DT elitedivision indl. • Odense atletikstadion • Odense
21 maj, 2017
Arrangør: Odense Atletik
Trespring • Finale • Kvinder senior • Søndag kl. 13:15
Planke
Forsøg: 6
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.14 | 9,00 | Maren Høgberget -89 | K-Sparta | X | 11.68 | 12.14 | 11.78 | X | 11.88 |
2 | 11.91 | Anne Porsholt -95 | K-Sparta | X | 11.91 | X | X | X | 11.64 | |
3 | 11.47 | 7,00 | Annette Juma -96 | K-Københavns IF | X | 11.30 | 9.77 | 11.43 | 11.32 | 11.47 |
4 | 11.42 | 6,00 | Liv Nowack -01 | K-Odense Atletik | 11.42 | 10.96 | X | X | X | X |
5 | 11.35 | 5,00 | Ellen G. Friborg -00 | K-Bagsværd AC | X | 11.11 | 11.35 | - | - | - |
6 | 11.11 | 4,00 | Rosa Ililonga -98 | K-Aarhus 1900 | 11.11 | X | 10.82 | - | X | - |
7 | 10.50 | 3,00 | Samantha Jensen -96 | K-Hvidovre AM | 10.50 | 10.38 | 9.89 | 10.38 | 10.29 | X |
8 | 10.24 | Natasja Jacobsen -00 | K-Hvidovre AM | 9.41 | 10.13 | 9.88 | 9.96 | 10.24 | 9.95 | |
9 | 9.61 | 2,00 | Mai Wærness -01 | K-Aalborg AM | X | X | 9.60 | 9.61 | X | 9.33 |
10 | 9.41 | Johanne Westergaard -01 | K-Aalborg AM | 9.09 | 9.23 | 9.41 | X | X | X | |
11 | 9.15 | 1,00 | Helena Ring -02 | K-Amager AC | 8.83 | 9.08 | 9.15 | - | - | - |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | #1 | Natasja Jacobsen -00 | K-Hvidovre AM | |
2 | #1 | Liv Nowack -01 | K-Odense Atletik | |
3 | #1 | Johanne Westergaard -01 | K-Aalborg AM | |
4 | #1 | Anne Porsholt -95 | K-Sparta | |
5 | #1 | Ellen G. Friborg -00 | K-Bagsværd AC | |
6 | #1 | Rosa Ililonga -98 | K-Aarhus 1900 | |
7 | #1 | Annette Juma -96 | K-Københavns IF | |
8 | #1 | Helena Ring -02 | K-Amager AC | |
9 | #2 | Maren Høgberget -89 | K-Sparta | |
10 | #2 | DNS | Sabrina Kjær Møller -97 | K-Odense Atletik |
11 | #2 | Mai Wærness -01 | K-Aalborg AM | |
12 | #2 | Samantha Jensen -96 | K-Hvidovre AM |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | #1 | Helena Ring -02 | K-Amager AC | |
2 | #1 | Ellen G. Friborg -00 | K-Bagsværd AC | |
3 | #1 | Natasja Jacobsen -00 | K-Hvidovre AM | |
4 | #1 | Annette Juma -96 | K-Københavns IF | |
5 | #1 | Liv Nowack -01 | K-Odense Atletik | |
6 | #1 | Anne Porsholt -95 | K-Sparta | |
7 | #1 | Johanne Westergaard -01 | K-Aalborg AM | |
8 | #1 | Rosa Ililonga -98 | K-Aarhus 1900 | |
9 | #2 | Samantha Jensen -96 | K-Hvidovre AM | |
10 | #2 | Maren Høgberget -89 | K-Sparta | |
11 | #2 | Mai Wærness -01 | K-Aalborg AM | |
12 | #2 | DNS | Sabrina Kjær Møller -97 | K-Odense Atletik |