DM ungdom • 2017 Aug 26 - Aug 27 • Hvidovre Stadion • Hvidovre

ALL

 

 

Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 10:35
Planke
Attempts: 3 • Attempts in final: 4 • To final: 8
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 5.37 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 5.25 +1.9 5.16 +2.0 5.34 +2.0 5.37 +0.9 -
2 5.20 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta 4.80 +1.7 5.04 +2.4 5.02 +1.5 X 4.82 +1.4 5.20 +2.3
3 =SB 5.19 Mathilde Kreiberg Skou (2002) DEN-Aarhus 1900 4.94 +1.2 4.64 +2.0 4.58 +1.0 4.71 +2.4 5.15 +1.7 5.19 +1.6
4 5.18 Carla Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 5.18 +1.9 4.77 +1.4 5.07 +3.2 4.91 +1.0 4.94 +0.1 X
5 4.98 Ellen Lawaetz (2002) DEN-Sparta X 4.85 +1.1 4.98 +1.4 X 2.90 +1.4 X
6 4.97 Annika Haldbo (2003) DEN-Sparta X X 4.97 +2.2 4.94 +1.6 3.39 +0.9 X
7 SB 4.92 Rebekah Robbin-Coker (2003) DEN-AK Holstebro 4.58 +1.8 4.61 +2.0 4.90 +0.5 X 4.55 +0.8 4.92 +1.7
8 4.88 Sarah Sækmose (2002) DEN-Vejle IF X 4.88 +2.4 3.19 +1.6 X 4.70 +0.5 X
9 4.84 Josefine Skifter Andersen (2003) DEN-Slagelse Atletik Delta 4.84 +1.0 X 4.62 +1.6
10 4.83 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK 4.83 +2.4 4.81 +2.4 4.63 +1.9
11 4.75 Alberte Gravgaard (2003) DEN-AK Holstebro 4.61 +1.7 X 4.75 +0.6
12 4.69 Augusta Bendsen (2003) DEN-IK Olympia 4.27 +2.1 4.10 +2.4 4.69 +1.7
13 4.68 Klara Lind Toustrup (2003) DEN-Aarhus 1900 4.59 +0.0 4.66 +2.4 4.68 +2.9
14 4.62 Maja Antvorskov (2002) DEN-Frederiksberg IF 4.53 +1.7 4.62 +3.2 4.57 +2.6
15 4.56 Josefine Sørensen (2002) DEN-Sparta 4.56 +2.3 4.12 +1.8 4.42 +0.6
16 4.55 Lia Palmberg Nordhald (2003) DEN-Bagsværd AC 4.46 +2.2 4.41 +2.5 4.55 +2.3
17 4.48 Mathilde Gregersen (2003) DEN-Aalborg AM 4.36 +0.6 X 4.48 +1.9
18 4.33 Mai R. Wærness (2002) DEN-Aalborg AM 4.19 +0.5 4.33 +0.4 4.10 +0.7
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 4.82 Maja Antvorskov (2002) DEN-Frederiksberg IF 102 4.82 4.82
2 5.17 Sarah Sækmose (2002) DEN-Vejle IF 458 5.17
3 5.31 Mathilde Gregersen (2003) DEN-Aalborg AM 505 5.31
4 4.89 Mai R. Wærness (2002) DEN-Aalborg AM 501 4.89
5 5.12 Alberte Gravgaard (2003) DEN-AK Holstebro 11 5.12
6 4.84 Josefine Sørensen (2002) DEN-Sparta 381 4.84 4.84
7 5.11 Annika Haldbo (2003) DEN-Sparta 346 5.11 5.11
8 4.95 Klara Lind Toustrup (2003) DEN-Aarhus 1900 535 4.95 4.95
9 5.41 Josefine Skifter Andersen (2003) DEN-Slagelse Atletik Delta 326 5.41 5.41
10 4.88 Rebekah Robbin-Coker (2003) DEN-AK Holstebro 14 4.88
11 5.54 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 114 5.54 5.54
12 5.19 Mathilde Kreiberg Skou (2002) DEN-Aarhus 1900 546 5.37 5.19
13 5.17 Ellen Lawaetz (2002) DEN-Sparta 364 5.17 5.17
14 5.24 Carla Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 157 5.24 5.24
15 5.14 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta 439 5.28 5.14
16 5.04 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK 49 5.04
17 4.99 Lia Palmberg Nordhald (2003) DEN-Bagsværd AC 37 4.99 4.99
18 4.99 Augusta Bendsen (2003) DEN-IK Olympia 194 4.99 4.99
1 5.20 DNS Caroline Benfeldt Sørensen (2002) DEN-Roar Atletik 279 5.20
2 4.16 DNS Julie Yun Jensen (2003) DEN-Holte Atletik 136 4.16 4.16
3 4.10 DNS Sura Mukasine (2003) DEN-Skive AM 323 4.10