavns IF | 354 | ||||
7 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta Atletik & Løb | 525 | 13.90 | |||
8 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | Sparta Atletik & Løb | 503 |