ØST ungdom • Østerbro Stadion • København
17-18 jun, 2017
Arrangør: Sparta
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
300 meter • Finale • Drenge 14-15 år • Lørdag kl. 15:35
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
3 | 39.61 | Aske Hippe Brun -02 | Gentofte IK | |
4 | 39.82 | Janus Rask Baad Pedersen -02 | IK Olympia | |
5 | PB | 39.91 | Asger Sigfusson -02 | Helsingør IF |
9 | 46.61 | Malte Bank -03 | Sparta AM | |
HEAT 2 | ||||
1 | 37.57 | Lucas Soulier -02 | Slagelse Atletik Delta | |
2 | 38.44 | August Østergaard -03 | Gentofte IK | |
6 | PB | 40.18 | Adam Smitt Vanges -02 | Frederiksberg IF |
7 | PB | 40.78 | Stinus Dolmer Nielsen -03 | Bagsværd AC |
8 | 41.45 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | IK Hellas |
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 37.57 | Lucas Soulier -02 | Slagelse Atletik Delta | |
2 | 38.44 | August Østergaard -03 | Gentofte IK | |
3 | 39.61 | Aske Hippe Brun -02 | Gentofte IK | |
4 | 39.82 | Janus Rask Baad Pedersen -02 | IK Olympia | |
5 | PB | 39.91 | Asger Sigfusson -02 | Helsingør IF |
6 | PB | 40.18 | Adam Smitt Vanges -02 | Frederiksberg IF |
7 | PB | 40.78 | Stinus Dolmer Nielsen -03 | Bagsværd AC |
8 | 41.45 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | IK Hellas | |
9 | 46.61 | Malte Bank -03 | Sparta AM |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
3 | Asger Sigfusson -02 | Helsingør IF | 179 | 40.63 | ||
4 | Janus Rask Baad Pedersen -02 | IK Olympia | 88 | |||
5 | Malte Bank -03 | Sparta AM | 379 | |||
6 | Aske Hippe Brun -02 | Gentofte IK | 438 | |||
HEAT 2 | ||||||
3 | August Østergaard -03 | Gentofte IK | 444 | |||
4 | 41.96 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | IK Hellas | 462 | ||
5 | 37.48 | Lucas Soulier -02 | Slagelse Atletik Delta | 98 | 37.48 | |
6 | 40.62 | Adam Smitt Vanges -02 | Frederiksberg IF | 27 | 40.62 | |
7 | 46.41 | Stinus Dolmer Nielsen -03 | Bagsværd AC | 497 | 46.41 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 37.48 | Lucas Soulier -02 | Slagelse Atletik Delta | 98 | 37.48 | |
2 | 40.62 | Adam Smitt Vanges -02 | Frederiksberg IF | 27 | 40.62 | |
3 | 41.96 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | IK Hellas | 462 | ||
4 | 46.41 | Stinus Dolmer Nielsen -03 | Bagsværd AC | 497 | 46.41 | |
5 | August Østergaard -03 | Gentofte IK | 444 | |||
6 | Aske Hippe Brun -02 | Gentofte IK | 438 | |||
7 | Asger Sigfusson -02 | Helsingør IF | 179 | 40.63 | ||
8 | Janus Rask Baad Pedersen -02 | IK Olympia | 88 | |||
9 | Malte Bank -03 | Sparta AM | 379 | |||
10 | 43.38 | DNS | Neloo Falck -03 | Københavns IF | 208 |