ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun., 2014
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
60 meter • Indl. • Piger 11 år • Lørdag kl. 12:00
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+3.4 | ||||
1 | F | 9.02 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta |
2 | f | 9.17 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK |
3 | f | 9.23 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK |
4 | f | 9.41 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik |
5 | f | 9.58 | Ditte Tibert Stolze -03 | Slagelse Atletik DELTA |
6 | 10.02 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | |
HEAT 2 • w:-1.0 | ||||
1 | F | 8.85 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik |
2 | f | 8.88 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA |
3 | f | 9.07 | Annika Haldbo -03 | Sparta |
4 | 9.63 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | |
5 | 9.72 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Trongårdens IF | |
6 | 10.11 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | |
7 | 10.73 | Karla B. Hansen -03 | Køge Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | 9.07 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 63 | |
3 | Ditte Tibert Stolze -03 | Slagelse Atletik DELTA | 358 | ||
4 | 9.54 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 233 | |
5 | 9.36 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | 90 | |
6 | 10.04 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | 493 | |
7 | 8.91 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta | 461 | |
HEAT 2 | |||||
DNS | Andrea Saldern -03 | Greve Atletik | 176 | ||
2 | 9.66 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Trongårdens IF | 536 | |
3 | 9.55 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | 318 | |
4 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 349 | ||
5 | 9.21 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 362 | |
6 | 9.12 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 383 | |
7 | 8.77 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 189 | |
8 | Karla B. Hansen -03 | Køge Atletik | 348 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 8.77 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 189 | |
2 | 8.91 | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta | 461 | |
3 | 9.07 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 63 | |
4 | 9.12 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 383 | |
5 | 9.21 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 362 | |
6 | 9.36 | Majken Lützen -03 | Ballerup AK | 90 | |
7 | 9.54 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 233 | |
8 | 9.55 | Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF | 318 | |
9 | 9.66 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Trongårdens IF | 536 | |
10 | 10.04 | Sara Flindt Grønning -03 | Sparta | 493 | |
11 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 349 | ||
12 | Karla B. Hansen -03 | Køge Atletik | 348 | ||
13 | Ditte Tibert Stolze -03 | Slagelse Atletik DELTA | 358 | ||
14 | DNS | Andrea Saldern -03 | Greve Atletik | 176 |