Kronborg Games - afdeling 3 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
12 mar, 2016
Arrangør: Helsingør IF
60 meter • Indl. • Drenge 14-15 år • Lørdag kl. 14:30
Antal heats: 3 • Til næste runde: 5 • Q: 0 • q: 5
# | Q | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:X | |||||
4 | f | 8.39 | 19 | Elia Latta -02 | Hvidovre AM |
8 | 9.14 | 15 | Nikolaj Lange Dons -02 | Hvidovre AM | |
9 | 9.21 | 14 | Rasmus Baltzersen -02 | Greve Atletik | |
12 | 10.11 | 11 | Asbjørn Birkelund -02 | Københavns IF | |
HEAT 2 • w:X | |||||
7 | 8.67 | 16 | Alfred Dahl Larsen -02 | Frederiksberg IF | |
10 | 9.25 | 13 | Lucas N. Kolvig -02 | Københavns IF | |
11 | 9.28 | 12 | Reuben Hamann -02 | Københavns IF | |
HEAT 3 • w:X | |||||
1 | f | 7.75 | 30 | Mikkel Christophersen -02 | Sparta |
2 | f | 8.10 | 25 | Adam Smitt Vanges -02 | Frederiksberg IF |
3 | f | 8.15 | 20 | Niels Emil S. Boor -02 | Københavns IF |
5 | f | 8.49 | 18 | Asger Sigfusson -02 | Helsingør IF |
6 | 8.56 | 17 | Oswald Carstensen -02 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
1 | Elia Latta -02 | Hvidovre AM | 614 | ||
2 | 10.48 | Asbjørn Birkelund -02 | Københavns IF | 101 | |
3 | 9.23 | DNS | Otto Tamborg Hegner -02 | Helsingør IF | 31 |
4 | 9.42 | Rasmus Baltzersen -02 | Greve Atletik | 406 | |
5 | Nikolaj Lange Dons -02 | Hvidovre AM | 615 | ||
HEAT 2 | |||||
1 | 9.22 | Reuben Hamann -02 | Københavns IF | 102 | |
2 | 8.96 | DNS | Arijus Kaziukaitis -02 | Københavns IF | 98 |
3 | 8.54 | DNS | Tobias Senft Andersen -02 | FIF Hillerød | 339 |
4 | 8.79 | Alfred Dahl Larsen -02 | Frederiksberg IF | 316 | |
5 | 9.22 | Lucas N. Kolvig -02 | Københavns IF | 106 | |
HEAT 3 | |||||
1 | 8.49 | Oswald Carstensen -02 | Sparta | 207 | |
2 | 8.24 | Mikkel Christophersen -02 | Sparta | 648 | |
3 | 8.06 | Adam Smitt Vanges -02 | Frederiksberg IF | 306 | |
4 | 8.13 | Niels Emil S. Boor -02 | Københavns IF | 82 | |
5 | 8.27 | Asger Sigfusson -02 | Helsingør IF | 28 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 8.06 | Adam Smitt Vanges -02 | Frederiksberg IF | 306 | |
2 | 8.13 | Niels Emil S. Boor -02 | Københavns IF | 82 | |
3 | 8.24 | Mikkel Christophersen -02 | Sparta | 648 | |
4 | 8.27 | Asger Sigfusson -02 | Helsingør IF | 28 | |
5 | 8.49 | Oswald Carstensen -02 | Sparta | 207 | |
6 | 8.79 | Alfred Dahl Larsen -02 | Frederiksberg IF | 316 | |
7 | 9.22 | Lucas N. Kolvig -02 | Københavns IF | 106 | |
8 | 9.22 | Reuben Hamann -02 | Københavns IF | 102 | |
9 | 9.42 | Rasmus Baltzersen -02 | Greve Atletik | 406 | |
10 | 10.48 | Asbjørn Birkelund -02 | Københavns IF | 101 | |
11 | Elia Latta -02 | Hvidovre AM | 614 | ||
12 | Nikolaj Lange Dons -02 | Hvidovre AM | 615 | ||
13 | 8.54 | DNS | Tobias Senft Andersen -02 | FIF Hillerød | 339 |
14 | 8.96 | DNS | Arijus Kaziukaitis -02 | Københavns IF | 98 |
15 | 9.23 | DNS | Otto Tamborg Hegner -02 | Helsingør IF | 31 |
60 meter • Finale • Drenge 14-15 år • Lørdag kl. 17:00
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
w:X | |||
1 | 7.81 | Mikkel Christophersen -02 | Sparta |
2 | 8.19 | Adam Smitt Vanges -02 | Frederiksberg IF |
3 | 8.36 | Niels Emil S. Boor -02 | Københavns IF |
4 | 8.52 | Elia Latta -02 | Hvidovre AM |
5 | 8.56 | Asger Sigfusson -02 | Helsingør IF |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 8.49 | Asger Sigfusson -02 | Helsingør IF | 28 | |
2 | 8.15 | Niels Emil S. Boor -02 | Københavns IF | 82 | |
3 | 7.75 | Mikkel Christophersen -02 | Sparta | 648 | |
4 | 8.10 | Adam Smitt Vanges -02 | Frederiksberg IF | 306 | |
5 | 8.39 | Elia Latta -02 | Hvidovre AM | 614 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 7.75 | Mikkel Christophersen -02 | Sparta | 648 | |
2 | 8.10 | Adam Smitt Vanges -02 | Frederiksberg IF | 306 | |
3 | 8.15 | Niels Emil S. Boor -02 | Københavns IF | 82 | |
4 | 8.39 | Elia Latta -02 | Hvidovre AM | 614 | |
5 | 8.49 | Asger Sigfusson -02 | Helsingør IF | 28 |