ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun, 2014
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
80 meter • Semi • Piger 12 år • Søndag kl. 13:30
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 3 • q: 2
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+1.8 | ||||
1 | F | 11.42 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta |
2 | F | 11.43 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik |
3 | F | 11.67 | Liv Nedergaard -02 | Sparta |
4 | f | 11.74 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK |
5 | 12.17 | Ingeborg Brett -02 | FIF Hillerød | |
6 | 12.23 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | |
7 | 12.30 | Juliette Wessel Leroy -02 | Sparta | |
8 | 12.54 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | |
HEAT 2 • w:-0.2 | ||||
1 | F | 11.39 | Victoria Lee Lendal -02 | FIF Hillerød |
2 | F | 11.57 | Emmeline Søltoft Søndegaa -02 | IK Hellas |
3 | F | 11.75 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik |
4 | f | 11.99 | Helena Ring -02 | Amager AC |
5 | 12.13 | Esther Arce -02 | Amager AC | |
6 | 12.17 | Eva Seixas -02 | Københavns IF | |
7 | 12.64 | Mathilda Juel Gertz -02 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
1 | 12.36 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 430 | |
2 | 12.33 | Juliette Wessel Leroy -02 | Sparta | 434 | |
3 | 11.55 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 400 | |
4 | 11.80 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 445 | |
5 | 11.47 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | 239 | |
6 | 11.75 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 80 | |
7 | 12.09 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | 479 | |
8 | 12.12 | Ingeborg Brett -02 | FIF Hillerød | 119 | |
HEAT 2 | |||||
1 | 12.41 | Mathilda Juel Gertz -02 | Sparta | 463 | |
2 | 12.30 | DNS | Mariam Idris -02 | Københavns IF | 329 |
3 | 11.63 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 205 | |
4 | 11.96 | Helena Ring -02 | Amager AC | 11 | |
5 | 11.56 | Emmeline Søltoft Søndegaa -02 | IK Hellas | 270 | |
6 | 11.22 | Victoria Lee Lendal -02 | FIF Hillerød | 125 | |
7 | 12.26 | Eva Seixas -02 | Københavns IF | 311 | |
8 | 12.09 | Esther Arce -02 | Amager AC | 7 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 11.22 | Victoria Lee Lendal -02 | FIF Hillerød | 125 | |
2 | 11.47 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | 239 | |
3 | 11.55 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 400 | |
4 | 11.56 | Emmeline Søltoft Søndegaa -02 | IK Hellas | 270 | |
5 | 11.63 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 205 | |
6 | 11.75 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 80 | |
7 | 11.80 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 445 | |
8 | 11.96 | Helena Ring -02 | Amager AC | 11 | |
9 | 12.09 | Esther Arce -02 | Amager AC | 7 | |
10 | 12.09 | Nina-Tao Hahnemann -02 | Sparta | 479 | |
11 | 12.12 | Ingeborg Brett -02 | FIF Hillerød | 119 | |
12 | 12.26 | Eva Seixas -02 | Københavns IF | 311 | |
13 | 12.33 | Juliette Wessel Leroy -02 | Sparta | 434 | |
14 | 12.36 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 430 | |
15 | 12.41 | Mathilda Juel Gertz -02 | Sparta | 463 | |
16 | 12.30 | DNS | Mariam Idris -02 | Københavns IF | 329 |