DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
26-27 aug, 2017
Arrangør: Hvidovre AM
100 meter200 meter300 meter400 meter800 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Kuglestød • Finale • Piger 18-19 år • Lørdag kl. 16:25
4.0 kg
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 14.03 | Thea Jensen -99 | Hvidovre AM | 13.68 | 13.77 | 13.67 | 14.03 | 13.64 | 13.90 |
2 | 13.67 | Ayoe Røbel -98 | Sparta | 13.67 | 12.82 | 13.56 | 13.10 | 13.43 | 13.36 |
3 | 12.20 | Nickoline Skifter Andersen -98 | Slagelse Atletik Delta | 11.88 | 12.14 | 12.20 | X | X | X |
4 | 12.15 | Karoline Mangor -98 | Sparta | 12.15 | 11.43 | X | 12.02 | 11.50 | X |
5 | 11.38 | Emilie R. Hansen -99 | Sparta | 11.38 | 11.03 | 11.04 | 10.86 | 10.85 | 10.33 |
6 | 11.35 | Anna Øbakke Lange -99 | Greve Atletik | 10.92 | 11.16 | 11.35 | 11.34 | X | X |
7 | 10.84 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta | 10.24 | 10.64 | 10.84 | 10.12 | X | 10.70 |
8 | 10.65 | Sarah Bahat -99 | Aarhus 1900 | 10.39 | 10.12 | 10.53 | 10.65 | 10.56 | 10.47 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.51 | Karoline Mangor -98 | Sparta | 384 | 12.51 | 12.51 | |
2 | 12.47 | Nickoline Skifter Andersen -98 | Slagelse Atletik Delta | 333 | 12.47 | 12.47 | |
3 | 14.05 | Thea Jensen -99 | Hvidovre AM | 185 | 14.05 | 14.05 | |
4 | 12.14 | Sarah Bahat -99 | Aarhus 1900 | 553 | 12.14 | 12.14 | |
5 | 11.48 | Emilie R. Hansen -99 | Sparta | 369 | 11.48 | 11.48 | |
6 | 12.11 | Anna Øbakke Lange -99 | Greve Atletik | 110 | 12.11 | 12.11 | |
7 | 14.11 | Ayoe Røbel -98 | Sparta | 350 | 14.11 | ||
8 | 11.10 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta | 386 | 11.10 | 11.10 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 14.11 | Ayoe Røbel -98 | Sparta | 350 | 14.11 | ||
2 | 14.05 | Thea Jensen -99 | Hvidovre AM | 185 | 14.05 | 14.05 | |
3 | 12.51 | Karoline Mangor -98 | Sparta | 384 | 12.51 | 12.51 | |
4 | 12.47 | Nickoline Skifter Andersen -98 | Slagelse Atletik Delta | 333 | 12.47 | 12.47 | |
5 | 12.14 | Sarah Bahat -99 | Aarhus 1900 | 553 | 12.14 | 12.14 | |
6 | 12.11 | Anna Øbakke Lange -99 | Greve Atletik | 110 | 12.11 | 12.11 | |
7 | 11.48 | Emilie R. Hansen -99 | Sparta | 369 | 11.48 | 11.48 | |
8 | 11.10 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta | 386 | 11.10 | 11.10 |