Kronborg Games - afdeling 3 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
12 mar, 2016
Arrangør: Helsingør IF
Kuglestød • Finale • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 17:00
3.0 kg
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.04 | 30 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 8.17 | 8.80 | 8.57 | 9.04 |
2 | 8.67 | 25 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 8.15 | 8.19 | 8.42 | 8.67 |
3 | 7.98 | 20 | Luka Lund Kristiansen -01 | Bagsværd AC | X | 7.98 | 7.15 | 5.52 |
4 | 7.77 | 19 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 7.77 | X | 7.45 | 7.13 |
5 | 7.61 | 18 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 7.61 | 7.40 | 7.10 | 7.51 |
6 | 7.41 | 17 | Emilie Bank -02 | Sparta | 5.69 | 6.38 | 7.13 | 7.41 |
7 | 7.40 | 16 | Marie E. Molander -01 | Frederiksberg IF | 7.25 | 7.37 | 7.40 | 6.88 |
8 | 6.50 | 15 | Wilma Winther Bothe -01 | FIF Hillerød | 6.50 | 6.42 | 6.49 | |
9 | 6.49 | 14 | Mille Majkjær Mikkelsen -02 | Amager AC | 5.85 | 6.03 | 6.49 | 6.23 |
10 | 6.44 | 13 | Clara Stenderup Olesen -02 | Gentofte IK | 6.44 | 5.88 | 6.15 | 5.68 |
11 | 6.10 | 12 | Astrid Falkencrone -02 | Amager AC | 6.10 | 5.75 | 5.83 | 5.94 |
12 | 6.02 | 11 | Astrid Jager Lykke -02 | Bagsværd AC | X | 5.59 | 5.39 | 6.02 |
13 | 5.88 | 10 | Julie Møller -02 | Greve Atletik | X | 5.46 | 5.73 | 5.88 |
14 | 5.29 | 9 | Cathrine Schmedes -02 | Greve Atletik | 4.95 | 4.83 | 4.99 | 5.29 |
15 | 5.22 | 8 | Marie Andreasen -01 | Amager AC | 5.16 | 5.19 | 5.22 | X |
16 | 5.02 | 7 | Josefine Helmer Jørgensen -02 | Amager AC | 5.02 | 4.92 | 4.41 | 4.68 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Marie Andreasen -01 | Amager AC | 638 | ||
2 | Astrid Jager Lykke -02 | Bagsværd AC | 441 | ||
3 | 6.31 | Wilma Winther Bothe -01 | FIF Hillerød | 337 | |
4 | 9.81 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 356 | |
5 | 7.54 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 633 | |
6 | 9.23 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 218 | |
7 | Luka Lund Kristiansen -01 | Bagsværd AC | 168 | ||
8 | 6.12 | Julie Møller -02 | Greve Atletik | 610 | |
9 | 7.86 | DNS | Dagmar Madsen -01 | FIF Hillerød | 345 |
10 | 6.65 | Mille Majkjær Mikkelsen -02 | Amager AC | 37 | |
11 | 4.94 | Josefine Helmer Jørgensen -02 | Amager AC | 45 | |
12 | 6.85 | Clara Stenderup Olesen -02 | Gentofte IK | 113 | |
13 | 7.85 | Marie E. Molander -01 | Frederiksberg IF | 311 | |
14 | 5.74 | Cathrine Schmedes -02 | Greve Atletik | 611 | |
15 | Astrid Falkencrone -02 | Amager AC | 631 | ||
16 | 6.60 | DNS | Melisa Köse -02 | Frederiksberg IF | 325 |
17 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 129 | ||
18 | 7.93 | Emilie Bank -02 | Sparta | 482 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 9.81 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 356 | |
2 | 9.23 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 218 | |
3 | 7.93 | Emilie Bank -02 | Sparta | 482 | |
4 | 7.85 | Marie E. Molander -01 | Frederiksberg IF | 311 | |
5 | 7.54 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 633 | |
6 | 6.85 | Clara Stenderup Olesen -02 | Gentofte IK | 113 | |
7 | 6.65 | Mille Majkjær Mikkelsen -02 | Amager AC | 37 | |
8 | 6.31 | Wilma Winther Bothe -01 | FIF Hillerød | 337 | |
9 | 6.12 | Julie Møller -02 | Greve Atletik | 610 | |
10 | 5.74 | Cathrine Schmedes -02 | Greve Atletik | 611 | |
11 | 4.94 | Josefine Helmer Jørgensen -02 | Amager AC | 45 | |
12 | Astrid Falkencrone -02 | Amager AC | 631 | ||
13 | Marie Andreasen -01 | Amager AC | 638 | ||
14 | Luka Lund Kristiansen -01 | Bagsværd AC | 168 | ||
15 | Astrid Jager Lykke -02 | Bagsværd AC | 441 | ||
16 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 129 | ||
17 | 7.86 | DNS | Dagmar Madsen -01 | FIF Hillerød | 345 |
18 | 6.60 | DNS | Melisa Köse -02 | Frederiksberg IF | 325 |