Kronborg Games - II • 2018 Feb 03 • Snekkersten hallen • Snekkersten

ALL

 

 

Drenge 13 år - 60 meter - Round 1 - Day 1 at 12:30
Heats: 6 • To next round: 5 • Q: 0 • q: 5
RESULTS - Official
# Result Points Name Team
HEAT 1 / 6
7 9.04 16 Ole Hornbæk (2005) DEN-Hvidovre AM
22 9.83 1 Noah Orslev (2006) DEN-Ballerup AK
25 10.40 1 Kasper Vinther Jørgensen (2005) DEN-Allerød AM
HEAT 2 / 6
8 9.18 15 Laurits Gade Andersen (2005) DEN-Holte Atletik
17 9.58 6 Oskar Skov Sundsfjord (2005) DEN-Helsingør IF
21 9.76 2 Alexander Bergman (2005) DEN-Hvidovre AM
23 9.84 1 Villads Lind (2006) DEN-Frederiksberg IF
HEAT 3 / 6
14 9.48 9 Bertram Wolff Larsen (2006) DEN-Helsingør IF
15 9.49 8 Tue Agger Maarbjerg (2005) DEN-Frederiksberg IF
16 9.55 7 Shady Mohamed (2006) DEN-Københavns IF
19 9.66 4 Alexander Holzknecht Hrafnkelsson (2006) DEN-Københavns IF
24 9.96 1 Simon Hauch (2006) DEN-FIF Hillerød
HEAT 4 / 6
8 9.18 15 Leon Hamann (2005) DEN-Københavns IF
13 9.35 10 Victor Colberg (2006) DEN-Ballerup AK
18 9.59 5 Carl-Emil Weber (2006) DEN-Helsingør IF
20 9.73 3 Connor Joseph Mikkelsen (2006) DEN-Sparta
HEAT 5 / 6
4 q 8.82 19 Timoleon Rescan (2005) DEN-Frederiksberg IF
5 q 8.82 18 Asger Pape Liboriussen (2005) DEN-Sparta
10 9.18 13 Albert Casselgreen (2005) DEN-Gentofte IK
11 9.23 12 Alexander Helles (2006) DEN-Gentofte IK
HEAT 6 / 6
1 q 8.45 30 Gustav Stetkaer Bohr (2005) DEN-Holte Atletik
2 q 8.54 25 Inuk Torsheim (2005) DEN-Holte Atletik
3 q 8.79 20 Eli Riege (2006) DEN-Sparta
6 9.01 17 Sebastian Abildgaard Glyb (2005) DEN-Holte Atletik
12 9.30 11 Sebastian Tvillinggaard (2006) DEN-Allerød AM
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 6
2 Noah Orslev (2006) DEN-Ballerup AK 341
3 Ole Hornbæk (2005) DEN-Hvidovre AM 380
5 Kasper Vinther Jørgensen (2005) DEN-Allerød AM 315
HEAT 2 / 6
1 Oskar Skov Sundsfjord (2005) DEN-Helsingør IF 163
2 Alexander Bergman (2005) DEN-Hvidovre AM 378
3 Laurits Gade Andersen (2005) DEN-Holte Atletik 375
4 Villads Lind (2006) DEN-Frederiksberg IF 361
5 DNS Alexander Foltmar (2006) DEN-Ballerup AK 333
HEAT 3 / 6
1 Bertram Wolff Larsen (2006) DEN-Helsingør IF 367
2 9.99 Tue Agger Maarbjerg (2005) DEN-Frederiksberg IF 360
3 9.74 Alexander Holzknecht Hrafnkelsson (2006) DEN-Københavns IF 199
4 9.97 Simon Hauch (2006) DEN-FIF Hillerød 81
5 Shady Mohamed (2006) DEN-Københavns IF 393
HEAT 4 / 6
1 9.68 Connor Joseph Mikkelsen (2006) DEN-Sparta 403
2 9.24 DNS Luca Høgenhaven (2005) DEN-Helsingør IF 154
3 9.20 Leon Hamann (2005) DEN-Københavns IF 389
4 9.21 Victor Colberg (2006) DEN-Ballerup AK 346
5 9.67 Carl-Emil Weber (2006) DEN-Helsingør IF 138
HEAT 5 / 6
1 9.12 Alexander Helles (2006) DEN-Gentofte IK 116
2 9.02 DNS Victor Schmith Bausager (2005) DEN-Ballerup AK 72
3 8.84 Timoleon Rescan (2005) DEN-Frederiksberg IF 112
4 8.88 Asger Pape Liboriussen (2005) DEN-Sparta 233
5 9.03 Albert Casselgreen (2005) DEN-Gentofte IK 115
HEAT 6 / 6
1 8.70 Sebastian Abildgaard Glyb (2005) DEN-Holte Atletik 178
2 8.45 Inuk Torsheim (2005) DEN-Holte Atletik 174
3 7.04 Sebastian Tvillinggaard (2006) DEN-Allerød AM 11
4 8.41 Gustav Stetkaer Bohr (2005) DEN-Holte Atletik 173
5 8.68 Eli Riege (2006) DEN-Sparta 246
Drenge 13 år - 60 meter - Day 1 at 13:15
RESULTS - Official
# Result Name Team
1 8.51 Gustav Stetkaer Bohr (2005) DEN-Holte Atletik
2 8.56 Inuk Torsheim (2005) DEN-Holte Atletik
3 8.93 Asger Pape Liboriussen (2005) DEN-Sparta
4 9.07 Timoleon Rescan (2005) DEN-Frederiksberg IF
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 8.82 Asger Pape Liboriussen (2005) DEN-Sparta 233
2 8.79 DNS Eli Riege (2006) DEN-Sparta 246
3 8.45 Gustav Stetkaer Bohr (2005) DEN-Holte Atletik 173
4 8.54 Inuk Torsheim (2005) DEN-Holte Atletik 174
5 8.82 Timoleon Rescan (2005) DEN-Frederiksberg IF 112