Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-17 aug., 2014
Arrangør: Sparta
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast4 x 40 meter stafet4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet
200 meter • Finale • Piger 16-17 år • Søndag kl. 10:05
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.4 | |||
7 | 28.33 | Leonora Hede -98 | Sparta AM |
8 | 28.38 | Karoline Hardis -97 | Blovstrød Løverne |
9 | 30.40 | Simone Lodahl -98 | Slagelse Atletik DELTA |
HEAT 2 • w:+2.8 | |||
1 | 25.55 | Moa Mattisson -98 | SWE - IFK Helsingborg |
2 | 25.94 | Emma Beiter Bomme -98 | Sparta AM |
3 | 26.44 | Laura Tølløse -97 | Sparta AM |
4 | 26.71 | Vera Welinder -98 | Holte Atletik |
5 | 27.20 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta AM |
6 | 27.41 | Frederikke Mortensen -98 | Ballerup AK |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
4 | 27.95 | Leonora Hede -98 | Sparta AM | 114 | |
5 | 28.61 | DNS | Agnes Bøg | Bagsværd AC | 419 |
6 | 28.50 | Karoline Hardis -97 | Blovstrød Løverne | 466 | |
7 | Simone Lodahl -98 | Slagelse Atletik DELTA | 361 | ||
HEAT 2 | |||||
27.26 | DNS | Natasja Jacobsen | Glostrup IC | 611 | |
27.20 | DNS | Marie El-Nasser -97 | Frederiksberg IF | 477 | |
2 | 27.51 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta AM | 67 | |
3 | 26.36 | Laura Tølløse -97 | Sparta AM | 172 | |
4 | 25.80 | Emma Beiter Bomme -98 | Sparta AM | 170 | |
5 | 26.44 | Vera Welinder -98 | Holte Atletik | 369 | |
6 | 25.41 | Moa Mattisson -98 | SWE - IFK Helsingborg | 291 | |
7 | 26.49 | DNS | Liv Didi Pedersen -97 | Københavns IF | 787 |
8 | 26.99 | Frederikke Mortensen -98 | Ballerup AK | 445 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 25.41 | Moa Mattisson -98 | SWE - IFK Helsingborg | 291 | |
2 | 25.80 | Emma Beiter Bomme -98 | Sparta AM | 170 | |
3 | 26.36 | Laura Tølløse -97 | Sparta AM | 172 | |
4 | 26.44 | Vera Welinder -98 | Holte Atletik | 369 | |
5 | 26.99 | Frederikke Mortensen -98 | Ballerup AK | 445 | |
6 | 27.51 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta AM | 67 | |
7 | 27.95 | Leonora Hede -98 | Sparta AM | 114 | |
8 | 28.50 | Karoline Hardis -97 | Blovstrød Løverne | 466 | |
9 | Simone Lodahl -98 | Slagelse Atletik DELTA | 361 | ||
10 | 26.49 | DNS | Liv Didi Pedersen -97 | Københavns IF | 787 |
11 | 27.20 | DNS | Marie El-Nasser -97 | Frederiksberg IF | 477 |
12 | 27.26 | DNS | Natasja Jacobsen | Glostrup IC | 611 |
13 | 28.61 | DNS | Agnes Bøg | Bagsværd AC | 419 |