ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun., 2014
Arrangør: Ballerup AK
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Længdespring • Finale • Piger 12 år • Lørdag kl. 10:20
1 meter zoneafsæt
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.72 | Victoria Lee Lendal -02 | FIF Hillerød | X | X | 4.50 | X | 4.65 | 4.72 |
2 | 4.37 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 4.37 | 4.22 | 4.16 | X | 3.50 | 4.22 |
3 | 4.21 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 3.99 | 4.11 | X | 4.09 | 4.12 | 4.21 |
4 | 4.17 | Emmeline Søltoft Søndegaa -02 | IK Hellas | 4.04 | 3.92 | X | 3.68 | 4.09 | 4.17 |
5 | 4.03 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 3.99 | 3.98 | 3.95 | 4.03 | 4.00 | 2.02 |
6 | 3.96 | Sara Cetin -02 | Greve Atletik | 3.93 | 3.96 | 3.65 | 3.20 | 3.88 | 3.67 |
7 | 3.94 | Esther Arce -02 | Amager AC | 3.94 | 3.92 | X | X | X | X |
8 | 3.92 | Mariam Idris -02 | Københavns IF | X | 3.70 | 3.92 | X | 3.76 | X |
9 | 3.90 | Freja K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 3.90 | 3.85 | 3.63 | |||
10 | 3.87 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 3.79 | 3.87 | X | |||
11 | 3.82 | Julie Møller -02 | Greve Atletik | 3.65 | X | 3.82 | |||
12 | 3.71 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 3.71 | 3.58 | 3.68 | |||
13 | 3.65 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | Sparta | X | 3.65 | 3.65 | |||
14 | 3.61 | Mie Hylling Axelsson -02 | Sparta | X | 3.61 | 3.55 | |||
15 | 3.36 | Mathilde Grejsen -02 | Københavns IF | X | 3.36 | 3.22 | |||
16 | 3.30 | Josephine K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 3.30 | 3.10 | ||||
17 | 3.25 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Sparta | X | 3.25 | X | |||
18 | 3.20 | Freja Petersen -02 | Slagelse Atletik DELTA | 3.20 | X | 3.08 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3.84 | Mariam Idris -02 | Københavns IF | 329 | |
2 | 3.72 | Mathilde Grejsen -02 | Københavns IF | 330 | |
3 | 4.26 | Esther Arce -02 | Amager AC | 7 | |
4 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 205 | ||
5 | 3.32 | Josephine K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 232 | |
6 | 3.95 | Freja K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 230 | |
7 | DNS | Ingeborg Brett -02 | FIF Hillerød | 119 | |
8 | Freja Petersen -02 | Slagelse Atletik DELTA | 360 | ||
9 | 15.52 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | Sparta | 371 | |
10 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 80 | ||
11 | 3.98 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 430 | |
12 | 4.04 | Sara Cetin -02 | Greve Atletik | 204 | |
13 | 5.02 | Victoria Lee Lendal -02 | FIF Hillerød | 125 | |
14 | 4.41 | Emmeline Søltoft Søndegaa -02 | IK Hellas | 270 | |
15 | Julie Møller -02 | Greve Atletik | 191 | ||
16 | 4.37 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 400 | |
17 | 3.91 | Mie Hylling Axelsson -02 | Sparta | 466 | |
18 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 101 | ||
19 | 3.50 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Sparta | 407 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 15.52 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | Sparta | 371 | |
2 | 5.02 | Victoria Lee Lendal -02 | FIF Hillerød | 125 | |
3 | 4.41 | Emmeline Søltoft Søndegaa -02 | IK Hellas | 270 | |
4 | 4.37 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 400 | |
5 | 4.26 | Esther Arce -02 | Amager AC | 7 | |
6 | 4.04 | Sara Cetin -02 | Greve Atletik | 204 | |
7 | 3.98 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 430 | |
8 | 3.95 | Freja K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 230 | |
9 | 3.91 | Mie Hylling Axelsson -02 | Sparta | 466 | |
10 | 3.84 | Mariam Idris -02 | Københavns IF | 329 | |
11 | 3.72 | Mathilde Grejsen -02 | Københavns IF | 330 | |
12 | 3.50 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Sparta | 407 | |
13 | 3.32 | Josephine K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 232 | |
14 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 80 | ||
15 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 101 | ||
16 | Julie Møller -02 | Greve Atletik | 191 | ||
17 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 205 | ||
18 | Freja Petersen -02 | Slagelse Atletik DELTA | 360 | ||
19 | DNS | Ingeborg Brett -02 | FIF Hillerød | 119 |