Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
12-13 jun., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
100 meter • Indl. • Piger 10-11 år • Lørdag kl. 10:00
Antal heats: 2 • Til næste runde: 0 • Q: 0 • q: 0
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+2.0 | |||||
1 | q | 14.66 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Sparta Atletik & Løb | .655 |
2 | q | 15.31 | Rose Anna Gyring -11 | Køge Atletik | .304 |
3 | q | 15.32 | Frida Gram Jensen -11 | Sparta Atletik & Løb | .314 |
4 | q | 15.99 | Mathilde Hye Fisher -10 | Køge Atletik | .987 |
5 | q | 16.28 | Emilie Klinge Knudsen -11 | Holte Atletik | .278 |
6 | q | 16.28 | Malou Bøje Brandt -10 | Køge Atletik | .280 |
HEAT 2 • w:+3.3 | |||||
1 | q | 14.45 | Wilma Caroline Nielsen -10 | Sparta Atletik & Løb | .442 |
2 | q | 14.85 | Agnes Rask Baad Petersen -11 | IK Olympia | .847 |
3 | q | 15.12 | Tara Rose -10 | Sparta Atletik & Løb | .114 |
4 | q | 15.45 | Freja Abildgaard -10 | Fremad Holbæk | .447 |
5 | q | 15.83 | Franciska Trzecieski -10 | Amager Atletik Club | .828 |
6 | q | 17.80 | Emilia Palmer -11 | Greve Atletik | .797 |
7 | q | 17.91 | Merle Rasmussen -10 | Køge Atletik | .908 |
# | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | Rose Anna Gyring -11 | Køge Atletik | 371 | ||
3 | Frida Gram Jensen -11 | Sparta Atletik & Løb | 465 | ||
4 | Emilie Klinge Knudsen -11 | Holte Atletik | 225 | ||
5 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Sparta Atletik & Løb | 422 | ||
6 | Mathilde Hye Fisher -10 | Køge Atletik | 369 | 18.11 | |
7 | Malou Bøje Brandt -10 | Køge Atletik | 367 | 18.37 | |
HEAT 2 | |||||
2 | Tara Rose -10 | Sparta Atletik & Løb | 546 | ||
3 | Merle Rasmussen -10 | Køge Atletik | 370 | 20.05 | |
4 | Wilma Caroline Nielsen -10 | Sparta Atletik & Løb | 561 | ||
5 | Agnes Rask Baad Petersen -11 | IK Olympia | 295 | ||
6 | Franciska Trzecieski -10 | Amager Atletik Club | 14 | ||
7 | Emilia Palmer -11 | Greve Atletik | 168 | ||
8 | Freja Abildgaard -10 | Fremad Holbæk | 143 |
# | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Franciska Trzecieski -10 | Amager Atletik Club | 14 | ||
2 | Freja Abildgaard -10 | Fremad Holbæk | 143 | ||
3 | Emilia Palmer -11 | Greve Atletik | 168 | ||
4 | Emilie Klinge Knudsen -11 | Holte Atletik | 225 | ||
5 | Agnes Rask Baad Petersen -11 | IK Olympia | 295 | ||
6 | Merle Rasmussen -10 | Køge Atletik | 370 | 20.05 | |
7 | Rose Anna Gyring -11 | Køge Atletik | 371 | ||
8 | Malou Bøje Brandt -10 | Køge Atletik | 367 | 18.37 | |
9 | Mathilde Hye Fisher -10 | Køge Atletik | 369 | 18.11 | |
10 | Tara Rose -10 | Sparta Atletik & Løb | 546 | ||
11 | Wilma Caroline Nielsen -10 | Sparta Atletik & Løb | 561 | ||
12 | Frida Gram Jensen -11 | Sparta Atletik & Løb | 465 | ||
13 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Sparta Atletik & Løb | 422 |