DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug., 2015
Arrangør: Hvidovre AM
100 meter200 meter300 meter400 meter800 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast3000 meter gang4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
200 meter • Finale • Piger 20-22 år • Søndag kl. 13:00
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-1.8 | |||
7 | 26.51 | Julia Maurer -93 | Sparta |
8 | 27.53 | Laura Møller -94 | Esbjerg AM |
9 | 27.59 | Liv V. Kaupang -95 | Aalborg AM |
HEAT 2 • w:-0.5 | |||
1 | 24.59 | Mette Graversgaard -95 | Århus 1900 A/M |
2 | 24.99 | Mathilde U. Kramer -93 | Aabenraa IG ATM |
3 | 25.22 | Zarah Buchwald -95 | Hvidovre AM |
4 | 25.65 | Sofie Albrechtsen -95 | Århus 1900 A/M |
5 | 25.73 | Sandra Böll -94 | Sparta |
6 | 25.75 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | Københavns IF |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
2 | DNS | Caroline Elkjær -95 | Aalborg AM | 595 | ||
3 | 26.46 | Julia Maurer -93 | Sparta | 476 | 26.46 | |
4 | 26.85 | Liv V. Kaupang -95 | Aalborg AM | 614 | 26.85 | |
5 | Laura Møller -94 | Esbjerg AM | 110 | |||
HEAT 2 | ||||||
25.45 | DNS | Anna Thestrup Andersen -95 | Århus 1900 A/M | 636 | 25.33 | |
1 | 25.33 | Sandra Böll -94 | Sparta | 517 | 25.33 | |
2 | 25.12 | Zarah Buchwald -95 | Hvidovre AM | 217 | 25.12 | |
3 | 24.45 | Mette Graversgaard -95 | Århus 1900 A/M | 674 | 24.45 | |
4 | 25.07 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | Københavns IF | 255 | 25.07 | |
5 | 25.25 | Mathilde U. Kramer -93 | Aabenraa IG ATM | 585 | 25.25 | |
6 | 25.43 | Sofie Albrechtsen -95 | Århus 1900 A/M | 681 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 24.45 | Mette Graversgaard -95 | Århus 1900 A/M | 674 | 24.45 | |
2 | 25.07 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | Københavns IF | 255 | 25.07 | |
3 | 25.12 | Zarah Buchwald -95 | Hvidovre AM | 217 | 25.12 | |
4 | 25.25 | Mathilde U. Kramer -93 | Aabenraa IG ATM | 585 | 25.25 | |
5 | 25.33 | Sandra Böll -94 | Sparta | 517 | 25.33 | |
6 | 25.43 | Sofie Albrechtsen -95 | Århus 1900 A/M | 681 | ||
7 | 26.46 | Julia Maurer -93 | Sparta | 476 | 26.46 | |
8 | 26.85 | Liv V. Kaupang -95 | Aalborg AM | 614 | 26.85 | |
9 | Laura Møller -94 | Esbjerg AM | 110 | |||
10 | 25.45 | DNS | Anna Thestrup Andersen -95 | Århus 1900 A/M | 636 | 25.33 |
11 | DNS | Caroline Elkjær -95 | Aalborg AM | 595 |