ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun, 2014
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
110 meter hæk • Finale • Drenge 16-17 år • Lørdag kl. 11:05
91.4 cm, 10 hække, 13.72 / 9.14 / 14.02
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
w:-0.9 | |||
1 | 15.23 | Simon Traoré -98 | Sparta |
2 | 16.19 | Sebastian Pedersen -97 | Sparta |
3 | 16.61 | Kenneth Pedersen -97 | Greve Atletik |
4 | 16.77 | Nikolaj Graves -98 | Sparta |
5 | 16.88 | Anderas Kock Pedersen -97 | Korsør AM |
DNF | Asger Østerby -97 | Greve Atletik | |
DNF | Joachim Munksgaard -97 | Amager AC |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
16.76 | DNS | Oliver Durafour -97 | Ballerup AK | 97 | |
2 | Anderas Kock Pedersen -97 | Korsør AM | 284 | ||
3 | 14.86 | Simon Traoré -98 | Sparta | 503 | |
4 | 16.06 | Sebastian Pedersen -97 | Sparta | 497 | |
5 | 16.59 | Joachim Munksgaard -97 | Amager AC | 12 | |
6 | 16.84 | Kenneth Pedersen -97 | Greve Atletik | 194 | |
7 | 17.12 | Nikolaj Graves -98 | Sparta | 477 | |
8 | 17.45 | Asger Østerby -97 | Greve Atletik | 178 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 14.86 | Simon Traoré -98 | Sparta | 503 | |
2 | 16.06 | Sebastian Pedersen -97 | Sparta | 497 | |
3 | 16.59 | Joachim Munksgaard -97 | Amager AC | 12 | |
4 | 16.84 | Kenneth Pedersen -97 | Greve Atletik | 194 | |
5 | 17.12 | Nikolaj Graves -98 | Sparta | 477 | |
6 | 17.45 | Asger Østerby -97 | Greve Atletik | 178 | |
7 | Anderas Kock Pedersen -97 | Korsør AM | 284 | ||
8 | 16.76 | DNS | Oliver Durafour -97 | Ballerup AK | 97 |