Kronborg Games - afdeling 2 • 2013 Feb 23 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten

ALL

 

 

Piger 10-11 år - 60 meter - Round 1 - Day 1 at 11:30
Heats: 7 • To next round: 5 • Q: 0 • q: 5
RESULTS - Official
# Result Points Name Team
HEAT 1 / 7
8 10.01 15 Sidney Hetner (2003) DEN-Greve Atletik
11 10.21 12 Clara Reib (2003) DEN-Fredensborg Atletik
22 10.80 1 Rebecka L. Wennesz (2003) DEN-Københavns IF
25 11.14 1 Mathilde M Nielsen (2003) DEN-FIF Hillerød
HEAT 2 / 7
15 10.37 8 Alma Moldt Rasmussen (2002) DEN-Holte Atletik
26 11.17 1 Mille Thomsen (2003) DEN-FIF Hillerød
29 11.61 1 Cecillie Andersen (2003) DEN-Ballerup AK
30 12.18 1 Maja Basballe (2003) DEN-Helsingør IF
HEAT 3 / 7
17 10.53 6 Lilli Marie Jensen (2002) DEN-Københavns IF
24 11.00 1 Signe K. Lawson (2002) DEN-Københavns IF
27 11.34 1 Ingrid Sofie Bach Jensen (2003) DEN-Bagsværd AC
28 11.49 1 Shila Petersen (2003) DEN-Fredensborg Atletik
HEAT 4 / 7
14 10.34 9 Sarah H. Vrijbergen (2003) DEN-Ballerup AK
18 10.54 5 Josefine Sørsensen (2002) DEN-Sparta
20 10.73 3 Mia Swiegers (2003) DEN-FIF Hillerød
23 10.85 1 Isabell B H Christensen (2003) DEN-FIF Hillerød
HEAT 5 / 7
9 10.04 14 Liva Johanne Vilhelmsen (2002) DEN-Sparta
13 10.30 10 Rebekka Schaldemose (2003) DEN-Sparta
16 10.44 7 Anna Katrine Larsen (2003) DEN-FIF Hillerød
19 10.66 4 Nikoline Høegh Ørum-Niels (2002) DEN-Sparta
21 10.76 2 Camilla Fobian (2002) DEN-Bagsværd AC
HEAT 6 / 7
6 9.79 17 Anna Enevoldsen (2002) DEN-Amager AC
7 9.84 16 Liv Nedergaard (2002) DEN-Sparta
10 10.08 13 Louise Sæbye Carøe (2003) DEN-Bagsværd AC
12 10.25 11 Sunisa Ronthi (2002) DEN-Amager AC
HEAT 7 / 7
1 F 9.02 30 Clara Elvira Paludan (2002) DEN-Sparta
2 F 9.15 25 Marie Falkebo Jensen (2003) DEN-Sparta
3 F 9.26 20 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik
4 F 9.61 19 Klars Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK
5 F 9.71 18 Esther Arce (2002) DEN-Amager AC
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 7
2 Mathilde M Nielsen (2003) DEN-FIF Hillerød 49
3 Rebecka L. Wennesz (2003) DEN-Københavns IF 419
4 Clara Reib (2003) DEN-Fredensborg Atletik 55
5 Sidney Hetner (2003) DEN-Greve Atletik 379
HEAT 2 / 7
2 Mille Thomsen (2003) DEN-FIF Hillerød 357
3 11.62 Maja Basballe (2003) DEN-Helsingør IF 119
4 11.79 Cecillie Andersen (2003) DEN-Ballerup AK 23
5 Alma Moldt Rasmussen (2002) DEN-Holte Atletik 391
HEAT 3 / 7
2 11.11 Shila Petersen (2003) DEN-Fredensborg Atletik 58
3 10.75 Lilli Marie Jensen (2002) DEN-Københavns IF 194
4 11.06 Signe K. Lawson (2002) DEN-Københavns IF 208
5 11.27 Ingrid Sofie Bach Jensen (2003) DEN-Bagsværd AC 341
HEAT 4 / 7
2 10.68 Mia Swiegers (2003) DEN-FIF Hillerød 50
3 10.55 Josefine Sørsensen (2002) DEN-Sparta 438
4 10.63 Isabell B H Christensen (2003) DEN-FIF Hillerød 46
5 10.74 Sarah H. Vrijbergen (2003) DEN-Ballerup AK 34
HEAT 5 / 7
1 10.48 Camilla Fobian (2002) DEN-Bagsværd AC 12
2 10.33 Rebekka Schaldemose (2003) DEN-Sparta 451
3 10.20 Liva Johanne Vilhelmsen (2002) DEN-Sparta 443
4 10.29 Nikoline Høegh Ørum-Niels (2002) DEN-Sparta 288
5 10.35 Anna Katrine Larsen (2003) DEN-FIF Hillerød 39
HEAT 6 / 7
1 10.01 DNS Victoria Lendal (2002) DEN-FIF Hillerød 53
2 9.82 Sunisa Ronthi (2002) DEN-Amager AC 331
3 9.61 Liv Nedergaard (2002) DEN-Sparta 271
4 9.75 Anna Enevoldsen (2002) DEN-Amager AC 1
5 9.82 Louise Sæbye Carøe (2003) DEN-Bagsværd AC 16
HEAT 7 / 7
1 9.56 Klars Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK 30
2 9.32 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 368
3 8.99 Marie Falkebo Jensen (2003) DEN-Sparta 279
4 9.02 Clara Elvira Paludan (2002) DEN-Sparta 232
5 9.46 Esther Arce (2002) DEN-Amager AC 3