Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
12-13 jun., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter100 meter racerunners200 meter300 meter400 meter600 meter400 meter racerunners800 meter1000 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast
100 meter • Indl. • Mænd senior • Lørdag kl. 15:00
Antal heats: 6 • Til næste runde: 0 • Q: 0 • q: 0
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+0.3 | |||||
1 | q | 11.33 | Harald Suurorg -99 | Københavns IF | .325 |
2 | q | 11.56 | Dhruv Mehrotra -03 | Sparta Atletik & Løb | .556 |
3 | q | 11.82 | Jesse Lasquite -01 | Københavns IF | .811 |
4 | q | 11.93 | Simon K. Darville | Randers Freja Atletik & Motion | .923 |
5 | q | 12.30 | Mik Resen Lønborg -03 | Københavns IF | .291 |
6 | q | 14.40 | Pierre Kary -69 | Roar Atletik | .392 |
HEAT 2 • w:-0.2 | |||||
1 | q | 11.53 | Eiri J. Glerfoss -05 | FOR-Bragdið | .525 |
2 | q | 11.74 | Sebastian Monneret -03 | Amager Atletik Club | .739 |
3 | q | 11.76 | Emil Grove -98 | Frederiksberg IF | .754 |
4 | q | 12.01 | Carl Lund Larsen -05 | Vejle IF | .008 |
5 | q | 12.11 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | IK Hellas | .101 |
6 | q | 13.06 | Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez -04 | Ballerup Atletik Klub | .055 |
7 | q | 14.64 | Henrik Berg -63 | Bagsværd Atletik Club | .634 |
HEAT 3 • w:+3.2 | |||||
1 | q | 11.36 | Dlovan Baker -00 | Hvidovre Atletik & Motion | .352 |
2 | q | 11.53 | Carl Johan Zachariae -04 | Sparta Atletik & Løb | .524 |
3 | q | 11.55 | Daniel Bisgaard -05 | Ballerup Atletik Klub | .541 |
4 | q | 11.60 | Djuma Berlev -89 | IF Gullfoss | .599 |
5 | q | 11.65 | Affou Adlouni -02 | Hvidovre Atletik & Motion | .643 |
6 | q | 11.91 | Troels Kaas -95 | Bagsværd Atletik Club | .910 |
q | DQ | Sebastian Valentin Buschardt -97 | Bagsværd Atletik Club | ||
HEAT 4 • w:+1.6 | |||||
1 | q | 11.10 | Tobias Jappe Bjerre -04 | Sparta Atletik & Løb | .097 |
2 | q | 11.19 | Bertram Costa -02 | Sparta Atletik & Løb | .188 |
3 | q | 11.23 | Hans Christian Corlin -05 | Sparta Atletik & Løb | .228 |
4 | q | 11.28 | Carl Bruce Aabo -04 | Herlufsholm GF ATM | .275 |
5 | q | 11.41 | Jacob Laustsen -04 | Esbjerg AM | .407 |
6 | q | 11.48 | Vitus Rosenkrands -05 | Sparta Atletik & Løb | .480 |
7 | q | 11.58 | Kasper Filsø -90 | Vejle IF | .573 |
q | DNF | Sofus Peter Lassen -03 | Sparta Atletik & Løb | ||
HEAT 5 • w:+0.7 | |||||
1 | q | 10.83 | Rasmus O. Madsen -92 | Randers Freja Atletik & Motion | .822 |
2 | q | 10.93 | Jakub Sikorski -01 | Aarhus 1900 AL | .927 |
3 | q | 10.94 | Marius Glenner-Frandsen -95 | Københavns IF | .937 |
4 | q | 10.95 | Christoph Hansen -92 | Frederiksberg IF | .946 |
5 | q | 10.99 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik | .986 |
6 | q | 11.05 | Simon Mathiasen -96 | Hvidovre Track Club | .041 |
7 | q | 11.10 | Tobias Andersson -02 | Greve Atletik | .099 |
8 | q | 11.14 | Nicolai Lind Andersen -98 | Sparta Atletik & Løb | .136 |
HEAT 6 • w:+2.3 | |||||
1 | q | 10.51 | Emil Mader Kjær -99 | Skive AM | .507 |
2 | q | 10.63 | Andreas Trajkovski -91 | Hvidovre Atletik & Motion | .624 |
3 | q | 10.70 | Jacob Hvorup -99 | Sparta Atletik & Løb | .695 |
4 | q | 10.75 | Mikkel Johansson -02 | Hvidovre Atletik & Motion | .742 |
5 | q | 10.75 | Kasper Andersson -97 | Greve Atletik | .749 |
6 | q | 10.78 | Frederik Andersson -01 | Greve Atletik | .779 |
7 | q | 10.89 | Peter Andersson -99 | Greve Atletik | .887 |
8 | q | 10.97 | Tobias Gorgone Larsen -00 | Sparta Atletik & Løb | .964 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
2 | Jesse Lasquite -01 | Københavns IF | 328 | 11.62 | |||
3 | Pierre Kary -69 | Roar Atletik | 404 | ||||
4 | Dhruv Mehrotra -03 | Sparta Atletik & Løb | 455 | 11.62 | |||
5 | Mik Resen Lønborg -03 | Københavns IF | 342 | 12.35 | |||
6 | Harald Suurorg -99 | Københavns IF | 319 | 10.87 | |||
7 | Simon K. Darville | Randers Freja Atletik & Motion | 398 | 11.95 | |||
HEAT 2 | |||||||
1 | 14.28 | Henrik Berg -63 | Bagsværd Atletik Club | 45 | 13.33 | 14.28 | |
2 | 12.18 | Emil Grove -98 | Frederiksberg IF | 122 | 11.61 | 12.18 | |
3 | 12.01 | Carl Lund Larsen -05 | Vejle IF | 581 | 12.01 | 12.01 | |
4 | 11.96 | Eiri J. Glerfoss -05 | FOR-Bragdið | 91 | 11.76 | 11.96 | |
5 | 11.98 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | IK Hellas | 293 | 11.98 | 11.98 | |
6 | 12.03 | Sebastian Monneret -03 | Amager Atletik Club | 24 | 12.03 | ||
7 | 13.20 | Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez -04 | Ballerup Atletik Klub | 80 | 13.08 | 13.20 | |
HEAT 3 | |||||||
1 | 11.87 | Affou Adlouni -02 | Hvidovre Atletik & Motion | 239 | 11.87 | ||
2 | 11.79 | Troels Kaas -95 | Bagsværd Atletik Club | 58 | 11.63 | 11.79 | |
3 | 11.77 | Sebastian Valentin Buschardt -97 | Bagsværd Atletik Club | 56 | 11.21 | 11.77 | |
4 | 11.57 | Dlovan Baker -00 | Hvidovre Atletik & Motion | 248 | 11.37 | 11.57 | |
5 | 11.58 | Carl Johan Zachariae -04 | Sparta Atletik & Løb | 441 | 11.58 | 11.58 | |
6 | 11.78 | DNS | Jonas N. Bjerremand -98 | Aarhus 1900 AL | 613 | 11.60 | 11.78 |
7 | 11.86 | Djuma Berlev -89 | IF Gullfoss | 275 | 11.86 | 11.86 | |
8 | 11.92 | Daniel Bisgaard -05 | Ballerup Atletik Klub | 65 | 11.92 | ||
HEAT 4 | |||||||
1 | 11.51 | Jacob Laustsen -04 | Esbjerg AM | 97 | 11.51 | ||
2 | 11.35 | Carl Bruce Aabo -04 | Herlufsholm GF ATM | 209 | 11.35 | 11.35 | |
3 | 11.30 | Bertram Costa -02 | Sparta Atletik & Løb | 438 | 11.30 | 11.30 | |
4 | 11.27 | Sofus Peter Lassen -03 | Sparta Atletik & Løb | 542 | 11.27 | 11.27 | |
5 | 11.27 | Tobias Jappe Bjerre -04 | Sparta Atletik & Løb | 551 | 11.27 | 11.27 | |
6 | 11.33 | Hans Christian Corlin -05 | Sparta Atletik & Løb | 466 | 11.33 | 11.33 | |
7 | 11.49 | Vitus Rosenkrands -05 | Sparta Atletik & Løb | 556 | 11.49 | 11.49 | |
8 | 11.55 | Kasper Filsø -90 | Vejle IF | 582 | 11.46 | 11.55 | |
HEAT 5 | |||||||
1 | 11.13 | Jakub Sikorski -01 | Aarhus 1900 AL | 611 | 10.76 | 11.13 | |
2 | 11.07 | Rasmus O. Madsen -92 | Randers Freja Atletik & Motion | 397 | 10.81 | 11.07 | |
3 | 11.07 | Marius Glenner-Frandsen -95 | Københavns IF | 340 | 11.07 | 11.07 | |
4 | 10.98 | Simon Mathiasen -96 | Hvidovre Track Club | 274 | 10.94 | 10.98 | |
5 | 10.98 | Christoph Hansen -92 | Frederiksberg IF | 120 | 10.90 | 10.98 | |
6 | 11.07 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik | 170 | 11.07 | 11.07 | |
7 | 11.12 | Tobias Andersson -02 | Greve Atletik | 191 | 11.12 | 11.12 | |
8 | 11.21 | Nicolai Lind Andersen -98 | Sparta Atletik & Løb | 519 | 11.03 | 11.21 | |
HEAT 6 | |||||||
1 | 10.90 | Mikkel Johansson -02 | Hvidovre Atletik & Motion | 263 | 10.86 | 10.90 | |
2 | 10.83 | Frederik Andersson -01 | Greve Atletik | 171 | 10.83 | 10.83 | |
3 | 10.75 | Andreas Trajkovski -91 | Hvidovre Atletik & Motion | 240 | 10.60 | 10.75 | |
4 | 10.59 | Emil Mader Kjær -99 | Skive AM | 405 | 10.59 | 10.59 | |
5 | 10.74 | Kasper Andersson -97 | Greve Atletik | 175 | 10.74 | 10.74 | |
6 | 10.79 | Jacob Hvorup -99 | Sparta Atletik & Løb | 478 | 10.79 | 10.79 | |
7 | 10.90 | Tobias Gorgone Larsen -00 | Sparta Atletik & Løb | 550 | 10.65 | 10.90 | |
8 | 10.98 | Peter Andersson -99 | Greve Atletik | 185 | 10.60 | 10.98 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.59 | Emil Mader Kjær -99 | Skive AM | 405 | 10.59 | 10.59 | |
2 | 10.74 | Kasper Andersson -97 | Greve Atletik | 175 | 10.74 | 10.74 | |
3 | 10.75 | Andreas Trajkovski -91 | Hvidovre Atletik & Motion | 240 | 10.60 | 10.75 | |
4 | 10.79 | Jacob Hvorup -99 | Sparta Atletik & Løb | 478 | 10.79 | 10.79 | |
5 | 10.83 | Frederik Andersson -01 | Greve Atletik | 171 | 10.83 | 10.83 | |
6 | 10.90 | Mikkel Johansson -02 | Hvidovre Atletik & Motion | 263 | 10.86 | 10.90 | |
7 | 10.90 | Tobias Gorgone Larsen -00 | Sparta Atletik & Løb | 550 | 10.65 | 10.90 | |
8 | 10.98 | Christoph Hansen -92 | Frederiksberg IF | 120 | 10.90 | 10.98 | |
9 | 10.98 | Peter Andersson -99 | Greve Atletik | 185 | 10.60 | 10.98 | |
10 | 10.98 | Simon Mathiasen -96 | Hvidovre Track Club | 274 | 10.94 | 10.98 | |
11 | 11.07 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik | 170 | 11.07 | 11.07 | |
12 | 11.07 | Marius Glenner-Frandsen -95 | Københavns IF | 340 | 11.07 | 11.07 | |
13 | 11.07 | Rasmus O. Madsen -92 | Randers Freja Atletik & Motion | 397 | 10.81 | 11.07 | |
14 | 11.12 | Tobias Andersson -02 | Greve Atletik | 191 | 11.12 | 11.12 | |
15 | 11.13 | Jakub Sikorski -01 | Aarhus 1900 AL | 611 | 10.76 | 11.13 | |
16 | 11.21 | Nicolai Lind Andersen -98 | Sparta Atletik & Løb | 519 | 11.03 | 11.21 | |
17 | 11.27 | Sofus Peter Lassen -03 | Sparta Atletik & Løb | 542 | 11.27 | 11.27 | |
18 | 11.27 | Tobias Jappe Bjerre -04 | Sparta Atletik & Løb | 551 | 11.27 | 11.27 | |
19 | 11.30 | Bertram Costa -02 | Sparta Atletik & Løb | 438 | 11.30 | 11.30 | |
20 | 11.33 | Hans Christian Corlin -05 | Sparta Atletik & Løb | 466 | 11.33 | 11.33 | |
21 | 11.35 | Carl Bruce Aabo -04 | Herlufsholm GF ATM | 209 | 11.35 | 11.35 | |
22 | 11.49 | Vitus Rosenkrands -05 | Sparta Atletik & Løb | 556 | 11.49 | 11.49 | |
23 | 11.51 | Jacob Laustsen -04 | Esbjerg AM | 97 | 11.51 | ||
24 | 11.55 | Kasper Filsø -90 | Vejle IF | 582 | 11.46 | 11.55 | |
25 | 11.57 | Dlovan Baker -00 | Hvidovre Atletik & Motion | 248 | 11.37 | 11.57 | |
26 | 11.58 | Carl Johan Zachariae -04 | Sparta Atletik & Løb | 441 | 11.58 | 11.58 | |
27 | 11.77 | Sebastian Valentin Buschardt -97 | Bagsværd Atletik Club | 56 | 11.21 | 11.77 | |
28 | 11.79 | Troels Kaas -95 | Bagsværd Atletik Club | 58 | 11.63 | 11.79 | |
29 | 11.86 | Djuma Berlev -89 | IF Gullfoss | 275 | 11.86 | 11.86 | |
30 | 11.87 | Affou Adlouni -02 | Hvidovre Atletik & Motion | 239 | 11.87 | ||
31 | 11.92 | Daniel Bisgaard -05 | Ballerup Atletik Klub | 65 | 11.92 | ||
32 | 11.96 | Eiri J. Glerfoss -05 | FOR-Bragdið | 91 | 11.76 | 11.96 | |
33 | 11.98 | Tobias Feldborg Nielsen -03 | IK Hellas | 293 | 11.98 | 11.98 | |
34 | 12.01 | Carl Lund Larsen -05 | Vejle IF | 581 | 12.01 | 12.01 | |
35 | 12.03 | Sebastian Monneret -03 | Amager Atletik Club | 24 | 12.03 | ||
36 | 12.18 | Emil Grove -98 | Frederiksberg IF | 122 | 11.61 | 12.18 | |
37 | 13.20 | Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez -04 | Ballerup Atletik Klub | 80 | 13.08 | 13.20 | |
38 | 14.28 | Henrik Berg -63 | Bagsværd Atletik Club | 45 | 13.33 | 14.28 | |
39 | Jesse Lasquite -01 | Københavns IF | 328 | 11.62 | |||
40 | Harald Suurorg -99 | Københavns IF | 319 | 10.87 | |||
41 | Mik Resen Lønborg -03 | Københavns IF | 342 | 12.35 | |||
42 | Simon K. Darville | Randers Freja Atletik & Motion | 398 | 11.95 | |||
43 | Pierre Kary -69 | Roar Atletik | 404 | ||||
44 | Dhruv Mehrotra -03 | Sparta Atletik & Løb | 455 | 11.62 | |||
45 | 10.74 | DNS | Steffen Udengaard Knudsen -98 | Aarhus 1900 AL | 623 | 10.70 | 10.74 |
46 | 10.76 | DNS | Rasmus Thornbjerg Klausen -00 | Fremad Holbæk | 148 | 10.63 | 10.76 |
47 | 11.05 | DNS | Vilhelm Krüger -04 | Sparta Atletik & Løb | 555 | 11.05 | 11.05 |
48 | 11.07 | DNS | Benjamin Gabrielsen -95 | Sparta Atletik & Løb | 437 | 10.84 | 11.07 |
49 | 11.15 | DNS | Festus Asante -94 | Greve Atletik | 169 | 10.52 | 11.15 |
50 | 11.20 | DNS | Oliver Nielsen -97 | Hvidovre Track Club | 273 | 11.20 | |
51 | 11.78 | DNS | Jonas N. Bjerremand -98 | Aarhus 1900 AL | 613 | 11.60 | 11.78 |
52 | 11.86 | DNS | Tobias Roed. Garza -04 | Randers Freja Atletik & Motion | 400 | 11.86 | |
53 | 12.03 | DNS | Kasper Scheller -03 | Greve Atletik | 177 | 12.03 | 12.03 |
54 | 12.54 | DNS | Anas Ali -99 | Københavns IF | 303 | 11.84 | 12.54 |