ØST ungdom • Østerbro Stadion • København
17-18 jun, 2017
Arrangør: Sparta
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
100 meter • Indl. • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 12:00
Antal heats: 4 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 4
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+0.4 | ||||
1 | Q | 12.87 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK |
2 | 13.47 | Bjørk Nørremark -02 | Hvidovre AM | |
3 | 13.57 | Iben Winther -03 | Bagsværd AC | |
4 | 13.65 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | |
5 | 13.93 | Josefine Sørensen -02 | Sparta AM | |
6 | 13.99 | Caroline Køhler Andersen -03 | Helsingør IF | |
7 | 14.01 | Mathilda Gertz -02 | Sparta AM | |
8 | 14.79 | Sophie Brønnum-Carlsen -03 | Ballerup AK | |
HEAT 2 • w:+1.1 | ||||
1 | Q | 12.91 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta AM |
2 | q | 13.13 | Sofie Spiegelhauer -02 | Sparta AM |
3 | q | 13.26 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK |
4 | 13.36 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK | |
5 | 13.60 | Annika Eppers -02 | Sparta AM | |
6 | 14.10 | Nanna Kristiansen -03 | HG ATM | |
7 | 14.48 | Liva Vilhelmsen -02 | Sparta AM | |
8 | 15.38 | Ella Kreisby-Pedersen -03 | Ballerup AK | |
HEAT 3 • w:+0.8 | ||||
1 | Q | 13.11 | Victoria Lendal -02 | Sparta AM |
2 | q | 13.16 | Joesefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik Delta |
3 | q | 13.28 | Carla Nørremark -02 | Hvidovre AM |
4 | 13.43 | Ida Lyngby -02 | Sparta AM | |
5 | 13.70 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | |
6 | 14.22 | Marie Kaare Nordstrøm -03 | Ballerup AK | |
7 | 14.35 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta AM | |
8 | 14.80 | Olivia Helleskov Batko -03 | Sparta AM | |
HEAT 4 • w:-0.4 | ||||
1 | Q | 13.23 | Marie Høgh larsen -03 | Sparta AM |
2 | 13.34 | Emilie Fayl von Henteller -02 | Sparta AM | |
3 | 13.35 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | |
4 | 13.42 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC | |
5 | 13.43 | Annika Haldbo -03 | Sparta AM | |
6 | 13.77 | Maja Antvorskov -02 | Frederiksberg IF | |
7 | 14.34 | Annika G Truelsen -03 | Sparta AM | |
8 | 14.56 | Rebekka Holsting -03 | Københavns IF |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
1 | 13.49 | Josefine Sørensen -02 | Sparta AM | 392 | 13.49 | |
2 | 12.96 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 111 | 12.96 | |
3 | 13.38 | Bjørk Nørremark -02 | Hvidovre AM | 513 | 13.38 | |
4 | 15.22 | Sophie Brønnum-Carlsen -03 | Ballerup AK | 113 | 15.22 | |
5 | Caroline Køhler Andersen -03 | Helsingør IF | 186 | |||
6 | 13.80 | Iben Winther -03 | Bagsværd AC | 479 | 13.80 | |
7 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 68 | |||
8 | 14.03 | Mathilda Gertz -02 | Sparta AM | 396 | 14.03 | |
HEAT 2 | ||||||
1 | 15.55 | Nanna Kristiansen -03 | HG ATM | 162 | ||
2 | 13.80 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK | 140 | ||
3 | 12.66 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta AM | 378 | 12.66 | |
4 | 13.45 | Sofie Spiegelhauer -02 | Sparta AM | 296 | ||
5 | Liva Vilhelmsen -02 | Sparta AM | 341 | 14.09 | ||
6 | 13.93 | Annika Eppers -02 | Sparta AM | 389 | 13.74 | |
7 | Ella Kreisby-Pedersen -03 | Ballerup AK | 108 | |||
8 | 13.44 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 112 | 13.44 | |
HEAT 3 | ||||||
1 | Olivia Helleskov Batko -03 | Sparta AM | 381 | |||
2 | 13.30 | Victoria Lendal -02 | Sparta AM | 397 | 13.30 | |
3 | 13.58 | Carla Nørremark -02 | Hvidovre AM | 514 | 13.58 | |
4 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 69 | |||
5 | 14.14 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta AM | 417 | ||
6 | 13.29 | Ida Lyngby -02 | Sparta AM | 391 | 13.29 | |
7 | 13.58 | Joesefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik Delta | 93 | 13.58 | |
8 | 14.44 | Marie Kaare Nordstrøm -03 | Ballerup AK | 109 | 14.44 | |
HEAT 4 | ||||||
1 | Rebekka Holsting -03 | Københavns IF | 199 | |||
2 | 13.18 | Emilie Fayl von Henteller -02 | Sparta AM | 279 | ||
3 | 13.50 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC | 470 | 13.50 | |
4 | 13.78 | Maja Antvorskov -02 | Frederiksberg IF | 26 | 13.78 | |
5 | 14.68 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 549 | 14.68 | |
6 | 13.31 | Marie Høgh larsen -03 | Sparta AM | 375 | 13.31 | |
7 | Annika Haldbo -03 | Sparta AM | 374 | 13.88 | ||
8 | 14.10 | Annika G Truelsen -03 | Sparta AM | 523 | 14.10 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.66 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta AM | 378 | 12.66 | |
2 | 12.96 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 111 | 12.96 | |
3 | 13.18 | Emilie Fayl von Henteller -02 | Sparta AM | 279 | ||
4 | 13.29 | Ida Lyngby -02 | Sparta AM | 391 | 13.29 | |
5 | 13.30 | Victoria Lendal -02 | Sparta AM | 397 | 13.30 | |
6 | 13.31 | Marie Høgh larsen -03 | Sparta AM | 375 | 13.31 | |
7 | 13.38 | Bjørk Nørremark -02 | Hvidovre AM | 513 | 13.38 | |
8 | 13.44 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 112 | 13.44 | |
9 | 13.45 | Sofie Spiegelhauer -02 | Sparta AM | 296 | ||
10 | 13.49 | Josefine Sørensen -02 | Sparta AM | 392 | 13.49 | |
11 | 13.50 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC | 470 | 13.50 | |
12 | 13.58 | Carla Nørremark -02 | Hvidovre AM | 514 | 13.58 | |
13 | 13.58 | Joesefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik Delta | 93 | 13.58 | |
14 | 13.78 | Maja Antvorskov -02 | Frederiksberg IF | 26 | 13.78 | |
15 | 13.80 | Iben Winther -03 | Bagsværd AC | 479 | 13.80 | |
16 | 13.80 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK | 140 | ||
17 | 13.93 | Annika Eppers -02 | Sparta AM | 389 | 13.74 | |
18 | 14.03 | Mathilda Gertz -02 | Sparta AM | 396 | 14.03 | |
19 | 14.10 | Annika G Truelsen -03 | Sparta AM | 523 | 14.10 | |
20 | 14.14 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta AM | 417 | ||
21 | 14.44 | Marie Kaare Nordstrøm -03 | Ballerup AK | 109 | 14.44 | |
22 | 14.68 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 549 | 14.68 | |
23 | 15.22 | Sophie Brønnum-Carlsen -03 | Ballerup AK | 113 | 15.22 | |
24 | 15.55 | Nanna Kristiansen -03 | HG ATM | 162 | ||
25 | Ella Kreisby-Pedersen -03 | Ballerup AK | 108 | |||
26 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 68 | |||
27 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 69 | |||
28 | Caroline Køhler Andersen -03 | Helsingør IF | 186 | |||
29 | Rebekka Holsting -03 | Københavns IF | 199 | |||
30 | Annika Haldbo -03 | Sparta AM | 374 | 13.88 | ||
31 | Liva Vilhelmsen -02 | Sparta AM | 341 | 14.09 | ||
32 | Olivia Helleskov Batko -03 | Sparta AM | 381 | |||
33 | 13.32 | DNS | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 60 | 13.32 |
34 | 15.46 | DNS | Mylisa Kerwhen -03 | Ballerup AK | 104 | 15.46 |
35 | DNS | Laura Juul Pallesen -03 | Amager AC | 253 | 13.69 | |
36 | DNS | Nikoline D. Lund -03 | Ballerup AK | 139 |